Çözüldü Mi5 Şarj Sorunu - Tamamen Bozuldu

muratsuhamakal

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat Süha
Cihazım
Mi5
Konular
2
2016 Kasımda aldığım mi5 telefon 1 ay önce tuhaf bir arıza verdi tüm gece şarjdaydı şarj oluyordu ama %30 dolmuştu, günler geçtikçe sorun giderek tuhaflaştı. Eşimde Mi kullanıyor şarj aletlerini başka telefonlardada denedim kendi telefonumda başka şarj aletleride denedim sorun düzelmeyince. 4 saatte %20-30 doldurunca kendim bir çözüm buldum ya şarj soketi yada batarya arızalı diye düşündüm ve şarj soketini netten sipariş ettim, soketi değiştirdim sorun düzelmedi. Bataryadan olduğunu düşünerek batarya sipariş ettim bataryayı değiştirdikten sonra %33 ile telefon açıldı oyun falan derken telefon 2 saat sonra kapandı. Şarja taktım ve artık telefon hiç şarj olmuyordu. Az önce eski bataryayı tekrar taktığımda şarjda kırmızı ışık yanıp sönüyor tekrar tekrar ama hiç şarj olmuyor.

Çok sıkıcı bir durum haline geldi telefonu kırıyordum eşim sakinleştirmese.

- Çözüm bulabilir miyiz ?
- Telefonu açtığım için garanti kapsamından çıktı mı ?
- Pendik/Kaynarca taraflarında hızlı bir çözüm bulabilecek arkadaş var mı ?

not : telefonu tamamen bozduğumu düşünüyorum bir parçasına falan metal temas ettirip sanırım.

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Önce ki sorununuz sanırım telefonunuz prizden düşük akım çekmeye başlamış. Şimdi de 2 saat civarında prizde bırakın şarjı kısmen dolacaktır. Tamamen tavsiye.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.185
Keşke ilk seferde garantiye gönderseydiniz. Cihazı açtığınız için garanti dışı kalmıştır.

Eğer siz orjianl bataryayı taktığınızda kırmızı ışık yanıp sönüyor ise bu o bataryanın tamamen bittiğini gösterir 10-12 saat gibi şarjda kalsın kendine gelir diye düşünüyorum.

Diğer batarya için birşey diyemem. Şarj sorunu ise yazılımsal da olabilir bunun için cihaza bir rom atmayı denemek lazım tabi bunlar hep tahmini cevaplar net birşey söylemek burdan kolay değil.

wert34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 6
Konular
1
soketi değiştirdikten sonra telefon şarj aldı mı? aldıysa eğer soket çalışıyordur. ilk bataryanız büyük oranda ölmüştür. yine şarjda bırakıp kısmen dolmasını bekleyin. yeni batarya ya gelince belki batarya arızalıdır şarj alıp almadığını kontrol etmişmiydiniz. benzer sorun başka cihazda başıma gelmişti batarya büyük oranda ölmüş telefon bir türlü şarj almaya başlayamıyordu. 1 saat kadar şarjda kaldıktan sonra %2 ile şarj olmaya başlamıştı. sonra yeni batarya ile sorunu çözdük. yeni bataryanızda tamamen boşalmış olabilir. umarım halledersiniz

muratsuhamakal

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat Süha
Cihazım
Mi5
Konular
2
byAndroid HiddeNKinG wert34 ilk başta garantiye vermem telefonu yedek alın sıfırlanıcak demeleri ve şuan telefon açılmıyor inşallah servisde bana dosyalar gidicek demez çünkü gitmemesi gerek, şuan eski soket yeni batarya takılı telefonda ve şarja taktığımda bir tepki vermedi ama bir kaç saat ellemeden tutucam. Şarj aleti adaptörünü başka cihazda deniyorum sorun yok kablodan emin değilim, yarın akşam mesai çıkışı bir servise uğramaya çalışacağım. inşallah dosyalar gitmez.

