Yardım Mi4w Şarj Olmuyor Led Yanmıyor

Keremakiferturkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Poco F2 pro
Meslek
İnşaat Mühendisi
Konular
11
Merhabalar. Bu forumda ilk konum , bu yüzden bir yanlışım olduysa şimdiden affola.
1 sene önce Hepsiburada'dan almış olduğum Mi4w (3G) 7-10 gün önce garip olmaya başladı. İlk önce şarjı çabuk gitmeye başladı.
3-4 gün sonra da şarja takınca bildirim ışığı yanmamaya başladı, şarjdan çıkarıp cihazı kapattım 10 dk sonra şarja taktım. 3 kez kırmızı led ışık yandı söndü sonra şarj olmaya başladı.(kapalı şekilde). Şarj bitince yeniden takayım dedim. Açıkken tepki vermemeye başladı, kapatıp takayım dedim.
Mi yazısı geliyor kırmızı led yanıp sönüyor telefon %0 şarj oldu gösteriyor. Sabahtan akşama kadar şarjda bıraktım düzelir diye değişen birşey olmadı.
Telefonu garantiye vermek için kaldırdım (sim kart vs çıkardım). 1 kez daha şarj deneyeyim dedim kapalı şekilde ve şarj olmaya başladı %100 oldu, hattı takıp kullandım.
Şu an şarj bitti yine şarj olmuyor. Kapatıp deniyorum olmuyor.Şarj ekranı geliyor kapalı iken ama şarj almıyor.
Soket arızalı olsa tepki vermez. Garantiye vereyim diyorum "İthalatçı Garantili (nedir pek bilmiyorum)" (1 yıl daha var, stock kullanıyorum rootsuz)
Trabzon'daki sanırım "genpa" servisi kalıcı olarak kapatılmış. Buradan bir bilgi sahibi olup öyle yollamak istiyorum (Artık nereye yollanacaksa).
Ne yapmalıyım? :?

Keremakiferturkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Poco F2 pro
Meslek
İnşaat Mühendisi
Konular
11
Sorun kalıcı olarak çözüldü yani. Peki adaptör olarak ne kullandınız? Orjinal i mi?

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Soket olayina falan girince farkli adaptör ve kablo denemişsinizdir diye hiç o konuya girmedim hocam. Gerçekten farklı adaptör-kablo denemediniz mi? :D
Sorun kalıcı olarak çözüldü yani. Peki adaptör olarak ne kullandınız? Orjinal i mi?

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Keremakiferturkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Poco F2 pro
Meslek
İnşaat Mühendisi
Konular
11
Evde kullanmadığım kablo ve adaptör kombinasyonu kalmadı :)

Oyla:

Keremakiferturkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Poco F2 pro
Meslek
İnşaat Mühendisi
Konular
11
Bende bi lg kablo-adaptör deneyeyim. Olursa satın alırım artıkwasntme~~ Peki ne oldu da böyle oldu veya neden lg dışındakilerle olmuyor ?

Oyla:

Ege17

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ege
Cihazım
Mi4
Konular
0
Bende bi lg kablo-adaptör deneyeyim. Olursa satın alırım artıkwasntme~~ Peki ne oldu da böyle oldu veya neden lg dışındakilerle olmuyor ?
Benim evde lg vardı artık her yolı denek mübah dedim denedim ve oldu birazda şans

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Keremakiferturkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Poco F2 pro
Meslek
İnşaat Mühendisi
Konular
11
İnşallah benimde olur. Bakalım, yarın deneyeceğim , olmazsa dooğru garantiye çaresine baksınlar artık

Oyla:
Üst Alt