Mi4C Reklam ve Trojandan Kurtulma

tenedosian

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cey
Cihazım
Mi4C
Konular
1
Merhabalar.
Yakın zamanda 2. el olarak Hepsiburada garantili bir Mi4C aldım. Telefondan oldukça memnundum yaklaşık bir ay boyunca. Bu süre içerisinde de Whatsapp, Messenger gibi oldukça standart uygulamalar hariç pek bir şey yüklemedim (istisnası Mobil İett'dir herhalde).
Lakin şu son 2 haftadır sürekli spam programlarla, trojanlarla ve sürekli açılan reklamlarla uğraşıyorum.
Örneğin UCNews diye sürekli açılan ve kaldırmama rağmen bir türlü kurtulamadığım programlar var. Malwarebytes kurdum ve şu "kötü niyetli yazılımları" listeledi : (Fakat bunları temizleyemedi)

1) Android/PUP.Adware.Airpush.G
2) Android/Trojan.Spy.SmsThief.de
3) Android/Trojan.Downloader.Agent.zh
4) Android/PUP.Riskware.Downloader.scw
5) Android/PUP.Adware.Ewind.dm

Cihazı fazla kurcalarsam sıkıntı olabileceğini ve / veya garantinin geçersiz kalabileceğini düşünerek buraya yazmaya karar verdim.

Ne yapmalıyım?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Bl kilidi açıksa twrp kurup wipe yaparak xiaomi.eu romuna geçiniz

kızgınvatandas

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
adnan
Cihazım
adanalı
Konular
0
aynı sorun bende de var. sinirden telefona 5-6 kez duvara fırlattım. böyle giderse kıracağım ellerimle. arkadaşlar anlatmış şunu kur, yok adp yükle, twrkp kur. ara araştır tırım tırıs ne olduklarını anlayamadım bile. telefon uzmanı değilim ki. alırım teli iki üç şeye bakarım. yok rom, yok viski, root mut anlayamadım hiçbir şey.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
aynı sorun bende de var. sinirden telefona 5-6 kez duvara fırlattım. böyle giderse kıracağım ellerimle. arkadaşlar anlatmış şunu kur, yok adp yükle, twrkp kur. ara araştır tırım tırıs ne olduklarını anlayamadım bile. telefon uzmanı değilim ki. alırım teli iki üç şeye bakarım. yok rom, yok viski, root mut anlayamadım hiçbir şey.

Hocam telefona yazık etmeyin... Götürün bir telefoncuya ya da forumda ücretli destek veren arkadaşlardan birine düzeltip versin :)

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Bence bu tip durumlarda en güzel çözüm sistemi yeniden kurmaktır. Telefona az buçuk merak duyan biri forumdan gerekli rehberlerle kendisi halledebilir. Halledemeyenler için cantara hocam açıklamış zaten. :)

Üst Alt