Çözüldü Mİ4s Ekran Kendi Kendine Basıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Merhaba arkadaşlar.
Mi4s telefonumda ekran bazen kendi kendine basıyor.
Bu durum İlk önce aralık ayında başıma geldi. 2-3 gün bezdirdikten sonra kendiliğinden geçti. Hiçbişey anlamadım. Ayarlardan hakkındadan kernel kısmına 5 kez basıp donanım testlerinede dokunmatik panel kısmına baktığımda üst tarafta ben basmadığım halde sağdan sola boyluca tek hat bir çizgi oluşuyor.Sürekli basıyor gibi oluyor. Twrp de de basıyor. Kapatıp açıyorum,bekliyorum. Bi bakıyorum 2-3 gün geçiyor,tekrar başlıyor. Cihaz da değişen açılan kurcalanan yok. Eu stabil son sürüm yüklü. Sıfırladım,çin stabil attım,onu denedim bunu denedim. Kesin bi çözüm bulamadım. Şuan yapmıyor. Dün yapıyordu rastgele basmayı.
Dokunmatik hassasiyet ayarı nasıl yaparım bilmiyorum. Galaxy note kullanırken başıma gelmişti aynı durum. Kernel izin verdiğinden ekran hassasiyetini 40 seviyesinden 30a çekince düzelmişti. Mi4s için ne bi kernel ne de bi uygulama bulabildim.
Dokunmatik kalibrasyonu mi4 için donanım testleri kısmında var ancak aynı yerde mi4s için yok. Ekran değiştirmek istesem cihaz pembe olduğundan piyasada hiç ekran yok.

Yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler!

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Ekran değiştirmen kesin sonuç olmayabilir anakarttan da olabilir 4s global bir cihaz olmadığı için custom rom bulunmuyor galiba ama senin için bir tane buldum twrp yükleyip birde bu romu deneyebilirsin;

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Twrp var, bootloader açık. Denerim. Teşekkür ederim.

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Ayın 16 sından beri bugüne kadar hiç yapmadı ancak bugün tekrar başladı. RR Romu deneyeceğim bugün. Başka fikri gelen var mı? :)

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Ekran değiştirmen kesin sonuç olmayabilir anakarttan da olabilir 4s global bir cihaz olmadığı için custom rom bulunmuyor galiba ama senin için bir tane buldum twrp yükleyip birde bu romu deneyebilirsin;

Olmadı hocam. Yemedi. Hâlen basıyor. Ne yapsam bilemedim. Xda da bir konu buldum ama pek anlamadım. Bakıp yardımcı olurmusunuz?

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Fikri gelen var mı? İllet ettim 4s'den!

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Hocam mi 4c ile mi4s kodları aynı değil bildiğim kadarıyla yanlışta biliyor olabilirim verdiğiniz link 4c ye göre ayrıca bende mi4 Lte var bnde de oluyor ama custom romlarda daha az oluyor en fazla 1-2 sn tuş kilitleyip açtığımda düzeliyor. Kırılmaz cam var mı ekranınızda acaba eğer var ise 1 ay falan kırılmaz cam kullanmadan deneyin birde bakalım sonuç değişecek mi ?

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Mi 4c ile 4s nerdeyse aynı cihazlar. Tek custom rom yazılıyor, 2sinede yükleniyor. Custom da denedim. Verdiğinizide denedim. Nafile. Ekran koruyucu yok. Öyle kullanıyorum. Ekranı kapatıp açınca düzelmiyor maalesef. Ekran hassasiyetin ayarlayabilsek aslında düzeltilebilir. Hassasiyeti düşürmek lazım. Mi4 Lte bende de var. Onda daha hiç yapmadı. 1 yılı geçti biraz. Ne yapsam bilemedim.

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Mi 4c ile 4s nerdeyse aynı cihazlar. Tek custom rom yazılıyor, 2sinede yükleniyor. Custom da denedim. Verdiğinizide denedim. Nafile. Ekran koruyucu yok. Öyle kullanıyorum. Ekranı kapatıp açınca düzelmiyor maalesef. Ekran hassasiyetin ayarlayabilsek aslında düzeltilebilir. Hassasiyeti düşürmek lazım. Mi4 Lte bende de var. Onda daha hiç yapmadı. 1 yılı geçti biraz. Ne yapsam bilemedim.

bilgim yok hocam maalesef o zaman

komamira2011

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
mi5s plus
Konular
0
Merhaba bende Mi4s cihaz var anakart gitti ekran sağlam.. İsterseniz sizin cihaz duruyorsa ya siz verin yada ben vereyim cihazı 2 cihazdan biri aktif olsun... Parçası maalesef yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt