Yardım Mi5 mobil internet kullanımı sorunu

TheKing

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Semih
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
1
Merhaba..
3 gündür mi5 kullanıcısıyım hattım Turkcell. Turkcell'de kontörlü hatlarda herhangi bir kullanımdan sonra telefona bildirim geliyor (konuşma, sms, internet için)
Telefonum 4g-3g yada edge geçişleri sırasında otomatik olarak mobil veriyi açıp kapatıyor olmalı ki 183 bayt internet kullanımı, 191 bayt internet kullanımı 1,19 kb internet kullanımı gibi operatörden bildirimler geliyor. Oysaki mobil veri hep kapalı konumda.
Böyle bir sorun yaşayan oldu mu? nasıl çözebiliriz ?

canocan96

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
mi5
Konular
1
Hocam aklıma gelen 2 şey var ya TLmetre servisini kapatırsın ya da şebekeyi sabit bir banda alırsın.

Oyla:

TheKing

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Semih
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam aklıma gelen 2 şey var ya TLmetre servisini kapatırsın ya da şebekeyi sabit bir banda alırsın.

TLmetre servisini kapatsam da bu internet kullanımını kapatmıyor maalesef. Hatta bu servis iyiki açıkmış yoksa anlaşılmazdı :) İnternet paketimizin olmadığını yada paketimizin bittiğini düşünürsek bu sorun yüzünden kim bilir kaç liramız heba olur. Sabit bir banda alırsam bu sefer de çekim problemleri yaşayabilirim.

Oyla:

canocan96

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
mi5
Konular
1
TLmetre servisini kapatsam da bu internet kullanımını kapatmıyor maalesef. Hatta bu servis iyiki açıkmış yoksa anlaşılmazdı :) İnternet paketimizin olmadığını yada paketimizin bittiğini düşünürsek bu sorun yüzünden kim bilir kaç liramız heba olur. Sabit bir banda alırsam bu sefer de çekim problemleri yaşayabilirim.
TLmetre sizi rahatsız ediyor sandım.Veri kapalı olduğu halde data yer ki? Bilemedim hocam.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Hocam güvenlik uygulaması altındaki damla simgesine tıklayarak cihazınızdaki veri kullanımını tamamen kontrol altına alabilirsiniz. Sizden habersiz internete bağlanan uygulamayı bulup bağlanmasını engelleyebilirsiniz.

Oyla:

TheKing

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Semih
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
1
Oraya baktığımda hangi uygulamanın ne kadar veri harcadığını görebiliyorum ancak benim sorunum daha farklı. wifi kapalı konumda, mobil veri kapalı konumda, ön odadan arka odaya geçtiğimde şebeke 4g den 3g ye geçiş yapınca internet kullanımı diye bilgi mesajı geliyor. mobil verim açık değilken internet kullanımı nasıl olabiliyor bunu çözebilmiş değilim.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Oraya baktığımda hangi uygulamanın ne kadar veri harcadığını görebiliyorum ancak benim sorunum daha farklı. wifi kapalı konumda, mobil veri kapalı konumda, ön odadan arka odaya geçtiğimde şebeke 4g den 3g ye geçiş yapınca internet kullanımı diye bilgi mesajı geliyor. mobil verim açık değilken internet kullanımı nasıl olabiliyor bunu çözebilmiş değilim.

Daha önce de aynı sorunu yaşayan arkadaşlarımız olmuştu ancak aramada bulamadım hocam. Eğer bulabilirsem buraya bağlantısını eklerim :)

Oyla:

TheKing

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Semih
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
1
teşekkür ederim bende araştırmaya devam ediyorum bulamadım şu ana kadar

Oyla:

rainbow

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
çağdaş
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
0
Merhaba..
3 gündür mi5 kullanıcısıyım hattım Turkcell. Turkcell'de kontörlü hatlarda herhangi bir kullanımdan sonra telefona bildirim geliyor (konuşma, sms, internet için)
Telefonum 4g-3g yada edge geçişleri sırasında otomatik olarak mobil veriyi açıp kapatıyor olmalı ki 183 bayt internet kullanımı, 191 bayt internet kullanımı 1,19 kb internet kullanımı gibi operatörden bildirimler geliyor. Oysaki mobil veri hep kapalı konumda.
Böyle bir sorun yaşayan oldu mu? nasıl çözebiliriz ?
Aynı sıkıntı bende de var TTelekom kullanıyorum, Xiaomi mi5 sürekli 1 byte kullanım miktarı 0.5TL 2 byte kullanım miktar 1TL gibi bildirimler getiriyor. Mobil veri devre dışı olduğu halde böyle bir durum olması çok sıkıntılı gerçekten, siz bir çözüm bulabildiniz mi?

Oyla:

TheKing

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Semih
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
1
Aynı sıkıntı bende de var TTelekom kullanıyorum, Xiaomi mi5 sürekli 1 byte kullanım miktarı 0.5TL 2 byte kullanım miktar 1TL gibi bildirimler getiriyor. Mobil veri devre dışı olduğu halde böyle bir durum olması çok sıkıntılı gerçekten, siz bir çözüm bulabildiniz mi?
Tercih edilen ağ türünü "3G öncelikli" yaparak geçici çözüm buldum. "LTE öncelikli" yaparsam yine internet kullanımı yapıyor. Sanırım güncelleme ile giderilebilecek bir sorun ancak bizde başka bu sorunu yaşayan da yok herhalde :) yoksa herkes tl lerim nereye gitti faturam kabarık geldi gibi konular açardı.

Oyla:
Üst Alt