Yardım Mİ4 Ekran kırıldı yardım edebilir misiniz ?

Alperen_35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Xiaomi Mİ4
Konular
7
Merhaba arkadaslar çalışırken cebimde telefon vardı egıldıgmden yada cebime sert bir madde carptıgı için kırılmaz camlı plastik kılıflı mi4 guc tusu hızasından darbe yedi ve kırıldı .kasada ve kenarlarında ufacık bir darbe yok çok sakınım suan. telefon acılıyor goruntu var ses var fakat dokunmatik calısmıyor telefona otg adaptoruyle klavye mouse setini bagladım herhangi bir parlaklıgında olsun goruntude olsun kayma yok ekranda kılcal catlaklar var . gelelim asıl mevzuya yurtdısından ekran alsam burada ne kadara takarlar yada burada yaptırsam komple ne kadar tutabilir . yedekte telefonum oldugu için acelem yok arada fazla fark olursa yurtdışı nıbekleyebilirim tesekkürler iyi geceler.

kursat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi3-Mi4-Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Ben yurtdışından aaldım tam 1 hafta dayandı ardından tumsarf üzerinden aldım o daha daha aşırı dandik cıktı. Orjinalini alanlara ulaş bul derim olmadı servise ver orjinalini taksın hiçbirşekilde yansanayi ürün alma derim..Paran boşa gider. Benim ekranda daufak sarı leke var bulursan bilgi vermeni isterim bende alırım.

Oyla:

PLEX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
ss
Konular
6
benimde daha yeni kırıldı baya uğraştım ama sonunda çözüldü.gittigidiyor ve n11 de ekran var ordan alıp telefoncuda taktırabilirsin.ama telefoncu montajı sağlam yapması lazım ben bir iki kez gidip geldim

Oyla:

Alperen_35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Xiaomi Mİ4
Konular
7
yaklaşık olarak ne kadar tuttu vede herhangi bir sıkıntı oldumu algılama vs teşekkürler.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Merhaba arkadaslar çalışırken cebimde telefon vardı egıldıgmden yada cebime sert bir madde carptıgı için kırılmaz camlı plastik kılıflı mi4 guc tusu hızasından darbe yedi ve kırıldı .kasada ve kenarlarında ufacık bir darbe yok çok sakınım suan. telefon acılıyor goruntu var ses var fakat dokunmatik calısmıyor telefona otg adaptoruyle klavye mouse setini bagladım herhangi bir parlaklıgında olsun goruntude olsun kayma yok ekranda kılcal catlaklar var . gelelim asıl mevzuya yurtdısından ekran alsam burada ne kadara takarlar yada burada yaptırsam komple ne kadar tutabilir . yedekte telefonum oldugu için acelem yok arada fazla fark olursa yurtdışı nıbekleyebilirim tesekkürler iyi geceler.
Ekranda herhangi bir sorun olmaması, sadece dokunmayı algılamaması, cihazda dokunmatik panelin hasar gördüğünü gösterir. Sadece dokunmatik paneli de değiştirseniz olur ama bu iş hem çok zor, hem çok meşakkatli, hem de sabır isteyen bir işlemdir. Herkes yapamıyor daha doğrusu yapmaya değmiyor. Bu yüzden komple ekran değiştiriliyor. Forumdaki selduman arkadaş ile bir görüşün.

MI PAD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Alperen_35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Xiaomi Mİ4
Konular
7
benim sadece bu ekranı almam gerek doğrumudur? kasada vs herhangi bir sorun yok zaten ekrana goruntude ses de geliyor . Teşekkür ederim.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
benim sadece bu ekranı almam gerek doğrumudur? kasada vs herhangi bir sorun yok zaten ekrana goruntude ses de geliyor . Teşekkür ederim.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

aynen dostum sadece ekran değişecek.

Oyla:

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Chatin_62'nin dediği gibi.

Yeni nesil LCD ekranlar artık tüm cihazlarda tek parça. Fabrikasyon tek parça. Eski tip dirençsel yani resiztif ekranlar iki parça idi.

Kapasitif ekranlarda da htc hd2, alt model birçok LG mesela Lg 4x P880, samsung ace ace2, htc wildfire, explorer gibi modellerde dokunmatik ve lcd ayrı oluyor. Görüldüğü üzere ekran boyutu 4.3 inç altı ve düşük sınıf cihazlarda bu böyle idi.

Yeni nesil ekranlarda dokunmatik ile lcd arasında boşluk olamıyor çünkü ekran boyutu büyüdükçe ortadan bastırınca aradaki havayı geçip ekrana temas edince ıslak bir gökkuşağı efekti oluyor. Bu nedenle ekranlar aralarında fabrikasyon jeller olan

lcd
dokunmatik
dış cam'dan oluşuyor.

Sadece dış cam çatladığında dış camı yine değiştirmek mümkün ancak işçiliği çok zor olduğundan bunu genelce samsung'un amoled ekranlarında ya da iphone 6s gibi pahalı ekranlı cihazlarda yapıyoruz. LCD'lerde dış cam değişimi pek düzel olmuyor çünkü bu jeller ekran ışık filmleri arasına kaçıp arka plan beyaz görüntünün bulutlanmasına neden oluyor. Amoled^'lerde arka ışık filmleri yok.

nispeten ucuz bir fiyatlı komple mi4 lcd ekranı değiştirmek lcd artı işçilik tutarı, sadece dokunmatikli ön camlı parça alıp işçiliğini yapmaktan çok daha ucuza gelir bir de zaten benim arkadaşın işçiliği iyi ama ekran orijinal fabrikasyonluğundan çıkıp insan eli yapıştırmaya girmiş olacak. LCD'yi kırmadan üstünden dokunmatiği alıp yeni dokunmatik jellemek için istenecen ücret 120tl olur sadece. sıfr dokunmatik 10 dolar misal. etti 150. Oysa komple lcd değiştirmek için istenecek işçilik 40tl, komple ekran da 30 dolar olsa yine 150t'den ucuza gelir. fiyatları farazi verdim.

Oyla:
Üst Alt