Yardım Mi5-Bazı Uygulamalar Çalışmıyor!

omur386

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
omur
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Arkadaşlar telefonum rootlu, sitedeki rehberlerden tüm işlemleri hallettim ve 2-3 aydır sıkıntısız kullanıyorum. Bu hafta MiUI8'e geçtim ve artık "Hotspot Shield VPN" benzeri uygulamaları kullanamıyorum. Tümünde bağlantı sorunu olup VPN bağlanamıyor. Telefonun "Ayarlar" kısmındaki "VPN" bölümü de tamamen işlevsiz, ne işe yaradığını anlayamadım.

Ayrıca "Uninstall Pro" ve daha farklı aynı işlevdeki uygulamalar yükleyip denememe rağmen yüklü gelen ve sistemdeki uygulamaları silme/dondurma/etkisizleştirme işlemlerini yapamıyorum. İğrenç bir durum.

Son olarak telefonda herhangi bir "Superuser" uygulaması yok. Yükleyince telefon administrator erişim izni istiyor fakat erişim veremiyorum. "Uninstall Pro" için bu uygulamayı yüklemeye ihtiyaç var mı? Ve diğer sıkıntı için ne yapabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Notlar:
-Root işlemini telefonun "Güvenlik" bölümünden Xiaomi üzerinden yaptım. Root denetim uygulamaları rootlu gösteriyor. Zaten rootlu olmamış olsaydı qcn işlemlerini yapamazdım.
-MiUI8 güncellemesini de yine wifi üzerinden telefonun kendi "Güncelleştirme" kısmından yaptım.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Telefon rootlu ise Çin geliştirici romu yüklü demektir. Global geliştirici yada global kararlı sürümü kullanmanızı tavsiye ederim. Çin romlarında bazı kullanım kısıtlamaları olabilir.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

Oyla:

omur386

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
omur
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
chatin_62 telefonda Global Kararlı rom yüklü. Telefonu Original Çin romu ile rootlayıp daha sonra Global romu indirip atmıştım.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
chatin_62 telefonda Global Kararlı rom yüklü. Telefonu Original Çin romu ile rootlayıp daha sonra Global romu indirip atmıştım.
Global romlarda native Root yok. Bu nedenle Root isteyen uygulamalar Root izni alamıyor.
Çin geliştirici romları haricinde cihazı Root yapmak için twrp yükleyip onun üzerinden SuperSu yüklenmesi gerekmektedir.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Oyla:

isoomail

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
RedmiNote8
Meslek
Reklamcı
Konular
4
Slm.

Redmi Note 3 Pro cihazıma Hideman VPN uygulamasını sorunsuz kullanıyorum. Tavsiye ederim. Yazdığınız programı denemedim.

Oyla:

omur386

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
omur
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Slm.

Redmi Note 3 Pro cihazıma Hideman VPN uygulamasını sorunsuz kullanıyorum. Tavsiye ederim. Yazdığınız programı denemedim.

Hideman VPN kullanmıştım önceden ama twrp ile çözüldü sorun, Hotspot Shield VPN de çalışıyor artık.

Oyla:

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Global romlarda native Root yok. Bu nedenle Root isteyen uygulamalar Root izni alamıyor.
Çin geliştirici romları haricinde cihazı Root yapmak için twrp yükleyip onun üzerinden SuperSu yüklenmesi gerekmektedir.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Miui v7 global romlarda native root vardı hocam. Bir kaç sürümde kullanmıştım. Ama supersu veya superuser gibi çalışma yöntemi olmadığı için çok kullanmadım. V8 de hiç denemedim.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Miui v7 global romlarda native root vardı hocam. Bir kaç sürümde kullanmıştım. Ama supersu veya superuser gibi çalışma yöntemi olmadığı için çok kullanmadım. V8 de hiç denemedim.
Miui 8'de sadece China Developer sürümde root var. Daha doğrusu güvenlik uygulamasından aktif edilebiliyor. Diğer sürümlerde Root yapmak gerekiyor.

MI PAD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

jeneikee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
mi5
Konular
25
Global romda unlock yaptim sonra kingroot yuklemeyi denedim olmadi bilgisayardan twrp seklinde denedim girdiginde öylece kaldi hiç biseye basmadim sonra ekranda kilit resmi cikti ve yeniden baslattjm denemedim tekrar neden olmuş olabilir yardim edebilir misiniz

Oyla:
Üst Alt