Yardım Mi5 aşırı ısınıyor.

nasribektas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
nasri
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
1
Son bir haftadır telefon aşırı ısınıyor. Telefonda youtube yada twitter a bakarken elimin ısındığını hissediyorum. Mi5 prime aldık oda hem şarj esnasında hemde kullanırken ısınıyor. Sıcaklığı 40 derece oluyor bazen. Mi5 cihazın en son güncelleme li mi5 prime yeni geldi güncel değil. Diyarbakır dayım sıcaklık 35 derece civarı.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Son bir haftadır telefon aşırı ısınıyor. Telefonda youtube yada twitter a bakarken elimin ısındığını hissediyorum. Mi5 prime aldık oda hem şarj esnasında hemde kullanırken ısınıyor. Sıcaklığı 40 derece oluyor bazen. Mi5 cihazın en son güncelleme li mi5 prime yeni geldi güncel değil. Diyarbakır dayım sıcaklık 35 derece civarı.

Hocam normal pil tasarrufuna alıp kullanın havalar sıcak malum telefonda ısınır GPS yani harita ve ağır oyunlar kullandığınız zaman pil tasarrufundan çıkartırsınız benimde çoğu zaman 42 olduğu oluyor

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269

Isınma durumları normal hocam bahsettiğiniz ısınma sorunları bizdede oluyor şuan hava serin olduğu halde ben 50 dereceyi görüyorum, sıcak havalarında etkisi büyük bu konuda zaten.

Oyla:

nasribektas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
nasri
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler hızlı cevaplar için. Gözlemlemeye devam tavsiyelerinizi yapacam

Oyla:

Alptuğ Dilbaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AlptuğDilbaz
Cihazım
Mi 5 Prime
Konular
5
Teşekkürler hızlı cevaplar için. Gözlemlemeye devam tavsiyelerinizi yapacam

Mümkün olduğunca kapalı yerlerde ekran parlaklığının ekranı görmeye yettiği yerlerde düşük ekran parlaklıklarında kullanmaya çalışın(tecrübeyle sabittir) ısınmanın kaynağının en çok olduğunu düşündüğüm kısım bu bence, dışarıdayken benim cepte bile ısınıyor güneş çok ise mümkün mertebe güneş gelmeyen yerde tutmaya çalışıyorum onun dışında kendi ısınması için wi-fi kullanmadığınızda kapatmanızı, gps ve mobil veriyi zaten kullanmadığınızda her halukarda kapatmanızı ve arkadaşın da dediği gibi pil tasarrufunda kullanmanızı öneririm bu konuyla bi ilgisi var mıdır bilemiyorum ama telefonun kendisi zaten (prime modelinde) 2 tane 2.15ghz hızında çalışan işlemciyi uyku moduna alıyor 2 tane 1.6ghz hızında çalışanlar devrede oluyor belki de ısınmaması için yapmışlardır onu da performans gerektiğinde çalışıyorlar diğerleride

Oyla:
Üst Alt