Mod Mi5 Parmak İzi Okuyucuya Basmadan Parmak Okumayı Aktif Etme

bursia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Mi 5
Konular
2
Öncelikle admin'e bu konuyu açtığı için çok teşekkür ederim. Parmak izi tuşunun ömrünü yememek için bu özellik çok önemli. AOSP romlarda varsayılan olarak gelen bu özellik maalesef MIUI romlarda bulunmuyor. Bende bir çok özelliğinden dolayı MIUI kullanmak zorunda kalıyorum. EU ROM MIUI11 sürümünü kullanıyorum ve yöntem 2 sayesinde ekran kapalıyken parmak izi okumayı başarıyla aktif ettim. Güncel bir rehber bırakmak isterim:

(gerekli dosyalar ektedir.)
1- Kernel Auditor uygulamasını apk olarak indirin ve kurun.
2- Kernel Auditor Donate uygulamasını apk olarak indirin ve kurun.
(json dosyasını içe aktarmak için donate apk gereklidir, 5.adımı tamamladıktan sonra silebilirsiniz.)
3- Wakeup.json dosyasını içeren wakeup.zip dosyasını cihazınıza indirin ve json dosyasını zipten çıkartın.
4- Kernel Auditor uygulamasını açın ve sol menüden "özel denetimler" sekmesine girin.
5- Sağ taraftaki artı işaretine basın ve "içe aktar" seçeneğini seçin, açılan bölümden indirmiş olduğunuz "wakeup.json" dosyasını seçin.
6- "Fingerprint wakeup" adlı denetim eklenmiş olacak, tek yapmanız gereken switch'ine dokunarak etkin hale getirmeniz.

Not: Her yeniden başlatmada switch'i etkin duruma getirmeniz gerekecektir.
Her açılışta bunu yapmama gerek bırakmayan bir metod bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

Root notu: Konuda da belirtildiği gibi root gereklidir. İşlemleri gerçekleştirdiğim tarihte Magisk 21 sürümünü kullandım.

Ekli dosyalar

• com-mod-root-kernel-adiutor-donate-mod-paid-2-0-5.apk
    1,7 MB · Görüntüleme: 11
  • Kernel Adiutor ROOT_v0.9.11.1_apkpure.com.apk
    3,6 MB · Görüntüleme: 10
  • wakeup.zip
    386 bayt · Görüntüleme: 9

erayds

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eray
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
31
Arkadaşlar bildiğiniz üzere fiziksel tuşlar çok kısa zamanda bozulabilyor. Tabi bozulur diyemeyiz ama ihtimal her zaman vardır.

Şimdi bu anlatacağım iki farklı yöntem ile ekranınız kapalı ile tuşa basmadan direk parmak izinizin okunmasını sağlayarak tuş kilidini açabileceksiniz.

1 YÖNTEM

Telefonunuzda Root yapılmış olmalıdır.
- Terminal emülatör uygulamasını telefonunuza yükleyin
- adb shell
- su
- kodlarını girerek Root yetkisi verin ve aşağıda ki kodu girin

Kod:
echo 1 > /sys/devices/soc/soc\:fpc_fpc1020/enable_wakeup

Artık tuşa basmadan parmak izinizi okuyabilecek. Bir nevi Mi5s modelinde ki gibi oluyor diyebiliriz.

NOT : Bu işlem telefon yeniden başlatıldığında tekrarlanması gerekiyor.

2 YÖNTEM

Aşağıda verdiğim kodu örneğin miui.json adında bir dosya olarak kaydedin ve telefona atın

Kod:
{"version":1,"control":{"apply":"#!\/system\/bin\/sh\n\nstatus=$1\n\n#$status is either 1 or 0\necho $status > \/sys\/devices\/soc\/soc\\:fpc_fpc1020\/enable_wakeup","enable":"#!\/system\/bin\/sh\n\n#echo 1 (Enabled)\n#echo 0 (Disabled)\n\ncat \/sys\/devices\/soc\/soc\\:fpc_fpc1020\/enable_wakeup","title":"Fingerprint wakeup","description":"Wake the phone with fingerprint without pressing the button","id":"switch"}}

- kernel auditor uygulaması yada benzer bir uygulama yükleyin.
- Ayarlardan özel kontrolleri gelen ve içe aktar diyerek. .json dosyasını içe aktarın

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

3 YÖNTEM

@sw33tking
Bir yöntemde benden gelsin o zaman ;)
Mi5 Pro da denedim ve reset sonrasında da çalışıyor.

Root gereklidir. Kod root yetkisi alarak çalışıyor.

• Ekteki dosyayı indirin.
  • İçindeki dosyayı root ana dizindeki "su/su.d" içerisine atın.
  • İzinlerini "rwxr-xr-x" olarak ayarlayın.
    Telefonu yeniden başlatın.
Hocam su/su.d klasörü yok kendim oluşturmaya çalışınca "/" koyulmuyor çözümü varmı?

Üst Alt