Yardım Mi5 Bilgiyasara Resim Aktarım

r10gfb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
14
Arkadaşlar bilgiyasarıma resimleri nasıl aktarım yapabilirim usb taktığımda fotoğraf aktarım seçiyorum fakat bilgiyasardan girince fotoğraflar çok ağır açılıyor mi pc suite ise telefonumu görmüyor nasıl aktarım yapabilirim?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
PC'ye bağlayınca telefonun bildirim ekranını aşağı çekip usb seçeneğini MTP yapınız. Sonra dosya yöneticisinden Mi5'e girip DCIM klasörünü bilgisayara kopyalayın.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

smyrniankiwi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kıvanç
Cihazım
Pocophone F1
Konular
27
Çetin abi merhaba,

Telefona yüklü dosya programı ile DCIM klasörünü görebilmeme rağmen telefonu bilgisayara bağladığımda göremiyorum. Dolayısıyla ne fotoğraflarımın ne de ekran görüntülerimin yedeğini alamıyorum. Bilgisayarda DCIM klasörünü neden göremiyor olabilirim?

Dediğiniz gibi telefonu bilgisayara bağladığımda bildirim ekranından dosya aktarmayı seçiyorum. Gerçi fotoğraf aktarmayı da seçmeyi denedim. Yine göremedim DCIM klasörünü.

Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Oyla:

smyrniankiwi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kıvanç
Cihazım
Pocophone F1
Konular
27
oruba

teşekkür ederim, konuyu açan arkadaşa yardım ederken benim de sorunumu çözdünüz. o şekilde fotoğraflarımın yedeğini aldım ancak şu telefonu bağladığımda bilgisayarda dcim klasörünün görünmemesi sorunu devam ediyor.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Çetin abi merhaba,

Telefona yüklü dosya programı ile DCIM klasörünü görebilmeme rağmen telefonu bilgisayara bağladığımda göremiyorum. Dolayısıyla ne fotoğraflarımın ne de ekran görüntülerimin yedeğini alamıyorum. Bilgisayarda DCIM klasörünü neden göremiyor olabilirim?

Dediğiniz gibi telefonu bilgisayara bağladığımda bildirim ekranından dosya aktarmayı seçiyorum. Gerçi fotoğraf aktarmayı da seçmeyi denedim. Yine göremedim DCIM klasörünü.

İlginç bir durum. Gizli dosyalar kapalı diyeceğim ama gördüğüm kadarıyla gizli birçok dosyayı gösteriyor. Sanırım sorun MTP protokolü.
MTP protokolünü oldum olası sevmedim. Eskiden ne güzel UMS yani Usb Mass Storage (bir başka deyişle usb bellek) gibi görüp herşeyi yapabiliyorduk. Dosya kurtarma yazılımları bile rahatlıkla kullanılabiliyordu. MTP'yi çıkardılar herşeyi mahvettiler.
En sevmediğim yönü, telefona dosya atarken zamanı değişiyor. Dosya telefona kaydedildiği andaki zamana sahip oluyor. Dolayısıyla hangi dosyanın ne zaman değiştiğini görmek imkansız hale geliyor ki bu benim için çok önemliydi. Baktım UMS'den bize fayda yok dosya isimlerine tarih koymaya başlayarak sorunumu tamamen olmasa da bir nebze çözdüm.
Diğer bir eksisi de telefon PC'ye bağlandıktan sonra telefonda değişen ve eklenen yeni dosyalar görülmüyor. Telefonun kablosunu çıkartıp restart ederek hatta bazen pc'yi de restart ederek tekrar bağlamak gerekiyor.
Bunca saçmalıktan sonra, sizin DCIM klasörünü görmemeniz de normal karşılanabilir. :D
İsterseniz pc ve telefonu restart edip başka bir USB portuna bağlayarak yeniden deneyin.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
oruba

teşekkür ederim, konuyu açan arkadaşa yardım ederken benim de sorunumu çözdünüz. o şekilde fotoğraflarımın yedeğini aldım ancak şu telefonu bağladığımda bilgisayarda dcim klasörünün görünmemesi sorunu devam ediyor.
Rica ederim.
Evet chatin_62'nin dediği gibi, ilginç bir sorun yaşadığın, dcmi klasörünü komple gizlemiş falan olabilirmisin, ya da tüm fotoğrafları gizlemişsen gözükmüyor olabilirmi? Neyse, kurcala bakalım.
Bu arada chatin_62 ilginç bir ayrıntıdan söz etmiş, hiç dikkat etmemiştim tarih değişikliklerine.
Aslında hem telefona kopyalandığı tarih hemde ilk oluşturma tarihini oluşturulma/değiştirilme şeklinde ayrı ayrı vermeli özelliklerde.

Oyla:

smyrniankiwi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kıvanç
Cihazım
Pocophone F1
Konular
27
oruba'nin bahsetmis oldugu gibi ftp uzerinden fotolarin yedeklerini attim bilgisayara. daha sonra oi dosya yoneticisi uzerinden tum dcim klasorunu sildim. daha sonra telefonu bastan baslatip herhangi bi fotograf cektim. yeni dcim klasoru olusturdu ve su an telefonu pc'ye bagladigimda gorebiliyorum. basina gelen olursa burada not dursun. tesekkurler herkese.

Oyla:
Üst Alt