Rom Mi4c MultiRom Türkçe

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
beyler twrp ile direk olarak üzerine kurdum sıkıntı çıkarmadan yüklendi yardım için teşekürler!
Öyle oluyor zaten wipelari yapın flashlarken hata verirse wipedan sonra root seçeneğinden recovery diyip tekrar baslatin twrpyi sonra kurun

Mi-4c cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

midgardxxx

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Asm
Cihazım
Mi4c
Konular
0
merhaba arkadaşım 7.2.9 yüklediğine göre telefonunda twrp yüklü olması lazım bu romu yüklerken twrp yi güncelledinmi yoksa varolan twrp ile mi kurdun birde telefonunda 7.2.9 dan önce yine geliştirici rom mu vardı

Kusura bakmayın işlerim çok yoğun çok bakamıyorum. Benim biraz karışık aslında ama en sade şekilde şöyle anlatayım. Bootloader kilidini mail atmadan açabildiğim rom yüklüydü. Sonra her ihtimale karşi twrp güncel olan ana başlıktaki bootloader kilidi olmayan romu tekrar yükledim. Twrp için ekstra birşey yapmadım. Sonra 7.2.9 romu indirip telefona attım. Twrp ile wipe yapıp sonra yükleme işlemini bitirdim. Sorunsuz bir şekilde kullanıyorum şuan.

Bu arada yazmak istedim aratınca arkadaşlar bulsun diye.

Daha önceden twrp ile kurulum yapmamış arkadaşlar ben çok aradım zor buldum bu konu altında olursa hemen ulaşırlar.

Twrp le wipe format yaptıktan sonra twrp yi yeniden başlatmazsanız rom yüklenmiyor. Çok basit gibi ama bir çok kişinin takıldığını ve kendimin de bu konuda takıldığını görünce yazma gereği duydum. Kolay gelsin herkese...

Ekleme: Yukarda bir arkadaş de değinmiş bu konuya...

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Kusura bakmayın işlerim çok yoğun çok bakamıyorum. Benim biraz karışık aslında ama en sade şekilde şöyle anlatayım. Bootloader kilidini mail atmadan açabildiğim rom yüklüydü. Sonra her ihtimale karşi twrp güncel olan ana başlıktaki bootloader kilidi olmayan romu tekrar yükledim. Twrp için ekstra birşey yapmadım. Sonra 7.2.9 romu indirip telefona attım. Twrp ile wipe yapıp sonra yükleme işlemini bitirdim. Sorunsuz bir şekilde kullanıyorum şuan.

Bu arada yazmak istedim aratınca arkadaşlar bulsun diye.

Daha önceden twrp ile kurulum yapmamış arkadaşlar ben çok aradım zor buldum bu konu altında olursa hemen ulaşırlar.

Twrp le wipe format yaptıktan sonra twrp yi yeniden başlatmazsanız rom yüklenmiyor. Çok basit gibi ama bir çok kişinin takıldığını ve kendimin de bu konuda takıldığını görünce yazma gereği duydum. Kolay gelsin herkese...

Ekleme: Yukarda bir arkadaş de değinmiş bu konuya...
bl kilidinin kendinden açık olan romu nasıl yükleniyor

midgardxxx

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Asm
Cihazım
Mi4c
Konular
0
bl kilidinin kendinden açık olan romu nasıl yükleniyor

sizin yüklü romunuza bağlı. Eğer romunuz kilitli ise önce xiaomiye mesaj atıyorsunuz bootloader kilidinizi açıyorlar sonra zaten itediğiniz romu yükleyebilirsiniz. Konulara detaylı bakın hocam ben 1 günde tüm mesajları inceledim. Ben de 1 aydır bu rom işleriyle ilgileniyorum.

nubia

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
nubia
Cihazım
nubia z9 max
Konular
0
hocam dediğiiz gibi twrpyi yükledim ve romu kurdum ama telefon mi yazısında kalıyor. ve şu an twrpye girmiyor sadece fastboot moda alabiliyorum telefonu yardım edin acil :(

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
eğer düzeltemiyorsan destek al 20-30 lira felandır fazla istemezler ücretli destek yazan yerden

usernamedeletedvision

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Danışman
Konular
23
hocam dediğiiz gibi twrpyi yükledim ve romu kurdum ama telefon mi yazısında kalıyor. ve şu an twrpye girmiyor sadece fastboot moda alabiliyorum telefonu yardım edin acil :(
Olmuyorsa eski miflash tools'un versiyonarı ile fastboot rom atın düzelir

redsmoke

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi RN5 Pro
Konular
0
bu rom'un 7.3.30 sürümü bootloader'ı kilitlemişti. Şimdi tekrardan denemeye korkuyorum. Acaba stabil sürüm olanı kursam yine aynısı olur mu?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
bu rom'un 7.3.30 sürümü bootloader'ı kilitlemişti. Şimdi tekrardan denemeye korkuyorum. Acaba stabil sürüm olanı kursam yine aynısı olur mu?
Mi4c piyasaya çıktığında Bootloader kilidi diye birşey yoktu. Bu, Xiaomi'nin daha sonra cihazlarına koyduğu bir güvenlik önlemi. Dolayısıyla eski cihazlarının bazılarına daha sonra rom ile birlikte bu güvenlik önlemini almaya başladı. Yani belli bir tarihten sonra yüklenen tüm romlar cihazı kilitliyor. Bu nedenle orjinal rom yüklerseniz Bootloader yine kilitlenir. Ya her rom yükledikten sonra kilidi açacaksınız yada kilitleme özelliği kaldırılmış romlar yükleyeceksiniz.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Üst Alt