Yardım Mi5 şarj amperi

anlamli99

TaM35
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ergin
Cihazım
Mi5 Pro
Konular
6
Arkadaşlar şarj aletim evde kaldı ve uzun bir süre gelmeyecek. Bende bulunduğum tatil kasabasında quick şarj destekli olarak bulduğum tek şarj aletini aldım. İphone 5-6 vs yazıyor üzerinde . Markası Syrox.
Sorum şu 3.1 amper çıkış değeri demiş. Kaliteli bir şeye benzemiyor. 3.1 amper vermez ama vereceği de tutabilir. Bizim şarj aletleri ise 2.5 amper idi yanlış hatırlamıyorsam.
Bu şarj aleti sizce sorun çıkarır mı ?

Ottway

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi6 64
Konular
65
Hocam mi5 orjinal sarj aleti 5v 2a dir

Oyla:

Ottway

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi6 64
Konular
65
2.5a almaniz telefona zarar vermeyecektir.

Oyla:

anlamli99

TaM35
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ergin
Cihazım
Mi5 Pro
Konular
6
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Telefonumun orjinal şarj aleti 2.5 a zaten. 3.1a nın zararı olur mu ?

cantara güvenmiyorum da 10 gün idare etmesi lazım. pcden 12 saatte şarj ediyorum. Hiç mi takmayalım ?

Hocam ben de sizinle aynı durumda kalmıştım ve syrox almıştım ancak telefonu şarj ederken bir dengesizlik farkedip şarj etmeyi bırakmıştım. Daha sonra yaptığım testlerde üzerinde 2A yazmasına rağmen telefonu 0.3A ile 1A arasında değişen değerlerde şarj ettiğini gördüm. Ve bu değerler normal olmayan bir şekilde yükselip alçalıyordu. Yani 0.3A ile şarj ederken bir anda 1'ya çıkıyor, bir kaç saniye sonra .5A'ya iniyor 10-15 saniye sonra yeniden 1A'ya çıkıyor gibi. Ve bu sürekli olarak devam ediyordu. Telefon bataryası da şarj aleti de normal olamayacak şekilde ısınmıştı. Neyse ki telefona bir zarar vermeden kurtardım. Benim önerim bu şarj aletini kullanmak yerine güzel bir powerbank sipariş edin ve telefonu onunla şarj edin. Powerbank'ı ise gece yatarken bilgisayara bağlayın ve sabaha kadar o da dolsun. Madem bir süre daha idare etmek zorundasınız en sağlıklı yöntem bu olacak gibi :)

Oyla:

anlamli99

TaM35
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ergin
Cihazım
Mi5 Pro
Konular
6
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende artık öyle yapıyorum. Teşekkürler cantara. Bir kere kullandım. İkinciyi denemiyorum

Oyla:

mustafayalazi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
mi5
Konular
1
Ben g2 telefonumda 5v 2.0 amp adaptör ile şarj ediyordum,mi 5 te mevcut bu quick charge 3.0 teknolojisinin avantajı nedir?

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Hocam ben de sizinle aynı durumda kalmıştım ve syrox almıştım ancak telefonu şarj ederken bir dengesizlik farkedip şarj etmeyi bırakmıştım. Daha sonra yaptığım testlerde üzerinde 2A yazmasına rağmen telefonu 0.3A ile 1A arasında değişen değerlerde şarj ettiğini gördüm. Ve bu değerler normal olmayan bir şekilde yükselip alçalıyordu. Yani 0.3A ile şarj ederken bir anda 1'ya çıkıyor, bir kaç saniye sonra .5A'ya iniyor 10-15 saniye sonra yeniden 1A'ya çıkıyor gibi. Ve bu sürekli olarak devam ediyordu. Telefon bataryası da şarj aleti de normal olamayacak şekilde ısınmıştı. Neyse ki telefona bir zarar vermeden kurtardım. Benim önerim bu şarj aletini kullanmak yerine güzel bir powerbank sipariş edin ve telefonu onunla şarj edin. Powerbank'ı ise gece yatarken bilgisayara bağlayın ve sabaha kadar o da dolsun. Madem bir süre daha idare etmek zorundasınız en sağlıklı yöntem bu olacak gibi :)
aynı ürün bende vardı ve dediğiniz gibi bir sorunla karşılaşmamıştım Lenovo P70 cihazımda 2A değeri alıyordum bir zaman sonra zaten düşürüyordu ama bu normal 0.3A 'ya değil 1A ya kadar düşürüyordu buda gayet normal her cihazda aynı etkiyi vermeyebilir :)

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
aynı ürün bende vardı ve dediğiniz gibi bir sorunla karşılaşmamıştım Lenovo P70 cihazımda 2A değeri alıyordum bir zaman sonra zaten düşürüyordu ama bu normal 0.3A 'ya değil 1A ya kadar düşürüyordu buda gayet normal her cihazda aynı etkiyi vermeyebilir :)

Hayır hocam bendeki şarj aletinde bir problem vardı... Normalde şarj etme hızı yüksek başlar ve sonra kademeli olarak yavaşlar. Bunda ise dengesizlik söz konusuydu. Arada kafasına göre takılıyordu yani. Bir de ciddi anlamda hem kendisi ısınıyordu hem de batarya. Şu an ait olduğu yer olan çöpte. Bir daha da çok mecbur kalmadığım sürece syrox markalı bir şey kullanmam.

Oyla:
Üst Alt