Yardım Mi5 kapandı açılmıyor

FeernHost

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
FeernHost
Cihazım
MI5
Konular
1
Arkadaşlar selam. Forumda yeniyim eğer bir hatam olursa lütfen kusuruma bakmayın. Telefonuma bugün Lineage OS flahladım. Kullandım pil bitti kapalı durumdayken şarja taktım. Şarjı %100 olunca kabloyu tam çekmek üzereyken cihaz 2 kere reset attı (mi logosu geldi) kapandı ve bir daha açılmadı. Cihazı bilgisayara bağlayıp power tuşuna basılı tutunca bir değişim oluyor. Kurtarmak için ne yapmam gerek?

Yardım edenlere şimdiden teşekkürler.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Donanımsal arızaya benziyor. Yazılımsal bir sorun olsaydı fastboot ekranında kalırdı. Tepkisiz ise xiaomi eski modellerde görülen kronik emmc arızası olma ihtimali yüksek. Kesin tamir olmayan bir durumdur. Emmc kalıplanırsa geçici olarak açılabilir ama yine aynı arızayı yapacaktır. (Telefon tepkisiz siyah ekranda ve pc ye bağlayınca aygıt yöneticisinde 9008 edl portu verdiğini varsayıyorum.)

FeernHost

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
FeernHost
Cihazım
MI5
Konular
1
Donanımsal arızaya benziyor. Yazılımsal bir sorun olsaydı fastboot ekranında kalırdı. Tepkisiz ise xiaomi eski modellerde görülen kronik emmc arızası olma ihtimali yüksek. Kesin tamir olmayan bir durumdur. Emmc kalıplanırsa geçici olarak açılabilir ama yine aynı arızayı yapacaktır. (Telefon tepkisiz siyah ekranda ve pc ye bağlayınca aygıt yöneticisinde 9008 edl portu verdiğini varsayıyorum.)
Anlıyorum hocam... Evet telefon siyah ekranda pcye bağlayıp açmayı deneyincede ''usb aygıtı tanınmadı'' diyor pc.

Üst Alt