Yardım Mİ4 Açılmama Sorunu

natalius

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
mi 5s
Konular
18
Mi 4 telefonda piln soketi (fotoğrafta kalem ucu ile işaretli) telefon açıkken çıkarılmış.Yerine taktım ama power düğmesine basınca ekranda belli belirsiz bir hafif aydınlık oluyor ama telefon açılmıyor?Acaba anakartmı zarar gördü? Yardımcı olacak herkese çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 1715632016622.jpg
    1715632016622.jpg
    2,8 MB · Görüntüleme: 11

natalius

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
mi 5s
Konular
18
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O gösterdiğiniz yer batarya soketi değil hocam. Uzun zamandır Mi4 açmadım ama yanlış hatırlamıyorsam orası ekran konektörüydü.
İlgi ve alakanıza çok teşekkür ederim.Olabilir teknik bilgim yok ama sanki ekran açılmıyor gibi çok hafif koyu mavileşiyor ve öylece kalıyor.Arıza ne olabilir? Led ekranmı gitti acaba?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
İlgi ve alakanıza çok teşekkür ederim.Olabilir teknik bilgim yok ama sanki ekran açılmıyor gibi çok hafif koyu mavileşiyor ve öylece kalıyor.Arıza ne olabilir? Led ekranmı gitti acaba?

Görmeden bir şey söylemek zor hocam ama o gösterdiğiniz yerdeki soketin dişleri veya kablonun ya da ekranın kendisi hasar görmüş olabilir. O soket zaten ekranın anakartla bağlantısını sağlıyor. Muhtemelen sökerken ya da takarken zarar verilmiş. Belki de tam oturmamıştır. Tekrar söküp dikkatlice bir kontrol edin eğer hatayı gözlemleyemezseniz güvendiğiniz bir telefoncuya gösterebilirsiniz. Elinde yedek parça varsa test edip kesin bir cevap verecektir.

natalius

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
mi 5s
Konular
18
Görmeden bir şey söylemek zor hocam ama o gösterdiğiniz yerdeki soketin dişleri veya kablonun ya da ekranın kendisi hasar görmüş olabilir. O soket zaten ekranın anakartla bağlantısını sağlıyor. Muhtemelen sökerken ya da takarken zarar verilmiş. Belki de tam oturmamıştır. Tekrar söküp dikkatlice bir kontrol edin eğer hatayı gözlemleyemezseniz güvendiğiniz bir telefoncuya gösterebilirsiniz. Elinde yedek parça varsa test edip kesin bir cevap verecektir.
bugün cepustam var Tahtakale de (Mustafa) belki sizde tanırsınız forumda idi bir ara. Ona götürdüm daha evvel pil değişiminde soketi zedelemiştim o uçları lehimlemişti.Bugün baktı soket normal ama ekran gitmiş dedi. Hocam ben pili değiştirecektim galiba tel açıkken o soketi çıkardım, bundasn olurmu ekranın bozulması?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
bugün cepustam var Tahtakale de (Mustafa) belki sizde tanırsınız forumda idi bir ara. Ona götürdüm daha evvel pil değişiminde soketi zedelemiştim o uçları lehimlemişti.Bugün baktı soket normal ama ekran gitmiş dedi. Hocam ben pili değiştirecektim galiba tel açıkken o soketi çıkardım, bundasn olurmu ekranın bozulması?

Kendisini şahsen tanımıyorum ama ismini duymuştum.

Olabilir hocam... Sizin düzeltebileceğiniz bir şey gibi durmuyor maalesef. Onarım için telefoncunuza götürmenizi tavsiye ederim.

natalius

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
mi 5s
Konular
18
Kendisini şahsen tanımıyorum ama ismini duymuştum.

Olabilir hocam... Sizin düzeltebileceğiniz bir şey gibi durmuyor maalesef. Onarım için telefoncunuza götürmenizi tavsiye ederim.
Problem burada başlıyor ekran bulamıyorum hocam

Üst Alt