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
Hocam bilmediğim için soruyorum,farklı şarj cihazları denemişsiniz sanırım,kabloyu da değiştirmeyi denediniz mi ?
Çünkü aynı problemden bende muzdariptim,farklı adaptörler denedim bir sonuca ulaşamadım sonra yeni bir type-c kablo alınca problem giderildi.

muratsuhamakal

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat Süha
Cihazım
Mi5
Konular
2
cihazı servise gönderdim ilk aşamadı tamir etmeden geri göndermişler cihaz şarj oluyor diyerek, cihaz içindeki bataryayı ben değiştirmiştim garanti tekrar batarya değişimi yağmış. Şarj aletinden kaynaklandığını söylemişler akım yetersiz geliyormuş kendileri bir şarj aleti gönderdi o çok güzel oldu. ayrıca şuan eski şarj aletlerini deniyorum onlarda çok güzel şarj ediyor.

burakfguzel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Xiomi mi5s
Konular
1
Merhaba bende eski bir adaptörde orjinal kabloyu kullandım çok yavaş şarj ediyodu. Daha sonra orjinal adaptörde orjinal kabloyu denedim. Hala yavaş şarj ediyor. Bunun sebebi ne olabilir.

korkmazay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ayhan
Cihazım
mi5
Konular
2
Mi5 kullanıyorum. call~~
Şarj tamamen bittiğinde yani telefon kendi kendine kapanıp kırmızı ışık yandığı zaman telefonu şarja takıp hiç bir şekilde açmaya çalışmayalım. Ta ki şarj kendine gelip %5 i geçene kadar.
Eğer şarja takıp hemen açmaya çalıştıysanız telefon kendini statik elektrik edeniyle kilitliyor ve şarj bile almıyor.
Böyle durumda telefonunuzu bir kenara koyun ve bir kaç saat hiç ellemeyin ve açmaya çalışmayın.
Sonra şarja takın ve şarjının dolmasını bekleyin, bence şarjı dolana kadar da açmayın ancak
açmak zorundaysanız %20 yi geçince açın. ve telefonunuzu kullanmaya başlayın..
Şarjının tamamen bitmesine de izin vermeyin. . :-x (Tabi tavsiye olarak kendi şarj aleti dışında cihaz kullanmayın derim Pili öldürüyor.)
Acizane 2,5 yıldır kullandığım için yaşadığım tecrübelerimden aktardım. Yanlış bilgi verdiysem doğrusunu bilen arkadaşlar düzeltme yapabilir.. Saygılarımla.

lhecarlml

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muzaffer
Cihazım
Xiaomi mi a2
Konular
6
kırmızı ışık yanıp sönüyor t
Mi5 kullanıyorum. call~~
Şarj tamamen bittiğinde yani telefon kendi kendine kapanıp kırmızı ışık yandığı zaman telefonu şarja takıp hiç bir şekilde açmaya çalışmayalım. Ta ki şarj kendine gelip %5 i geçene kadar.
Eğer şarja takıp hemen açmaya çalıştıysanız telefon kendini statik elektrik edeniyle kilitliyor ve şarj bile almıyor.
Böyle durumda telefonunuzu bir kenara koyun ve bir kaç saat hiç ellemeyin ve açmaya çalışmayın.
Sonra şarja takın ve şarjının dolmasını bekleyin, bence şarjı dolana kadar da açmayın ancak
açmak zorundaysanız %20 yi geçince açın. ve telefonunuzu kullanmaya başlayın..
Şarjının tamamen bitmesine de izin vermeyin. . :-x (Tabi tavsiye olarak kendi şarj aleti dışında cihaz kullanmayın derim Pili öldürüyor.)
Acizane 2,5 yıldır kullandığım için yaşadığım tecrübelerimden aktardım. Yanlış bilgi verdiysem doğrusunu bilen arkadaşlar düzeltme yapabilir.. Saygılarımla.

konuyu hortlatıcam ama hocam o dedıgınız statık elektrık sorunu bende olmus olabılır mı a2 telefon saatlerce sarjda tuttum hıc ellemeden bekledım ama sonuc aynı hıc bır sekılde sarj almıyor telefon tamamen kapalı artık vallabırı yardım etsın genpa garantısı hıc yollamak ıstemıyorum

Üst Alt