Mi3 ve mi4 için Türkçe v6 Rom yayınlandı

mehmet9823

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
3
Cvp: Mi3 ve mi4 için Türkçe v6 Rom yayınlandı

biraz daha beklemek daha sağlıklı olacak sanırım tüm arkların eline sağlık şimdiden :)

doktor42

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Konular
1
Arkadaşlar ben yaklaşık 3_4 saat önce 4.10.11 i yukledim ve türkçe seçenekler arasında var fakat çeviri %60_70 civarında gibi....kurduğundan beride sürekli kurcalıyorum şimdiye dek güzel....emeği geçenlerden Allah razı olsun...

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE:

ihsanhalici' Alıntı:
biraz karışık yazmışım miui6 multi romda seçeneklerde Türkçe yok lakin dil entegre edilmiş durumda ben locale more pro uygulamasıyla listede görünmeyen türkçe dilini manuel olarak giriyorum ama daha eksiği var unoffical haftalık multi romda github ekibi arkadaşlarımız daha fazla çeviriyi mutlaka yapacaklardır ellerine sağlık

@ihsanhalici hocam, benim bildiğim kadarıyla (hiç kullanmadım) morelocale programı 3-4 senedir Türkçe olmayan romları Türkçe yapmaya yarıyor ve bünyesinde birçok hatalar ve eksikler barındırıyor. Ancak başka alternatif bulunmuyorsa kullanıcılar bunu sineye çekebiliyor.
Siz burada morelocale'e bambaşka bir misyon yüklemiş görünüyorsunuz. Acaba böyle olabileceğini düşünerek mi böyle yazdınız yoksa bu uygulamanın böyle bir özelliği de var mı? Zaten miui'nin böyle birçok ve cok genel yerlerde eksik çeviriyle sunacağını sanmıyorum. Bunlar morelocale'in belirtileri.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25
RE:

@chatin_62 hocam dediğimiz programın özelliği sistem dili kod kısmını TR_tr yapmasından ibaret olduğunu düşünüyorum türkçe çevirisi olmayan programları ingilizce açıyor zaten listede türkçe yi göremeyince türkçe seçmek için kullandım. Ama ingilizce versiyon kullanıyorum bunda whatsapp  google hizmetlerini falan türkçe kullanmak için bu yöntemi kullanıyorum

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE:

ihsanhalici' Alıntı:
@chatin_62 hocam dediğimiz programın özelliği sistem dili kod kısmını TR_tr yapmasından ibaret olduğunu düşünüyorum türkçe çevirisi olmayan programları ingilizce açıyor zaten listede türkçe yi göremeyince türkçe seçmek için kullandım. Ama ingilizce versiyon kullanıyorum bunda whatsapp  google hizmetlerini falan türkçe kullanmak için bu yöntemi kullanıyorum

Bu özelliğini bilmiyordum işte. Teşekkürler.

gerenimo57

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Kaç ay oldu v6 çıkalı ama mi serisi hariç diğer marka modellerine vermediler. Ben beklemdeyim nexus 5 için çıkana kadar ama biraz kontrolsüz büyüdüklerini düşünmeye başladım. Kapasiteleri kaldıramıyor anlaşılan bu kadar büyümeyi. Bu arada Android L kullanıyorum daha stabil versiyon çıkmadı ama bence çıktığı zaman dengeleri değiştirecek gibi duruyor.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Mi3 ve mi4 için Türkçe v6 Rom yayınlandı

gerenimo57' Alıntı:
Kaç ay oldu v6 çıkalı ama mi serisi hariç diğer marka modellerine vermediler. Ben beklemdeyim nexus 5 için çıkana kadar ama biraz kontrolsüz büyüdüklerini düşünmeye başladım. Kapasiteleri kaldıramıyor anlaşılan bu kadar büyümeyi. Bu arada Android L kullanıyorum daha stabil versiyon çıkmadı ama bence çıktığı zaman dengeleri değiştirecek gibi duruyor.

Bir de şöyle düşünelim.
V6 çıkalı aylar olmadı. Ağustos ayındaki bir etkinlikte tanıtıldı sadece. 2 hafta kadar önce de MI serisinden başlayarak dağıtılmaya başlandı. Aynen Android L gibi.
Şu anda Android L hangi cihazda var? V6'nın yine Ağustos ayında belli kişilere dağıtıldığı beta versiyon gibi L de sadece Nexus cihazlar için Developer'lara dağıtıldı.
Yani birbirlerinden bir farkları yok. Tüm yazılımlar aynı yolla dağıtılır.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25

chatin_62 pid=10817 dateline=1413200516' Alıntı:
ihsanhalici pid=10773 dateline=1413177223' Alıntı:

Bu özelliğini bilmiyordum işte. Teşekkürler.

Ne demek hocam buralardan öğreniyoruz biz de birşeyleri.

emrebegen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
mi 14 ultra
Konular
19

Bende 1 saat önce yükledim türkçe desteği hiç yoktan iyi ama daha %30 civarı çevrilmesi gerekli.

nightwolfay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1

emrebegen pid=11237 dateline=1413550628' Alıntı:
Bende 1 saat önce yükledim türkçe desteği hiç yoktan iyi ama daha %30 civarı çevrilmesi gerekli.
[font=Verdana, Arial, sans-serif]Selam arkadaşlar. Bugün xiaomi.eu sitesindeki download bölümünden 4.10.17 indirdim ve yükledim. Haliyle ingilizce den ve çince den başka dil yoktu. Aradan birkaç saat sonra multi Language olan versiyonu nu indirdim ve onu yükledim. Dil olarak Türkçe geldi ve hiçbir sorun yok. Sorunsuz çalışıyor. Türkçe %30 değil en az %99, neredeyse tamamen tükçe.

Üst Alt