Soru (Mİ5) Hangi Romu kullanıyorsunuz? Memnun musunuz?

ridvanterzi13

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi5 prime
Konular
15
Miui tarafindan güncellemeler durdurulduğu için zannımca çogu arkadaşım rom arayışı içine girmiştir. Mi5 kullanıcıları hangi romları kullanıyor ve neden? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)

Tugrulxioami

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tuğrul
Cihazım
Mi 5
Konular
13
Crdroid i kurdum hocam cogu romu denedim MIUI tabanlı olanlardan en iyisi benim için masik idi saf android tabanlı romlar için de de crdoidi tavsiye ederim işlevsel bütün özelleştirmeler mevcut

Oyla:

ridvanterzi13

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi5 prime
Konular
15
Crdroid i kurdum hocam cogu romu denedim MIUI tabanlı olanlardan en iyisi benim için masik idi saf android tabanlı romlar için de de crdoidi tavsiye ederim işlevsel bütün özelleştirmeler mevcut
CrDroid'de bir ara ses problemleri vardı. Karşılaştınız mı?

Oyla:

talhademirtas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Acil Tıp Tek.
Konular
13
Epic rom kullanıyorum şuana kadar kullandığım romların hepsinden daha seri ve pil konusunda üzmeyen bir rom. Ekran 5 saatin altına düşmüyor

Oyla:

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Hocam bekleme süresi 21 saat ekran kullanımı 2 saat 50 dakika , kalan şarj yüzde 42.

Mi 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam aramızda büyük batarya ve ekran farkı var ama bir şey sormak istiyorum, 3000 mAh için bu kullanım süreleri az değil mi? Ben GM4G cihazda offical L-OS kullaniyorum ve 3 senelik cihaz 2500mAh batarya ile 7 saat ekran süresi alıyorum

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Hocam aramızda büyük batarya ve ekran farkı var ama bir şey sormak istiyorum, 3000 mAh için bu kullanım süreleri az değil mi? Ben GM4G cihazda offical L-OS kullaniyorum ve 3 senelik cihaz 2500mAh batarya ile 7 saat ekran süresi alıyorum
Batarya az ve buna ek olarak işlemci de batarya dostu değil. Batarya dostu olmamasının yanısıra üstüne batarya düşmanı gibi. Bu sebeple zaten şarjı dayanmıyor. Araştırdığıma göre genel olarak kullanıcılar 5-6 saat arasında ekran süresi alıyorlar. Fazla alınabilir tabiki ama bu sefer çekirdek hızlarını vs düşürmek gerekir bu da lag ve gecikmelere sebep olacaktır. İşin özü Mi5 için yeterli süre bence :)

Oyla:

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Batarya az ve buna ek olarak işlemci de batarya dostu değil. Batarya dostu olmamasının yanısıra üstüne batarya düşmanı gibi. Bu sebeple zaten şarjı dayanmıyor. Araştırdığıma göre genel olarak kullanıcılar 5-6 saat arasında ekran süresi alıyorlar. Fazla alınabilir tabiki ama bu sefer çekirdek hızlarını vs düşürmek gerekir bu da lag ve gecikmelere sebep olacaktır. İşin özü Mi5 için yeterli süre bence :)
Anladım hocam teşekkürler :)

Oyla:

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular