Soru Mi5 batarya değişim mAh farklılığı

munal001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa ÜNAL
Cihazım
Mi5 Prime
Meslek
Radyoloji Teknikeri
Konular
1
Herkese hayırlı geceler. Mi5 telefonumun bataryası ufaktan şişmeye başladı. Şarj süresi uzadı kullanım sürem düşüyor vs. Bildiğim kadarı ile telefonun orjinal bataryası 3000 mAh ama Aliexpress'ta farklı mAh lerde bataryalar gördüm. 4500 3800 vs gibi. İncelediğim kadarı ile herşey tutuyor gibi görünüyor. Pilin ömrü bitince 3000 mAh yerine mAh ı daha yüksek bir batarya alsak sıkıntı olur mu? Olursa ne olur. Bilgi ve öneriler için şimdiden teşekkür ederim.

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Telefonun gücünü aşar diye tahmin ediyorum. Biraz araştırdım bunları yazmışlar

1. alacağınız pilin telefonunua uyumlu olması yani hem ebat olarak hemde v olarak piliniz 2v ise siz gidip ebatları uysada 3v pil takarsanın telefonunuza zarar verirsiniz
2.standarttan yuksek pilleri genelde üretici firmalar üretmiyor yani bunlar yansanayi oluyor ve genelde çin honkong falan üretimi oluyor ve telefonun üreticileride bu pilleri kullanmayı önermiyorlar telefona zarar verebilir diye. teknikten anlayan bi arkadaşım bunun olmayacağını yani kullanımda telefona bir zarar söz konusu olmayacağını söyledi lakinnnn bir de dediki zarar vermez ama fazla yansanayi olursa bazen patlıyorlar :) bunu mah yuksek olmasından degil yansanayi pillerin genelde güvenilir olmadığından söyledi.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
gozdemir hocam çok güzel açıklamış... 3. sayfa haberlerinde Türkiye'de Xiaomi telefon patladı gibi bir haber görmeyi herhalde hiç birimiz istemeyiz. Bence orijinal batarya kullanın :)

Oyla:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Oyla:

lalati

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
6.O
Cihazım
Xioami mi5
Konular
7
Telefonun gücünü aşar diye tahmin ediyorum. Biraz araştırdım bunları yazmışlar

1. alacağınız pilin telefonunua uyumlu olması yani hem ebat olarak hemde v olarak piliniz 2v ise siz gidip ebatları uysada 3v pil takarsanın telefonunuza zarar verirsiniz
2.standarttan yuksek pilleri genelde üretici firmalar üretmiyor yani bunlar yansanayi oluyor ve genelde çin honkong falan üretimi oluyor ve telefonun üreticileride bu pilleri kullanmayı önermiyorlar telefona zarar verebilir diye. teknikten anlayan bi arkadaşım bunun olmayacağını yani kullanımda telefona bir zarar söz konusu olmayacağını söyledi lakinnnn bir de dediki zarar vermez ama fazla yansanayi olursa bazen patlıyorlar :) bunu mah yuksek olmasından degil yansanayi pillerin genelde güvenilir olmadığından söyledi.

hocam benimde bataryam kötü durumda. Mi5 orjinal batarya arıyorum. TR den ve aliexpressten alabileceğim güvenilir bi adres biliyor musunuz?

Oyla:

buharags

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buhara
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
5
Orjinal batarya bulunmuyor sanırım bende aramaktayım.

Oyla:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Hocam orjinal satan yok bildiğim kadarıyla çıkma ürünlerde sağlıklı değil bilindik markaların bataryalarını almak gerek illa aynısı alınacak değil 1.5 yıl önce iphone 6 cihazıma batarya aldım ama orjinal değildi yani başka bir markanın ürünüydü ürünü kendim takıp apple türkiyeyi arayıp test yaptırdım % 104.5 çıktı müşteri temsilcisine nasıl sonuç diye sorduğumda bu bugüne kadar benim gördüğüm en yüksek sonuç dedi ve şu an gayet iyi kullanılıyor batarya ilk günki gibi :) eğer iyi bir batarya bulursam konunun altında baylaşacağımdan şüpheniz olmasın

hocam benimde bataryam kötü durumda. Mi5 orjinal batarya arıyorum. TR den ve aliexpressten alabileceğim güvenilir bi adres biliyor musunuz?

Oyla:

lalati

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
6.O
Cihazım
Xioami mi5
Konular
7
Hocam orjinal satan yok bildiğim kadarıyla çıkma ürünlerde sağlıklı değil bilindik markaların bataryalarını almak gerek illa aynısı alınacak değil 1.5 yıl önce iphone 6 cihazıma batarya aldım ama orjinal değildi yani başka bir markanın ürünüydü ürünü kendim takıp apple türkiyeyi arayıp test yaptırdım % 104.5 çıktı müşteri temsilcisine nasıl sonuç diye sorduğumda bu bugüne kadar benim gördüğüm en yüksek sonuç dedi ve şu an gayet iyi kullanılıyor batarya ilk günki gibi :) eğer iyi bir batarya bulursam konunun altında baylaşacağımdan şüpheniz olmasın
şimdiden teşekkür ederim hocam. orjinal olmasada benzeri olsun o zmn artık ne yapalım

Oyla:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9

İletişime geçin bi orjinal yazıyor fakat ne kadar doğrudur bilemedim fiyat biraz pahalı indirilm yapılması gerek

Şu ürüne de bakın eğer fotoğraftaki ürün ise orjinal demektir ayrıca en az 6 ay garanti vermeli dikkat edin

Son düzenleme:
Oyla:

munal001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa ÜNAL
Cihazım
Mi5 Prime
Meslek
Radyoloji Teknikeri
Konular
1

İletişime geçin bi orjinal yazıyor fakat ne kadar doğrudur bilemedim fiyat biraz pahalı indirilm yapılması gerek

Şu ürüne de bakın eğer fotoğraftaki ürün ise orjinal demektir ayrıca en az 6 ay garanti vermeli dikkat edin

Selamlar herkese.

Her iki sitede kullanılan görseller üzerinden Aliexpress'te araştırma yaptım az önce. Görsellerdeki ürünlerin ikisi de 7-10 $ arası fiyatlarda değişiyor. Aliexpress üzerindeki firmalarda garanti veriyor. ben yıllardır alışveriş yapıyorum Aliexpress'ten bir sıkıntı çıkarmadılar hiç bir konuda iade değişim vs ne olursa. verilen fiyatlar resmen kazık. ve sanıyorum batarya tamamen öldüğünde ben şansımı Aliexpress teki ürünlerden yana kullanacağım. bahsi geçen fiyatlar arasında 2 kat fark var. mAh farkı olur mu olmaz mı bilemiyorum biraz daha araştırma yapacağım ama bu fiyatlarla Türkiye'den almayacağım kesin :)
[doublepost=1513941521,1513941118][/doublepost]
gozdemir hocam çok güzel açıklamış... 3. sayfa haberlerinde Türkiye'de Xiaomi telefon patladı gibi bir haber görmeyi herhalde hiç birimiz istemeyiz. Bence orijinal batarya kullanın :)

Gönül ister ki orjinal kullanalım. Ama bulamıyoruz ki hocam. Orijinal diye satılanlarda öyle görünüyor ki çin menşeili yan sanayi ürünleri. İngilizce forumlarda da düzgün birşey yok herkes ebuy aliexpress vs diyor ortada şirkete ait bir satış görünmüyor. Şimdilik idare ediyoruz ama sanırım vakit gelince durumda bir değişiklik olmazsa 3. sayfa haberi olmamak için dua ederekten kullanacağız çin yan sanayileri :D

Oyla:
Üst Alt