Soru Mi5 Rom Tavsiyesi

dexmortik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak emre
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
3
Arkadaşlar Mi5'e hangi romu yükleyeyim diye ikilemde kaldım. Benim için önemli olan batarya süresi. Şu anda kullandığım rom Mi Room. Lakin masik x de kafamı kurcalıyor. Bi yanda miui.pro da yükleyesim var. Anlayacağınız kafam karışık . Tavsiyelerinizi bekliyorum.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Hocam Mi Room da iseniz Masik X e geçmenizi tavsiye etmem. Çünkü; Masix X MiRooM altyapısı üzerine kurulmuş. İkisini de kullandım batarya ve performans olarak hiç fark yok.
MiRooM da kaç saat ekran süresi alıyorsunuz?

MI 5 Prime cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

dexmortik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak emre
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
3
Ortalama kullanım ile 2 saat ile 2.30 saat arası.

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Vaktiyle mi5 kullanırken en memnun kaldığım rom Masik serisiydi. Hem şarj hem de akıcılık bakımından , geçmenizi ve denemenizi tavsiye ederim ben hocam.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
İkinci telefonum olan Mi5 e bu hafta Masik X, Gloabal Miui10, Pixel Experience ve Epic Rom 10 kurdum.
Hepsini birer gün denedim. Benim için en önemlisi batarya ve telefonun seri olmasıydı.
Bunu da Android 7 olan 8.2.2 Eu Stabil ile sağladım. Aynı zamanda Mi8 de kullandığım için mi bilmiyorum ama özellikle Miui10 bazlı romlarda Mi5 bildiğin can çekişiyor gibi geldi bana.Şu an Mi5 imde MIUI 8 ile mutluyum.

Oyla:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Bende mi5 kullanıcısıyım ve Miui10 Global Beta ile sanırsın hız canavarı çok memnunum nazar değmesin.

Oyla:

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Bende mi5 kullanıcısıyım ve Miui10 Global Beta ile sanırsın hız canavarı çok memnunum nazar değmesin.
Bunun iki açıklaması olabilir;
1- Benim telefonda sıkıntı var
2- Hız anlayışlarımız farklı angel~~

Oyla:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
İkinci telefonum olan Mi5 e bu hafta Masik X, Gloabal Miui10, Pixel Experience ve Epic Rom 10 kurdum.
Hepsini birer gün denedim. Benim için en önemlisi batarya ve telefonun seri olmasıydı.
Bunu da Android 7 olan 8.2.2 Eu Stabil ile sağladım. Aynı zamanda Mi8 de kullandığım için mi bilmiyorum ama özellikle Miui10 bazlı romlarda Mi5 bildiğin can çekişiyor gibi geldi bana.Şu an Mi5 imde MIUI 8 ile mutluyum.
Hocam 1 gün deneme ile yanılırsınız. Her Rom yükleme de en az 2-3 şarjdan sonra stabil hale gelebiliyor telefon. temiz kurulum yapmak çok önemli. Özellikle masik Rom kullandıysanız "Dengeli ve performans" diye iki seçeneği var ve performans seçiminin sizi memnun etmesi gerekir. Ben sürekli dengeli kullanıyorum. Dengeli modun antutu skoru 149 bin, performans modunun ise 152bin. Mi5 cihazının resmi skorunun ise 151.100 olduğunu belirteyim. Tabi ki bu sadece Masik Rom a özel değil. Bu skorlara Mi Room, Miui MS, ve Mi Globe Romlarında da alabilirsiniz. Yani eğer bu hız sizi tatmin etmiyorsa kullandığınızı söylediğiniz Mİ8 gibi 268.700 puan almış bir canavarın yanında elbette ki can çekişiyor görünecektir.

Oyla:

Sub-zer0

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Umut Nusret
Cihazım
Mi4 LTE, Mİ5 Pr
Meslek
Mühendis
Konular
6
Syberian Android 9.0 pie kullanıyorum 170.000 AnTuTu skoru var.çok stabil ve şarjıda miuidan hallice.

Oyla:
Üst Alt