Mi4 Türkçe Dil Yükleme Rehberi

• Konbuyu başlatan cantara
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 44
  • Görüntüleme 14K

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Cvp: Mi4 Türkçe Dil Yükleme Rehberi

ByKatre' Alıntı:
cantara' Alıntı:
semihus pid=15715 dateline=1420590922' Alıntı:
miui 6 multilanguage stable bekliyorum 2 aydır ha geldi ha gelecek ortada bişey yok. İyi oldu bu sayede telefonu kullanmaya başlıycam :D Teşekkürler.

Bir sorum olacak size. Bir arkadaş "Multi romlar bağımsız geliştiriciler tarafından yapılıyor dolayısıyla her hangi bir sorun olma ihtimali daha yüksek." yazmış forumda. Multilanguage rom ile developer rom farklımıdır? Benim telefonda 5.1.2 geliştirici sürümü yazıyor. Ben ne kurmuş oldum şimdi? :)

Hocam eğer romda Türkçe varsa multi rom, yoksa orjinal rom kullanıyorsunuzdur. :)

Arkadaş şunu sormak istemiş. Benim de aklıma takıldı. Multı rom ile developher rom aynı şey mi? :)

Developers Rom, Miui tarafından çıkarılan ve geliştirme durumunda olan dolayısıyla üzerinde buglar bulunabilecek romlardır. Standart bir kullanıcının stable rom yüklemesi önerilir. Bunlar da buglardan arındırılmış, root v.s. olmayan belirsiz aralıklarla güncellenen romlardır.
Multi romlar ise, Developers romlara çoklu dil gömülmüş ve Xiaomi.eu tarafından hazırlanan romlardır. Yani her cuma günü miui tarafından yayınlanan Developers romlar, Xiaomi.eu tarafından alınıp içine çoklu dil eklenerek o gün akşamında yada ertesi gün indirmeye sunulur.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Cvp: Mi4 Türkçe Dil Yükleme Rehberi

chatin_62' Alıntı:
ByKatre' Alıntı:
cantara' Alıntı:
Hocam eğer romda Türkçe varsa multi rom, yoksa orjinal rom kullanıyorsunuzdur. :)

Arkadaş şunu sormak istemiş. Benim de aklıma takıldı. Multı rom ile developher rom aynı şey mi? :)

Developers Rom, Miui tarafından çıkarılan ve geliştirme durumunda olan dolayısıyla üzerinde buglar bulunabilecek romlardır. Standart bir kullanıcının stable rom yüklemesi önerilir. Bunlar da buglardan arındırılmış, root v.s. olmayan belirsiz aralıklarla güncellenen romlardır.
Multi romlar ise, Developers romlara çoklu dil gömülmüş ve Xiaomi.eu tarafından hazırlanan romlardır. Yani her cuma günü miui tarafından yayınlanan Developers romlar, Xiaomi.eu tarafından alınıp içine çoklu dil eklenerek o gün akşamında yada ertesi gün indirmeye sunulur.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

yani türkçe kullanmak isteyen herkes developher sürüm kullanıyor :)

tuncay7829

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
tuncay
Konular
4
merhaba benim xiaomi mi 4 türkçe değil türkçeye çevirmek için sizin yukarıda belirttiğiniz dosyaları indirdim telefonun hafızasına attım.updater uygulamasını açtım select update package'a bastığımda açılıp hemen kapanıyor.ayrıca sürekli google play durduruldu uyarısıda alıyorum. öncelikle bu türkçe dili telefonu fastboota alıp o indirdiğimiz programları telefona atsak türkçeye çevrilmez mi.ayrıca indirdiğimiz dosylar varya ilk indirdiğimiz yüksek boyutta olan onun mi4 için olanı görünmüyor orada.

engintunbel

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
5
Bu şekilde mi4 telefonumu türkçe ye çevirdiğimde her cuma gelen güncellemeleri alabilecek miyim ?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
engintunbel' Alıntı:
Bu şekilde mi4 telefonumu türkçe ye çevirdiğimde her cuma gelen güncellemeleri alabilecek miyim ?

Hocam bu rom xiaomi.eu sitesinin hazırlamış olduğu multi rom dolayısıyla her cuma gelen orjinal güncellemeleri alamıyoruz ama cumartesi günleri (bazen cuma da olabiliyor) rom yapımcıları güncellemeyi roma entegre edip yayınlıyorlar. Özetle evet bu rom güncelleme alıyor :)

engintunbel

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
5
cantara' Alıntı:
engintunbel' Alıntı:

Hocam bu rom xiaomi.eu sitesinin hazırlamış olduğu multi rom dolayısıyla her cuma gelen orjinal güncellemeleri alamıyoruz ama cumartesi günleri (bazen cuma da olabiliyor) rom yapımcıları güncellemeyi roma entegre edip yayınlıyorlar. Özetle evet bu rom güncelleme alıyor :)

Hocam roma entegre edip yayınlandıkları zaman her cuma veya cumartesi günleri siteden yayınlanan son sürümü indirip kurmam mı gerekiyor yani hocam ? Sıfırdan rom mu atıcam sürekli güncellemek istediğim zaman ? 

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
engintunbel' Alıntı:
cantara' Alıntı:
engintunbel' Alıntı:

Hocam roma entegre edip yayınlandıkları zaman her cuma veya cumartesi günleri siteden yayınlanan son sürümü indirip kurmam mı gerekiyor yani hocam ? Sıfırdan rom mu atıcam sürekli güncellemek istediğim zaman ? 

Evet hocam orjinal güncellemlerdeki gibi 45-50 Mb'lık güncelleme paketlerini değil tüm romu indirmeniz gerekecek.

engintunbel

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
5
cantara' Alıntı:
engintunbel' Alıntı:
cantara' Alıntı:

Evet hocam orjinal güncellemlerdeki gibi 45-50 Mb'lık güncelleme paketlerini değil tüm romu indirmeniz gerekecek.

bmestudio

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Huawei p1
Konular
10
Sitesinde türkçe dil desteği olduğu yazıyor v6 sürümde yok mu ?

Üst Alt