Mi4 rom problemi

mrtkulaksiz1984

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
3
Merhaba arkadaşlar.Telefonu yeni aldım ve aldığımda herşey iyiydi.ekranda bikaç takılma donma sorunu dısında tabi.Telefonun kendi içindeki güncellemeden bir güncelleme yaptım ve herşey berbat oldu.Telefon edemiyorum rehbere giremiyorum dil ingilizce vs vs.üzerindeki mevcut romu silip düzgün bişiler yüklemek istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim ve hangi romu tavsiye edersiniz bana?Daha önce cyanogenmod felan yüklemişliğim var fakat mi4 te kart yuvası olmadıgından ne yapabilecegim hakkında pek bilgim yok.Yardımcı olursanız cok memnun olurum.

Testimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
3310
Konular
21
Cvp: Mi4 rom problemi

cantara pid=14660 dateline=1418840200' Alıntı:
mrtkulaksiz1984 pid=14653 dateline=1418838433' Alıntı:
Cantara cok cok cok tesekkur ederim arkadasim.sayende hayata dondu telim.yazamadim kusura bakma lutfen.fakat mevcut bir rom sorunu yine mevcut.ana ekranda ekranlar arasingecis yaparken ve nette bazen donuklasma oluyor.donuklasma soyle bisey.mesela ikinci ekrana yani saga veya sola ekrani cekerken parmagini cektigin yerde kaliyor ekran.tutup devam ettiginde ve yine buraktiginda yine ekran orda kaliyor.romdan olmasi lazim tahminimce.bunun bir cozumu olabilirmi.yada bir bilginiz varmi?

Çok geçmiş olsun hocam :)

Bahsettiğiniz soruna daha önce denk gelmedim ama bir araştırayım eğer bir çözüm bulabilirsem yine buradan yazarım.

full wipe yapmayı deneyın kalıntı dosyalar dan kaynaklı olabilir bu genellikle işlemcinin sıkışması ve cevap verememesinden dolayı kaynaklanır geliştirici seçenekleriyle oynadıysanız o da olabilir

Oyla:

mrtkulaksiz1984

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
3

Yok farkli bir launcher denemedim.miui nin orjinal launcher ini kullaniyorum.tavsiye edebilecegin farkli bir launcher varmidir?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

mrtkulaksiz1984 pid=14735 dateline=1418976905' Alıntı:
Yok farkli bir launcher denemedim.miui nin orjinal launcher ini kullaniyorum.tavsiye edebilecegin farkli bir launcher varmidir?

Hocam belki sorun romun tamamından değil de launcer'dan kaynaklanıyordur... Sıradan ama hızlı bir launcher isterseniz apex'i, değişik olsun derseniz de aviate veya themer deneyebilirsiniz.

Oyla:

mrtkulaksiz1984

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
3

Çok teşekkürler, ilk fırsatta bakıyorum launcher işine.iyi forumlar dilerim.

Oyla:
Üst Alt