mi5 açılmıyor / Tuşlar hiçbir tepki vermiyor

judqelion

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şafak
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
3
Selamlar ,
Cihazım şu an tamamen kapalı. Şarja taksam da hiçbir şekilde LED ya da başka bir şey yok, cihaz tepkime vermiyor. Sadece kablo ile bilgisayar bağlayınca Aygıt Yöneticisinde 9008 portu olarak görünüyor ve bilgisayar bağla çıkar yaparken ses çıkarıyor. Cihaz tuşlara da tepki vermiyor, fastboot ya da herhangi bir şey yok sanki maketmiş gibi ekran sürekli simsiyah. fastboot moduna alabilsem deneyeceğim miflashı ama nafile. MiFlash tool ise cihazı COM10-20 sayıları görüyor. Güncel romu da indirdim sitesinden ama flasha bastığımda "can not receive hello packed" diyerekten uyarı veriyor. Tamamen ortada kalmış durumdayım.

bilgisayar 64 bit W10 / bootlader kilidim açık
driverlerı birçok farklı miflashı da denedim ama olmuyor hiçbir şey. Yardım lazım bana değerli cevabınızı beklemekteyim

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Selamlar ,
Cihazım şu an tamamen kapalı. Şarja taksam da hiçbir şekilde LED ya da başka bir şey yok, cihaz tepkime vermiyor. Sadece kablo ile bilgisayar bağlayınca Aygıt Yöneticisinde 9008 portu olarak görünüyor ve bilgisayar bağla çıkar yaparken ses çıkarıyor. Cihaz tuşlara da tepki vermiyor, fastboot ya da herhangi bir şey yok sanki maketmiş gibi ekran sürekli simsiyah. fastboot moduna alabilsem deneyeceğim miflashı ama nafile. MiFlash tool ise cihazı COM10-20 sayıları görüyor. Güncel romu da indirdim sitesinden ama flasha bastığımda "can not receive hello packed" diyerekten uyarı veriyor. Tamamen ortada kalmış durumdayım.

bilgisayar 64 bit W10 / bootlader kilidim açık
driverlerı birçok farklı miflashı da denedim ama olmuyor hiçbir şey. Yardım lazım bana değerli cevabınızı beklemekteyim

cihaz edl modda girmiş cihazın tamamen şarjını bittikten sonra tekrar şarj ettikten sonra telefon açılacaktır.

veya bu linkten mi flasla rom kurmayı deneyin,sürücü imza zorlanmasını devredışı bırakın.

judqelion

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şafak
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
cihaz edl modda girmiş cihazın tamamen şarjını bittikten sonra tekrar şarj ettikten sonra telefon açılacaktır.

veya bu linkten mi flasla rom kurmayı deneyin,sürücü imza zorlanmasını devredışı bırakın.
Selamlar, cevap için teşekkür ediyorum. Attığınız linki deneyeceğim şimdi. Yalnız olmazsa da bu cihazın şarjı nasıl bitecek? Açık olup olmadığını da anlamıyorum ki şarjının yediğini bileyim. **Bilgisayara bağlayınca otomatik port olarak görülmesi telefon açık olduğu anlamına gelir mi?

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Selamlar, cevap için teşekkür ediyorum. Attığınız linki deneyeceğim şimdi. Yalnız olmazsa da bu cihazın şarjı nasıl bitecek? Açık olup olmadığını da anlamıyorum ki şarjının yediğini bileyim. **Bilgisayara bağlayınca otomatik port olarak görülmesi telefon açık olduğu anlamına gelir mi?

Aleyküm selam aygıt yöneticisinde 9008 port görülmesi cihazın edl moda girmesi demektir yani fastboot iken cihazda fastboot yazısı görülür edl modda ise cihazın ekranı kararır.

şarj bitme olayına gelirsek aynı konuda bir arkadaşın yabancı forumda araştırma yaparak su sonuçu yazmış
yabancı bir kaynakta ; başarılı bir şekilde ROM atıldıktan sonra PC ye bağlayıp öylece belli süre bırakın ( 3-5 saat ) ve şarj bitecektir denilmiş. Böyle kilitlenme durumunda PC den şarj olmuyormuş tam tersi batarya boşalıyormuş. Batarya tamamen bittiğinde kırmızı led yanar , sonrasında tekrar AC şarja bağlayın sorun çözülür denilmiş .

judqelion

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şafak
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
3
Aleyküm selam aygıt yöneticisinde 9008 port görülmesi cihazın edl moda girmesi demektir yani fastboot iken cihazda fastboot yazısı görülür edl modda ise cihazın ekranı kararır.

şarj bitme olayına gelirsek aynı konuda bir arkadaşın yabancı forumda araştırma yaparak su sonuçu yazmış

yabancı bir kaynakta ; başarılı bir şekilde ROM atıldıktan sonra PC ye bağlayıp öylece belli süre bırakın ( 3-5 saat ) ve şarj bitecektir denilmiş. Böyle kilitlenme durumunda PC den şarj olmuyormuş tam tersi batarya boşalıyormuş. Batarya tamamen bittiğinde kırmızı led yanar , sonrasında tekrar AC şarja bağlayın sorun çözülür denilmiş . Umarım çözüm olur

Değerli cevabınız için teşekkür ediyorum tekrardan.

Attığınız linkteki ile deneme yaptım ekteki görseldeki durumda kaldı. şu an 520 saniye de tabi. Buradan ileriye gidemiyorum rom flashlamıyor. Halen gelişme yok. Öyleyse bu durumda bırakayım kablosu bağlı şekilde ve PC açık kalsın sabaha kadar. En azından denemiş olurum :)

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    16,6 KB · Görüntüleme: 80

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Değerli cevabınız için teşekkür ediyorum tekrardan.

Attığınız linkteki ile deneme yaptım ekteki görseldeki durumda kaldı. şu an 520 saniye de tabi. Buradan ileriye gidemiyorum rom flashlamıyor. Halen gelişme yok. Öyleyse bu durumda bırakayım kablosu bağlı şekilde ve PC açık kalsın sabaha kadar. En azından denemiş olurum :)
hocam bu konuyu inceleyin yardımı oalbilir.
Rehber - Xiaomi Snapdragon Telefonlar için 9008 Unbrick (EDL) Kablosu Yapımı | Sayfa 2 | MIUI Türkiye Forumu

judqelion

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şafak
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
3

judqelion

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şafak
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
3

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
avometrrenin şarjı bitmiş şansıma hangikablo hangisi ölçemeyeceğim :)

kırmızı, siya, yeşil, beyaz olarak dört kablo var. bilginiz var mı bu konuda?

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Üst Alt