Soru mi5 dokunmatik sorunu

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular
11
sorun cihazın alt kısmın da en belirgin olarak mesajlar uygulamasın da metin kutusuna tek tıkla açılmıyor bi kaç defa denemek gerekiyor bu sorunu yaşayan varmı yada sorunun çözümü.

bu da sorunun videosu açıkça görülüyor.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

cepport

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cepport
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
kardeşim rom attın mı sen veya da rom atıpta düzelen oldu mu problemi felan biraz araştırdım bu sorunu yaşayan birisi bana anakart kaynaklı bir problem oldugunu söyledi. ürünü daha yeni aldık arkadaş sorunlu cıktı bilseydim bu kadar sorun yaşıycam hiç bulaşmazdım bu telefona o kadar telefon aldım ilk defa böyle bir problemle karşılaşıyorum cepporta gönderdim ürünü değiştirdiler yine aynı problem var sözde değiştirdiler bence imei numarasını değiştirip aynı ürünü bana yolladılar fikrimce bide cepport gibi bir şirket bunu yaptı.
IMEI numarasını değiştirip size mi gönderdik? İlk gelen IMEI numarasındaki cihazı söyleyin size buradaki fotoğrafını hatta gerekirse aynı durumdaki videosunu atalım. Ne diye böyle bir şey yapalım ki kanunlar tamamen sizin yanınızda yani her halükarda zaten cihazınız değişecek. Kaldı ki biz arızalı çıkma durumunda müşteri yanlısı davranan tek firmayız, diğer firmaların tamamı sizi minimum 2 hafta bekletip servis raporu isterken biz direkt değişimini yapıyoruz hal böyleyken ve elimizde cihaz varken niye değiştirmeyelim telefonunuzu, yapmayın gözünüzü seveyim aynı hata iki defa size denk geldi diye bizi neden karalıyorsunuz.

Oyla:

yakup15444

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yakup
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
3
IMEI numarasını değiştirip size mi gönderdik? İlk gelen IMEI numarasındaki cihazı söyleyin size buradaki fotoğrafını hatta gerekirse aynı durumdaki videosunu atalım. Ne diye böyle bir şey yapalım ki kanunlar tamamen sizin yanınızda yani her halükarda zaten cihazınız değişecek. Kaldı ki biz arızalı çıkma durumunda müşteri yanlısı davranan tek firmayız, diğer firmaların tamamı sizi minimum 2 hafta bekletip servis raporu isterken biz direkt değişimini yapıyoruz hal böyleyken ve elimizde cihaz varken niye değiştirmeyelim telefonunuzu, yapmayın gözünüzü seveyim aynı hata iki defa size denk geldi diye bizi neden karalıyorsunuz.
öncellik fevri haraket edip karalama yaptığım için özür dilerim. Ben cepportu bu sitede göndüğüm için güvenilir firmadır diye zaten seçtim telefon siparişini verdim fakat iki telefonda da aynı problemin olması çok manidar değil mi insan aklına herşey geliyor xiaomi kullanan bir yakınım imei değiştirme gibi bir yöntemin olduğunu ve değiştirilme ihtimalinin olduğunu söyleyince tabi ister istemez şüpheye düştüm. Yazılım kaynaklı sorun felandır diye rom atayım dedim onuda vazgeçtim. Rom felan atarsam cihaza tekrar değişim yapmazsınız diye telefon öylece elimde şuan kafasına göre dokunmatik donuyor açma kapama tuşuna basıp tekrar açınca düzeliyor bazen özellikle clash of clans veya clash royale gibi oyunları 15 dakika felan uzun süre oynarken ısındığı zaman cihaz ara ara dokunmatik gidiyor wattsapta yazışırken harfler basmıyor bazen aynı problemler tekrar var firmanızla konustum tekrar telefonu göndercem umarım bu sefer düzelir. Belki 8.1.2 sürümünden de kaynaklı olabilir bilemiyorum. Ama sizin firma olarak yazılımsalda olsa her ne olsa müşteriye eksiksiz çalışan telefon göndermeniz lazım ve gönderdiğiniz rom güncelleme almıyor güncelleme alsa bir üst sürüme yani 8.2.2 ye yükseltip problemin yazılımsal mı olduğunu çözcem fakat oda olmuyor.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
öncellik fevri haraket edip karalama yaptığım için özür dilerim. Ben cepportu bu sitede göndüğüm için güvenilir firmadır diye zaten seçtim telefon siparişini verdim fakat iki telefonda da aynı problemin olması çok manidar değil mi insan aklına herşey geliyor xiaomi kullanan bir yakınım imei değiştirme gibi bir yöntemin olduğunu ve değiştirilme ihtimalinin olduğunu söyleyince tabi ister istemez şüpheye düştüm. Yazılım kaynaklı sorun felandır diye rom atayım dedim onuda vazgeçtim. Rom felan atarsam cihaza tekrar değişim yapmazsınız diye telefon öylece elimde şuan kafasına göre dokunmatik donuyor açma kapama tuşuna basıp tekrar açınca düzeliyor bazen özellikle clash of clans veya clash royale gibi oyunları 15 dakika felan uzun süre oynarken ısındığı zaman cihaz ara ara dokunmatik gidiyor wattsapta yazışırken harfler basmıyor bazen aynı problemler tekrar var firmanızla konustum tekrar telefonu göndercem umarım bu sefer düzelir. Belki 8.1.2 sürümünden de kaynaklı olabilir bilemiyorum. Ama sizin firma olarak yazılımsalda olsa her ne olsa müşteriye eksiksiz çalışan telefon göndermeniz lazım ve gönderdiğiniz rom güncelleme almıyor güncelleme alsa bir üst sürüme yani 8.2.2 ye yükseltip problemin yazılımsal mı olduğunu çözcem fakat oda olmuyor.

Hocam forumda bir kaç yüz defa yazıldığı üzere telefonunuzun bölge ayarını Hindistan yaptığınızda güncelleme alacaksınız. Boş yere kargoda zaman kaybetmemeniz adına öncelikle cihazınızı güncellemenizi ve ardından sıfırlamanızı tavsiye ederim.

Oyla:

yakup15444

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yakup
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
3
Hocam forumda bir kaç yüz defa yazıldığı üzere telefonunuzun bölge ayarını Hindistan yaptığınızda güncelleme alacaksınız. Boş yere kargoda zaman kaybetmemeniz adına öncelikle cihazınızı güncellemenizi ve ardından sıfırlamanızı tavsiye ederim.
forumda yeni olduğum için o bilgiyi bilmiyordum teşekkürler. Deneyip bakıcam inşallah düzelir.

Oyla:

cepport

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cepport
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Sizinle bizzat ben konuştum telefonda, yazılım konusunda da bilgim var. Sizin sorununuz yazılımsal değil gönderin direkt değiştirelim, siz de uğraşmayın boş yere. Güncelleme konusunda bizim yapacağımız bir şey yok cihazlar güncelleme alıyor ancak Hindistan ve Çin'e göre daha geç alıyor ve bu öncelik durumu Xiaomi tarafından belirleniyor bizimle veya sattığımız cihazlarla ilgili bir problem değil.

Oyla:

yakup15444

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yakup
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
3
Sizinle bizzat ben konuştum telefonda, yazılım konusunda da bilgim var. Sizin sorununuz yazılımsal değil gönderin direkt değiştirelim, siz de uğraşmayın boş yere. Güncelleme konusunda bizim yapacağımız bir şey yok cihazlar güncelleme alıyor ancak Hindistan ve Çin'e göre daha geç alıyor ve bu öncelik durumu Xiaomi tarafından belirleniyor bizimle veya sattığımız cihazlarla ilgili bir problem değil.
bölgeyi hindistan yapıp güncelledim 8.2.2 ye ancak problem çözülmedi yine yazılımsal değilmiş bugün kargoya vercem.

Oyla:

dinceroz81

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
dincer
Cihazım
mi 5
Konular
0
Merhaba,
Aynı sorun bende de var, ekranı kitleyip açınca düzeliyor, aldığımdan beri bu şekilde, evo bt servise yolladım, developer versiyondu standart roma çevirip yollamışlar yine aynı sorun devam etti, yedek telefon bulana kadar idare ettim tekrar yolladım, bu kez evo bt servis sorun darbeye bağlı dedi,
telefonun 360 derece cam hiç bir kırık çatlak yok darbe diye suçluyorlar, aldığım hafta yolladım o zamanda aynı sorun vardı darbe falan demediler,
bu arada biz bu telefonda arkadaşla aynı anda hepsiburada dan aldık, onun telefonda sorun yok,
tüketici mahkemesine vereceğim.
Evo bt garantili ürün sakın almayın derim,

Oyla:

kerimler

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerm
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
0
Merhaba

aynı sorun bende de mevcut nasıl çözüm bulabildiniz mi?

Oyla:

İlyasafii

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İlyas
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
0
Xiaomi mi5 telefonunu kullanıyorum 8.2.1. güncelleme sinden sonra dokunmatik çalışmamaya basladi . Dokunmatik çalışmıyor ama diğer tuşlar ,parmak izi falan çalışıyor ve reset atınca düzeliyor. Ama bir zaman sonra tekrar aynısı gibi dokunmatik çalışmıyor ne yapmalıyım

Oyla:

WarLox

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mİ6
Meslek
Yazılım Geliştirme Uzmanı - Developer
Konular
1
Mi6 cihazımla bugün bu sorunla bende karşılaşmış bulunmaktayım Evo garantisine gönderiyorum birazdan.Çok üzücü bir durum tüm romları denememe rağmen videoda gösterilen yerin yarım santim üzerine kadar şerit halinde dokunmatik çalışmıyor

Oyla:
Üst Alt