Soru Mi5 Ana ekran tuşu hakkında.

afuatp

Öğrenim Görevlisi, ögretim değil.
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
A. Fuat
Cihazım
Xiaomi Mi4 w
Meslek
Ağır Nakliye Operasyon
Konular
6
Arkadaşlar mi5 ana ekran tuşu, daha önce dokunmatik gibi çalışıyordu. Yani tam basmadan ana ekrana dönüyordu. Şuan çalışmıyor. Ayarlar baktım ama birşey bulamadım. Bir ayarı var mı acaba ?

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onerozer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
öner
Cihazım
redmi note 3
Konular
2
Selamlar,
Aynı problem bende de oldu. Mi5'de normal home tuşu dokunmatik(kapasitif) olarak çalışırken birden çalışmamaya başladı. Menuye dönmek için home tuşuna basmam gerekiyor. Ayarlar menüsünü kontrol ettim, açtım - kapattım ("Ek Ayarlar - Tuş Ayarları - Ana ekrana geri dönmek için Ana Sayfa düğmesine dokunun") ama değişen birşey olmadı.
Bunun üzerine parmak izi okumayı aktif etmeye çalıştım ama parmak izinide algılamıyor / tanımlamıyor. Sanırım home tuşu kapasitif algılamada bir problem oluştu. Tavsiyesi olan var mı?
Kullandığım Rom ver : xiaomi.eu 6.7.28 dev. (2016-08-01)

Güncelleme : Problem kendiliğinden düzeldi ve parmak izide çalışıyor. Neden, nasıl oldu bilmiyorum ama rom ile alakalı olabilir.

Son düzenleme:
Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Buradan anladığım kadarı ile mi5 teki fisiksel home tuşu kapasitif olarak çalışabiliyor, yani diğer xiaomi telefonlar gibi kullanılabiliyor.
Mi5 çıkmadan önce forumda bunun mevzusu dönmüştü.
Aynı durum samsungun son çıkan telefonlarındada varmı?

Oyla:

afuatp

Öğrenim Görevlisi, ögretim değil.
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
A. Fuat
Cihazım
Xiaomi Mi4 w
Meslek
Ağır Nakliye Operasyon
Konular
6
Selamlar,
Aynı problem bende de oldu. Mi5'de normal home tuşu dokunmatik(kapasitif) olarak çalışırken birden çalışmamaya başladı. Menuye dönmek için home tuşuna basmam gerekiyor. Ayarlar menüsünü kontrol ettim, açtım - kapattım ("Ek Ayarlar - Tuş Ayarları - Ana ekrana geri dönmek için Ana Sayfa düğmesine dokunun") ama değişen birşey olmadı.
Bunun üzerine parmak izi okumayı aktif etmeye çalıştım ama parmak izinide algılamıyor / tanımlamıyor. Sanırım home tuşu kapasitif algılamada bir problem oluştu. Tavsiyesi olan var mı?
Kullandığım Rom ver : xiaomi.eu 6.7.28 dev. (2016-08-01)

Güncelleme : Problem kendiliğinden düzeldi ve parmak izide çalışıyor. Neden, nasıl oldu bilmiyorum ama rom ile alakalı olabilir.
Bende ki sorunda kendiliğinden halloldu. Artık çalışıyor.

Oyla:

arconim

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Arconim
Cihazım
Mi5
Konular
2
Bende de bu sorun birden ortaya çıktı. Telefonu aldığımdan beri çok memnun olarak kullandığım parmak izine kendi kendime nazar değdirdim :) Sabah kalktığımda ne dokunmatik olarak ne de parmak izi okuyucu olarak çalışmıyor home tuşu. Bir kaç şey denedim değişim yok. Buradaki diğer arkadaşlar gibi bekleyip düzelmesini bekleyeceğiz şu anda.

Oyla:

SlmKbr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selim
Cihazım
Mi5
Konular
2
Tuşa basmadan, sadece dokunarak parmak izi ile ekranı uyandırma durumu yok mu arkadaşlar? Telefonu aldığım bir-iki gün oluyor. almadan önce izlediğim videolarda sanki bu şekilde yapıldığı şeklindeydi.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Tuşa basmadan, sadece dokunarak parmak izi ile ekranı uyandırma durumu yok mu arkadaşlar? Telefonu aldığım bir-iki gün oluyor. almadan önce izlediğim videolarda sanki bu şekilde yapıldığı şeklindeydi.
Daha önceki konularda uzun uzun tartışıldı. Parmak izi cihazın ekranı açıkken okuyor. Yani parmağınızı okuması için ekranın açık ve kilit ekranında olması gerekiyor.
Ekranı açmak için değişik yöntemler var.
Birisi Home tuşuna basmak. Tuşa bastığınızda ekran açılır ve parmağınız halen daha tuşun üzerinde olduğu için parmak izinizi okur.
Diğeri Power tuşuna basmak. Tuşa bastığınızda ekran açılır, sonra parmağınızı okuyucuya değdirirsiniz, parmak izinizi okur.
Bir başka yöntem ekrana çift tıklama ile uyandırmayı aktif edersiniz. Telefon kapalıyken çift tıklayıp ekranı açar sonra parmağınızı okuyucuya değdirirsiniz, parmak izinizi okur.
Ekran kilidi açıkken parmak değdirirseniz de ana sayfaya döner.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Daha önceki konularda uzun uzun tartışıldı. Parmak izi cihazın ekranı açıkken okuyor. Yani parmağınızı okuması için ekranın açık ve kilit ekranında olması gerekiyor.
Ekranı açmak için değişik yöntemler var.
Birisi Home tuşuna basmak. Tuşa bastığınızda ekran açılır ve parmağınız halen daha tuşun üzerinde olduğu için parmak izinizi okur.
Diğeri Power tuşuna basmak. Tuşa bastığınızda ekran açılır, sonra parmağınızı okuyucuya değdirirsiniz, parmak izinizi okur.
Bir başka yöntem ekrana çift tıklama ile uyandırmayı aktif edersiniz. Telefon kapalıyken çift tıklayıp ekranı açar sonra parmağınızı okuyucuya değdirirsiniz, parmak izinizi okur.
Ekran kilidi açıkken parmak değdirirseniz de ana sayfaya döner.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ekran açıkken tuşa dokunarak ana ekrana dönüyorsa tuşun kapasitif özelliği var sanırım?
O zaman fiziksel tuş koyma sebebi tek basışta hem ekranı uyandırmak hem parmak izini okutmak?
Peki parmak izi okuyucusu arkada olan telefonlarda durum nasıl(mi4s gibi)
Önce güç tuşundan uyandırıp sonra parmak izini okutmak şeklindemi?

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Ekran açıkken tuşa dokunarak ana ekrana dönüyorsa tuşun kapasitif özelliği var sanırım?
O zaman fiziksel tuş koyma sebebi tek basışta hem ekranı uyandırmak hem parmak izini okutmak?
Peki parmak izi okuyucusu arkada olan telefonlarda durum nasıl(mi4s gibi)
Önce güç tuşundan uyandırıp sonra parmak izini okutmak şeklindemi?

Buna diğer cihazları kullanan kişiler cevap verebilir. :)

MI PAD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt