Yardım Mi4s son eu rom kurulmuyor

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
Son cikan 6.7.28 eu rom twrp ile kurmak ustedigimde hata veriyor sanurim twrp sin son surumu gerekiyormus twrp resmi olarak mi4s i sanirim desteklemiyor mi4c icin var ama s icin yok son surum olan twrp3 s icin varmidir yada romu nasil kurabiliriz bilgisi olan varmidir.tesekkurler iyi forumlar.

212celal

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Celâl
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
2
İlk başta bende yükleyemedim sonra twrp libra aqua img dosyasını twrp ile zip değil de img seçtim ve flaşladım sonra biraz uğraştım yüklendi

Oyla:

tasamek

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi4s mipad mi6
Meslek
teknisyen
Konular
50

aynı sorun bendede var bu twrp yi nasıl kuracağız benim bildiğim yöntem şu güncelleyici üç nokta kurtarma modunda yeniden başlat twrp sayfası açılıyor orda bu indirdiğimiz twrp yi seçip kuruyoruz ondan sonra da aynı yöntemle indirdiğimiz son xiaomi romunu kuruyoruz doğrumudur
bir diğer sorum benim telefona xiaominin koyduğu kilit kaldırılmadan rom ve malum yöntem ile imei işlendi twrp değişince imei ve kilit ile ilgili bir sorun yaşarmıyım
teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
aynı sorun bendede var bu twrp yi nasıl kuracağız benim bildiğim yöntem şu güncelleyici üç nokta kurtarma modunda yeniden başlat twrp sayfası açılıyor orda bu indirdiğimiz twrp yi seçip kuruyoruz ondan sonra da aynı yöntemle indirdiğimiz son xiaomi romunu kuruyoruz doğrumudur
bir diğer sorum benim telefona xiaominin koyduğu kilit kaldırılmadan rom ve malum yöntem ile imei işlendi twrp değişince imei ve kilit ile ilgili bir sorun yaşarmıyım
teşekkürler

twrp yada rom değiştiğinde imei değişmez yada birşey olmaz ancak yanlış rom atarsanız bi şekilde baseband bozulur ve imei null görür yani rom doğru ise imei bişey olmaz
diger sorunuz içinde ;
twrp yi indirin zipten çıkartın minimal adb içine ismini 1 olarak değiştirin kopyalayın telefonu fastboot da başlatın

minimal adb de komut satırını açın ve fastboot flash recovery 1.img bu komutu yazıp onaylayın yükleme bitince fastboot reboot yazın onaylayın yeni twrp yüklenmiş olacak yeni twrp ile yeni sürüm romu yükleyebilirsiniz.

diger sorunuz içinde bootloader kilidini kaldırmadan olmuyor eger sizde twrp var ise zaten kilit kaldırılmıştır eger hala bootloader kilitili ise telefon
http://forum.miuiturkiye.net/konu/mi4s-bootloader-unlock-root-twrp-turkce-rom.4866/ buradaki işlemlerle yapabilirsiniz.kolay gelsin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
twrp yada rom değiştiğinde imei değişmez yada birşey olmaz ancak yanlış rom atarsanız bi şekilde baseband bozulur ve imei null görür yani rom doğru ise imei bişey olmaz
diger sorunuz içinde ;
twrp yi indirin zipten çıkartın minimal adb içine ismini 1 olarak değiştirin kopyalayın telefonu fastboot da başlatın

minimal adb de komut satırını açın ve fastboot flash recovery 1.img bu komutu yazıp onaylayın yükleme bitince fastboot reboot yazın onaylayın yeni twrp yüklenmiş olacak yeni twrp ile yeni sürüm romu yükleyebilirsiniz.

diger sorunuz içinde bootloader kilidini kaldırmadan olmuyor eger sizde twrp var ise zaten kilit kaldırılmıştır eger hala bootloader kilitili ise telefon
http://forum.miuiturkiye.net/konu/mi4s-bootloader-unlock-root-twrp-turkce-rom.4866/ buradaki işlemlerle yapabilirsiniz.kolay gelsin
Fastboot komutunda boot değil recovery olması gerekiyor. Mesajı düzelttim.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

tasamek

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi4s mipad mi6
Meslek
teknisyen
Konular
50
sonunda yükledim nasıl yaptığımı izah edeyim önce durumu tespit edelim
1-benim telefona daha önce bootloader kilidi açılmadan twrp yüklenmiş ve ardından rom yüklenmiş ve imei atılmıştı
2-benim için sorun şu idi twrp yüklü ama twrp yi nasıl güncelleyeceğim ve bu güncellemede imei ve bootloader kilidi ile ilgili bir sorun yaşarmıyım elcevap imei de bir sorun olmadı bootloader kilidi de rom yüklendiğine göre bir sorun olmadı

şimdi nasıl yaptım onu anlatayım
1-212celal arkadaşın verdiği linkten twrp .img uzantılı dosyayı telefona indirdim
2-xiaomi.eu_multi_MI4s_6.7.28_v8-5.1.zip romuda telefona indirdim
3-telefondan güncelleyici-üç nokta üstüste-kurtarma modunda yeniden başlat-twrp v2.8.7.0 açılıyor burda enalt sağda img yazan yeri seçtim 4-telefonda twrp 3.0.2.0-libra-aqua-20160606.img dosyasını buldum onu seçtim twrp açıldı burda dil seçeneği vardı türkçeyi seçtim yüklerken recovery seçtim sonra supersu yüklensinmi diye soruyor onuda onayladım sonra telefonu tekrar başlattım
5-yine güncelleyici üç nokta üstüste kurtarma modunda başlattan devam ederek xiaomi.eu_multi_MI4s_6.7.28_v8-5.1.zip romunu kurdum

Son düzenleme:
Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
sonunda yükledim nasıl yaptığımı izah edeyim önce durumu tespit edelim
1-benim telefona daha önce bootloader kilidi açılmadan twrp yüklenmiş ve ardından rom yüklenmiş ve imei atılmıştı
2-benim için sorun şu idi twrp yüklü ama twrp yi nasıl güncelleyeceğim ve bu güncellemede imei ve bootloader kilidi ile ilgili bir sorun yaşarmıyım elcevap imei de bir sorun olmadı bootloader kilidi de rom yüklendiğine göre bir sorun olmadı

şimdi nasıl yaptım onu anlatayım
1-çınarım arkadaşın verdiği linkten twrp .img uzantılı dosyayı telefona indirdim
2-xiaomi.eu_multi_MI4s_6.7.28_v8-5.1.zip romuda telefona indirdim
3-telefondan güncelleyici-üç nokta üstüste-kurtarma modunda yeniden başlat-twrp v2.8.7.0 açılıyor burda enalt sağda img yazan yeri seçtim 4-telefonda twrp 3.0.2.0-libra-aqua-20160606.img dosyasını buldum onu seçtim twrp açıldı burda dil seçeneği vardı türkçeyi seçtim yüklerken recovery seçtim sonra supersu yüklensinmi diye soruyor onuda onayladım sonra telefonu tekrar başlattım
5-yine güncelleyici üç nokta üstüste kurtarma modunda başlattan devam ederek xiaomi.eu_multi_MI4s_6.7.28_v8-5.1.zip romunu kurdum
Mi4s için global sürüm çıkmayacakmı?
Resmi forumdan dedikoduları takip eden varmı?

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt