MI3 Ses ve Mikrofon Problemi

dekadans

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
dekadans
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
20
Arkadaşlar

aşağıda ekran görüntüsünü paylaştım. Üst menüye bakarsanız telefona sanki bir headset bağlıymış gibi gözüküyor ve yaptığım aramalarda ne karşı tarafın sesini duyuyorum ne de benim sesim karşı tarafa ulaşıyor. Aramayi hoparlör moduna getirdiğimde ise bir sorun yok. Bu headset modu nasıl default ayar oldu bilmiyorum, kapatıp açtığımda da gitmiyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 3W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arqueiro034

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
14
hocam sorun yaılımsal değil gibi kulaklık jak ını birkaç defa tak çıkar yapıp denediniz mi?

Oyla:

dekadans

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
dekadans
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
20
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam sorun yaılımsal değil gibi kulaklık jak ını birkaç defa tak çıkar yapıp denediniz mi?
Kulaklığı taktim. Sorunsuz ses alıyorum ve konuşuyorum kulaklıkla. Ancak tak çıkar yapsam da duzelmedi. Bu simge kulaklık simgesinden farklı ancak, headset e benziyor. Sorun devam ediyor anlayacağınız.

Oyla:

casshern

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlut
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
6
Kulaklığı taktim. Sorunsuz ses alıyorum ve konuşuyorum kulaklıkla. Ancak tak çıkar yapsam da duzelmedi. Bu simge kulaklık simgesinden farklı ancak, headset e benziyor. Sorun devam ediyor anlayacağınız.

Normal kulaklık baglayincada o simge geliyor

MI NOTE Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

dekadans

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
dekadans
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
20
Sorun çözüldü. Nasıl mi?

Bu sorun mi3 lerde gorulebilen bir sorunmus. Google a "mi3 headphone icon stuck" yazarsanız eğer mi3 lerdeki kulaklık modunda takılma sorunuyla ilgili tartışma ve videoya rastlarsiniz. Videoda ve öneriler arasında kulaklık cikisini kulak pamuğu ile temizlemek önerilmiş. Öncelikle bunu denedim ve telefonu bu esnada birkaç kez reboot ettim ancak olumlu sonuç alamadım. Yalnız temizlemenin çare olmayacağını düşünerek bu kez kulaklık çıkışına agzimla hava ufledim ve tersini yaparak vakum etkisi yarattım. Bu esnada mi3 un arka kapağının içeri giren hava nedeniyle yükselip alcaldigini söyleyeyim. Bu işlemden sonra reboot ettiğimde sorunun çözüldüğünü gordum. Birkaç reboot daha yaparak sağlamasını aldım ve su an sorun halloldu. Sorun muhtemelen kulaklık girişinin nemlenmesi kaynaklı. Yağmurda cebimden çıkarmasam da nemden etkilendigini düşünüyorum, başka bir açıklama bulamıyorum. Hava üflemek ve tersini yapmak da öncesinde pamuğun temizlemesi ile heralde nemi aldı. Ancak evde kendiniz denerken gene de dikkatli olun, çok emin olarak uyguladigim bir yöntem değildi.

Oyla:

sbircek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi4S
Meslek
Yazılım Destek Uzmanı
Konular
7
Çok enteresan :) Okurken baya güldüm açıkçası. Geçmiş olsun

Oyla:

dekadans

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
dekadans
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
20
Çok enteresan :) Okurken baya güldüm açıkçası. Geçmiş olsun

Ben de bir ara ümidi kesiyordum açıkçası, garip bir biçimde bozuldu gene aynı şekilde düzelmiş oldu.

Oyla:
Üst Alt