Mi3 video kayıt ses sorunu

xxSpecter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
RM 3 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Arkadaşlar video çekimlerinde nedense ses çok az oluyor ve bir garip ses kaydı yapıyor telefon. Özellikle enstrüman sesleri hiç duyulmuyor. Sorun neden olabilir? Çok can sıkıcı bir durum. Tüm gün şenlik videoları çektim ama maalesef hepsi böyle.  :Sosad: Lütfen yardımcı olun. 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YifcaO76X44&feature=youtu.be  [/video]

kursat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi3-Mi4-Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Hocam video ses kaydını arkada flaş yanında ki küçük yerden alıyor kılıf lar genelde orayı kapatıyor o yüzden ses vasat seviyeye iniyor eğer kılıf varsa video kayıt esnasında çıkarın derim. İkinci bir sorun o dediğin pislikle dolması olabilir arka kapağı çıkarıp o bölgeyi temizlemeyi öneririm ben içini merak ettim açtım içine resmen toz girmiş orayı temizlemek de çözüm olabilir. Benim tavsiyelerim bunlar

hoparlörum patladı sandım :) acaba mikrofon patlaması diye birşey de mi var patlama cızırtısı bu :)

xxSpecter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
RM 3 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
32
kursat' Alıntı:
Hocam video ses kaydını arkada flaş yanında ki küçük yerden alıyor kılıf lar genelde orayı kapatıyor o yüzden ses vasat seviyeye iniyor eğer kılıf varsa video kayıt esnasında çıkarın derim. İkinci bir sorun o dediğin pislikle dolması olabilir arka kapağı çıkarıp o bölgeyi temizlemeyi öneririm ben içini merak ettim açtım içine resmen toz girmiş orayı temizlemek de çözüm olabilir. Benim tavsiyelerim bunlar

hoparlörum patladı sandım :)  acaba mikrofon patlaması diye birşey de mi var patlama cızırtısı bu :)

Cevap için teşekkürler hocam. Dediğiniz gibi kılıf var ve arka mikrofon tamamen kapalı. Kılıfsız hiç denemedim ama bilmiyorum aynısını yapar mı.. Normal insan seslerinde sorun yok ama müzik falan işin içine girince iğrenç bir hal alıyor bu durum. Peki bu yeri nasıl temizleyebiliriz? Siz nasıl temizlediniz? Mi3'ün kapağı açılmıyor diye biliyorum ben.

O cızırtıda muhtemelen yüksek bass'tan dolayı hocam. 

kursat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi3-Mi4-Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
12
xxSpecter' Alıntı:
kursat' Alıntı:

hoparlörum patladı sandım :)  acaba mikrofon patlaması diye birşey de mi var patlama cızırtısı bu :)

Cevap için teşekkürler hocam. Dediğiniz gibi kılıf var ve arka mikrofon tamamen kapalı. Kılıfsız hiç denemedim ama bilmiyorum aynısını yapar mı.. Normal insan seslerinde sorun yok ama müzik falan işin içine girince iğrenç bir hal alıyor bu durum. Peki bu yeri nasıl temizleyebiliriz? Siz nasıl temizlediniz? Mi3'ün kapağı açılmıyor diye biliyorum ben.

Hocam sim kartı çıkarın üsteki bi vicdanın üstündeki garanti dışı yapan küçük şeyi iğne ile düzgünce çıkarın. (yarın Türkiye'ye gelirse xiaomi servise göndermeye yüzüm olsun diye sizin için önemsiz ise dalın gitsin) tabi ince tornavida ile bozmadan. İkisini çıkarınca biraz kapağın ucunu açın sonra dikkatlice elinizle dolanarak kapağı açın kırılacak gibi oluyor. zaten açılınca pek bir şey yok ama tozlu oluyor kesişim yerleri delikler felan o kamera mikrofonu ile asagidankini temizleyin hafif kolonya kulak çöpü ile (ben hep onla yaparım) sonra düzgünce kapatıp o bantı yapıştırın düz birşeyle bastırın tamamdır.

Kılıf çok farkettirir kesinlikle çıkarın derim video esnasında

xxSpecter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
RM 3 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
32
kursat' Alıntı:
xxSpecter' Alıntı:
kursat' Alıntı:

Hocam sim kartı çıkarın üsteki bi vicdanın üstündeki garanti dışı yapan küçük şeyi iğne ile düzgünce çıkarın. (yarın Türkiye'ye gelirse xiaomi servise göndermeye yüzüm olsun diye sizin için önemsiz ise dalın gitsin)  tabi ince tornavida ile bozmadan. İkisini çıkarınca biraz kapağın ucunu açın sonra dikkatlice elinizle dolanarak kapağı açın kırılacak gibi oluyor. zaten açılınca pek bir şey yok ama tozlu oluyor kesişim yerleri delikler felan o kamera mikrofonu ile asagidankini temizleyin hafif kolonya kulak çöpü ile (ben hep onla yaparım)  sonra düzgünce kapatıp o bantı yapıştırın düz birşeyle bastırın tamamdır.

Kılıf çok farkettirir kesinlikle çıkarın derim video esnasında
Hocam sessizlikte bir video çektim şelale akar gibi bir cızırtı geliyor arkadan. Bunun kaynağı nedir çözemedim.. Sizde durum nasıl? 

Üst Alt