Yardım Mi4w Şarj Olmuyor Led Yanmıyor

Keremakiferturkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Poco F2 pro
Meslek
İnşaat Mühendisi
Konular
11
Merhabalar. Bu forumda ilk konum , bu yüzden bir yanlışım olduysa şimdiden affola.
1 sene önce Hepsiburada'dan almış olduğum Mi4w (3G) 7-10 gün önce garip olmaya başladı. İlk önce şarjı çabuk gitmeye başladı.
3-4 gün sonra da şarja takınca bildirim ışığı yanmamaya başladı, şarjdan çıkarıp cihazı kapattım 10 dk sonra şarja taktım. 3 kez kırmızı led ışık yandı söndü sonra şarj olmaya başladı.(kapalı şekilde). Şarj bitince yeniden takayım dedim. Açıkken tepki vermemeye başladı, kapatıp takayım dedim.
Mi yazısı geliyor kırmızı led yanıp sönüyor telefon %0 şarj oldu gösteriyor. Sabahtan akşama kadar şarjda bıraktım düzelir diye değişen birşey olmadı.
Telefonu garantiye vermek için kaldırdım (sim kart vs çıkardım). 1 kez daha şarj deneyeyim dedim kapalı şekilde ve şarj olmaya başladı %100 oldu, hattı takıp kullandım.
Şu an şarj bitti yine şarj olmuyor. Kapatıp deniyorum olmuyor.Şarj ekranı geliyor kapalı iken ama şarj almıyor.
Soket arızalı olsa tepki vermez. Garantiye vereyim diyorum "İthalatçı Garantili (nedir pek bilmiyorum)" (1 yıl daha var, stock kullanıyorum rootsuz)
Trabzon'daki sanırım "genpa" servisi kalıcı olarak kapatılmış. Buradan bir bilgi sahibi olup öyle yollamak istiyorum (Artık nereye yollanacaksa).
Ne yapmalıyım? :?

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Öncelikle geçmiş olsun. Cihazınızı hiçbir zaman tamamen şarjını bitirene kadar kullanmayin. Bu batarya ömrünü kısaltır. %20 altina düştüğünde şarja takın. Belli ki bataryanızın ömrü dolmuş. Batarya değişimi gerekecek gibi görünüyor. İthalat garantili ise genpa gibi servisler bakmaz. Cihazi aldığınız yere veya kutunun üzerine bakin. Muhtemelen Delta garantilidir.

Oyla:

Keremakiferturkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Poco F2 pro
Meslek
İnşaat Mühendisi
Konular
11
10-15 civarına gelince şarja takıyordum hep.
Eğer bataryamın ömrü dolduysa neden açık olunca tepki vermiyorda kapalıyken şarj oluyor ibaresi gösterip şarj olmuyor?
Cihazı internetten aldım, "kutu üstüne" , peki ordaki numaraları ararım o zaman, onlardan bilgi alacağım o zaman.
Miuitürkiye olarak sizin yapabileceğiniz herhangibir şey yok mu? Yalnızca kutu üzerindeki şahıslarla muhatap olmalıyım ?

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Biz sadece resmi fan sitesiyiz hocam. Eğer delta garantili ise Delta bölümümüz mevcut, oradan iletişime geçebilirsiniz. Sorun tam olarak bataryadan kaynaklanmayadabilir. Detayli bilgi sahibi değilseniz servise göndermeniz en doğru yol olacaktır.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Keremakiferturkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Poco F2 pro
Meslek
İnşaat Mühendisi
Konular
11
Delta bölümü olduğunu bilmiyordum , ufak bir göz attım bulamadım, rica etsem link atar mısınız?
Ne garantili olduğunu kutu üzerine bakıp anlayabiir miyim?
Bence de bataryadan değil ama ne.
Büyük ihtimalle servise gidecek ama nasıl vereceğimi de bilmiyorum . Daha doğrusu nereye göndereceğimi

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Buyrun hocam;
Delta Servis Destek Bölümü

Garanti süreniz fatura tarihinden itibaren başlayıp 24 ay devam eder. Faturaniza bakarak kalan sürenizi öğrenebilirsiniz.

Oyla:

Keremakiferturkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Poco F2 pro
Meslek
İnşaat Mühendisi
Konular
11
Teşekkür ederim.
Garantim kesin var daha 1 yıllık cihaz. Sorun hangi "firma mı artık neyse" garantili olduğunu bilmiyorum. Kimin baktığı yani

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Kutunuz duruyorsa üzerinde sticker'ı olmasi lazim bakan servisin. Satin aldığınız yere de sorabilirsiniz.

Oyla:

Keremakiferturkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Poco F2 pro
Meslek
İnşaat Mühendisi
Konular
11
Hemen bakayım 1 dk . Kutu duruyor , en ufak çöpüne kadar :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Teknik servis kağıdı var. Üzerinde adres numara ve bir site var evobt.com diye. Sanırım bu kağıttan devam edeceğim:?

Oyla:

Ege17

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ege
Cihazım
Mi4
Konular
0
Bu olayın bir benzeri başıma geldi benimde şarj ful bitti kırmızı ışık yanıp sönüyordu akşamdan sabaha kadar şarjda kaldı ama hiçbir şey değişmedi 2 gün boyunca bu sorunla uğraştım lg kablo ve şarj çihazı ile telefon şarj olmaya başladı

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt