Çözüldü Mi5 Şarj Sorunu - Tamamen Bozuldu

ysf kdr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yusuf
Cihazım
a2 lite
Konular
0
konuyu hortlatıcam ama hocam o dedıgınız statık elektrık sorunu bende olmus olabılır mı a2 telefon saatlerce sarjda tuttum hıc ellemeden bekledım ama sonuc aynı hıc bır sekılde sarj almıyor telefon tamamen kapalı artık vallabırı yardım etsın genpa garantısı hıc yollamak ıstemıyorum
son olarak düzeldimi ayni sorun bendede var

beyliceli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ZEKİ
Cihazım
Mİ9T
Konular
74
Arkadaşlar sorun anakart tan kaynaklanıyor aynı sorundan bende garantiye yolladım cihaz onarilmadan geri yollandı su an zorla şarj Edip kullanmaya çalışıyorum maalesef mi5 lerde bu arıza kronik diyorlar biraz araştırma yapın 100 mi5 ten 90 anakart arızalı

bistam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bistam
Cihazım
mi 6
Konular
2
2016 Kasımda aldığım mi5 telefon 1 ay önce tuhaf bir arıza verdi tüm gece şarjdaydı şarj oluyordu ama %30 dolmuştu, günler geçtikçe sorun giderek tuhaflaştı. Eşimde Mi kullanıyor şarj aletlerini başka telefonlardada denedim kendi telefonumda başka şarj aletleride denedim sorun düzelmeyince. 4 saatte %20-30 doldurunca kendim bir çözüm buldum ya şarj soketi yada batarya arızalı diye düşündüm ve şarj soketini netten sipariş ettim, soketi değiştirdim sorun düzelmedi. Bataryadan olduğunu düşünerek batarya sipariş ettim bataryayı değiştirdikten sonra %33 ile telefon açıldı oyun falan derken telefon 2 saat sonra kapandı. Şarja taktım ve artık telefon hiç şarj olmuyordu. Az önce eski bataryayı tekrar taktığımda şarjda kırmızı ışık yanıp sönüyor tekrar tekrar ama hiç şarj olmuyor.

Çok sıkıcı bir durum haline geldi telefonu kırıyordum eşim sakinleştirmese.

- Çözüm bulabilir miyiz ?
- Telefonu açtığım için garanti kapsamından çıktı mı ?
- Pendik/Kaynarca taraflarında hızlı bir çözüm bulabilecek arkadaş var mı ?

not : telefonu tamamen bozduğumu düşünüyorum bir parçasına falan metal temas ettirip sanırım.
Aynı sorun benim mi 5 te de vardı servise gönderdim neyi değiştirdiler bilmiyorum ama arıza giderildi yani telefon 24 saatte bile tam dolmuyordu ama şu an sıkıntı yok

Üst Alt