Yardım Mi5 EDL mod mi flash hatası

koko355

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
koray
Cihazım
discovery
Konular
25
Merhabalar telefonum brick oldu test point ile pcye bağlıyorum. Ardından miflash ile flash rom yüklüyorum fakat 10 saniye sonra hata vermektedir: set boot partition failed
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yardımcı olur musunuz ne yapmam gerekiyor

Son düzenleme:

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Cihaz kendi kendine kapandı açıldı kapandı açıldı sonra komple kapandı. Şimdi ise hiçbir tepki vermiyor. EDL mod deniyorum fakat bir türlü flashlayamadım. USB'yi algılıyor fakat sürekli hata veriyor
Hocam 64bit MiFlash deneyin lütfen

Oyla:

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Emmc komple ölü idi hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

haha--haha--
hocam rn8p da bi hard brick önlemi var ya benimkinde öyle birşey varmı acaba bozmayalım telefonu
Maalesef yok hocam.O brick önlemi Mtk Lara ait preloader i içeriyor.Normalde bizim cihazda sadece Mtk USB port var.Bu USB port ile yükleme yapmak için Yetkili hesap gerekiyor.Preloader atılınca ise yetkili hesap gerekmeden flashlama yapabilirsiniz.Zaten bildiğim kadarıyla bu USB port/Preloader ayrımı sadece bizim cihazda var.Elimde başka bir Mtk cihaz var Lenovo marka fakat herhangi bir işlem yapılmadığı takdirde preloadere sahip bilgisayarda gördüm.O brick önlemi de dediğim gibi sadece Mtk işlemcilerde var

Emmc komple ölü idi hocam

haha--haha--
hocam rn8p da bi hard brick önlemi var ya benimkinde öyle birşey varmı acaba bozmayalım telefonu
Ve hocam sizde de edl olduğu için bu böyle oluyor H.kadioglu hocama bir sorum var bu arada.Hocam bizim cihazda preloader i diyelim ki sildik fastboot üzerinden.Hani ve brick oldu herhangi bir şekilde bootrom yani USB port ta yok preloader da yok.Ne yapılır o cihazda?Anakart değişimi falan mı?Bir de bu telefonlara ilk yazılım nasıl yükleniyor hocam?Direk hafızasında hazır mı yer alıyor,anakartla mı geliyor nasıl oluyor?

hocam denemiş olmadı dedi
Yapacak Bir şey yok hocam o zaman ama bu boot hatasını da ilk defa gördüm donanımsal arıza olabilir diye düşünüyorum

Son düzenleme:
Oyla:

koko355

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
koray
Cihazım
discovery
Konular
25
miflash kurarken sürücü imzalama zorunluluğu çıkmıştı onunla ilgili olabilir mi? Bu arada sürücü imazalama zorunluluğunu hiç bir şekilde iptal edemiyorum

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Mi5 modelinde EDL üzerinden işlem yapabilmek için 64 bit mi flash kullanmanız gerekli. Hatalı mi flash sürümü kullanıyorsunuz.

Canpro hocam iyi niyetinizden şüphem yok ama yeterli tecrübeniz olmayan konulara da yazıyorsunuz ve yazdıktan sonra da farklı yorumlarla konuyu dağıtıyorsunuz. Konuda yardım almak isteyen arkadaşlarımızın işlerini bu durum çok zorlaştırıyor. Örneğin bu konuda en baştaki yorumlarınız olmasa 64 bit tavsiyesi verilecek ve arkadaşımızın sorunu hemen çözülecek ancak sizin yorumlarınız olayı çok karmaşık hale getirmiş. Bıraksanız tecrübeli arkadaşlarımız hemen çözecekler zaten... Zannediyorum bu durumun farkında değilsiniz bu yüzden hatırlatmak istedim. İyi forumlar.

Oyla:

Canpro

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahimcan
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Meslek
Öğrenci
Konular
63
Hocam ben zaten dedim arkadaş 64-bit mi flash kullanım diye o da bana hata verdiğini söyledi sadece bu kadar iyi forumlar dilerim

Oyla:

koko355

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
koray
Cihazım
discovery
Konular
25
Mi5 modelinde EDL üzerinden işlem yapabilmek için 64 bit mi flash kullanmanız gerekli. Hatalı mi flash sürümü kullanıyorsunuz.

Canpro hocam iyi niyetinizden şüphem yok ama yeterli tecrübeniz olmayan konulara da yazıyorsunuz ve yazdıktan sonra da farklı yorumlarla konuyu dağıtıyorsunuz. Konuda yardım almak isteyen arkadaşlarımızın işlerini bu durum çok zorlaştırıyor. Örneğin bu konuda en baştaki yorumlarınız olmasa 64 bit tavsiyesi verilecek ve arkadaşımızın sorunu hemen çözülecek ancak sizin yorumlarınız olayı çok karmaşık hale getirmiş. Bıraksanız tecrübeli arkadaşlarımız hemen çözecekler zaten... Zannediyorum bu durumun farkında değilsiniz bu yüzden hatırlatmak istedim. İyi forumlar.
Öncelikle selamlar hocam. 64 bit kullandığıma eminim fakat sizlerden ricam varsa sürüm 64 bit linkini aktarır mısınız

Oyla:

Canpro

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahimcan
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Meslek
Öğrenci
Konular
63

Hocam siz beni yanlış anladınız zaten arkadaşa yl64 bir linkini sundum ama hocam dedi ki 2 saat ten fazlansırüyor 300 saniyeyi geçiyor dedi

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Öncelikle selamlar hocam. 64 bit kullandığıma eminim fakat sizlerden ricam varsa sürüm 64 bit linkini aktarır mısınız
Hocam rica etsem özelden teamwiver id ve şifre atar mısınız bir de ben bakayım

Oyla:
Üst Alt