Yardım Mi5 Değişik brick problemi

qkt35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi5
Konular
3
Merhaba arkadaşlar babamın kullandığı mi5 öğleden sonra kendi kendine kapanmış bu sırada telefon baya sıcakmış ve birdaha hiçbir şekilde açılmamış telefona ne açılıyor, ne şarj alıyor ne de tuş kombinasyonları çalışıyor bilgisayara bağlayıncada tepki alamıyorum. Yalnızca bilgisayara bağlayım ses kısma + power yapınca bilgisayarda android fastboot olarak gözükyor (bu arada telefonun ekranında görüntü yok bildirim ışığı yanıp sönüyor yeşil renk) [TELEFON BOOTLADER KİLİTLİ] Bu haldeyken mi flash tool ile fastboot rom yüklemıyor doğrudan error veriyor.
Adb den telefonu fastboot oem edl komutuyla edl moda alınca aygıt yonetıcısınde qualcomm (com10) olarak görülüyor mi flash tool ile deneğimde ise hatasını alıyorum. Bu telefona bir şekilde rom yüklemek mümkünmüdr ? Garanti delta olduğundan servise göndermek istemiyorum çok uzun sürecektir.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Direk servise gönderin ellemeden. Görüntü çipi arızası olduğu anlaşılıyor anlattıklarınızdan.

Oyla:

qkt35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi5
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Direk servise gönderin ellemeden. Görüntü çipi arızası olduğu anlaşılıyor anlattıklarınızdan.
Cevabınız için teşekkürler benimde aklımdan donanımsal sorunlar geçmeye başlamıştı ancak görüntü çipi arızası telefonun normal açılmasını engeller mi ?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Cevabınız için teşekkürler benimde aklımdan donanımsal sorunlar geçmeye başlamıştı ancak görüntü çipi arızası telefonun normal açılmasını engeller mi ?
Ekrana görüntü gelmez.

Oyla:

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Merhaba arkadaşlar babamın kullandığı mi5 öğleden sonra kendi kendine kapanmış bu sırada telefon baya sıcakmış ve birdaha hiçbir şekilde açılmamış telefona ne açılıyor, ne şarj alıyor ne de tuş kombinasyonları çalışıyor bilgisayara bağlayıncada tepki alamıyorum. Yalnızca bilgisayara bağlayım ses kısma + power yapınca bilgisayarda android fastboot olarak gözükyor (bu arada telefonun ekranında görüntü yok bildirim ışığı yanıp sönüyor yeşil renk) [TELEFON BOOTLADER KİLİTLİ] Bu haldeyken mi flash tool ile fastboot rom yüklemıyor doğrudan error veriyor.
Adb den telefonu fastboot oem edl komutuyla edl moda alınca aygıt yonetıcısınde qualcomm (com10) olarak görülüyor mi flash tool ile deneğimde ise hatasını alıyorum. Bu telefona bir şekilde rom yüklemek mümkünmüdr ? Garanti delta olduğundan servise göndermek istemiyorum çok uzun sürecektir.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
64 bit bilgisayar ile mi denediniz edl modda rom atmayi?
bildiğin full brick olmuş Arizali bir parca olduğunu düşünmüyorum

Oyla:

qkt35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi5
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
64 bit bilgisayar ile mi denediniz edl modda rom atmayi?
bildiğin full brick olmuş Arizali bir parca olduğunu düşünmüyorum
64 bit win10 ile denedim hocam. Ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmiyor ne edl de ne fastbootta ve cihaz kapalı olmasına rağmen ılık tam olarak soğuk değil donanımsal bir sıkıntı gibi duruyor.

Oyla:

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
64 bit win10 ile denedim hocam. Ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmiyor ne edl de ne fastbootta ve cihaz kapalı olmasına rağmen ılık tam olarak soğuk değil donanımsal bir sıkıntı gibi duruyor.
pardon yanlos anlama olmuş Fastboot ta ekrana goruntu gelmiyor ise dediginiz gibi

Oyla:
Üst Alt