Mi3 multilanguage rom kurmak ?

KirkLee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramms+ein
Cihazım
Samsung s5
Konular
4
Dün itibari ile elime çinden MI3 geldi cihaz üzerinde Stabil rom kurulu developer rom kurmak istediğimde hata verdi, cihaz ile forumda ki farklı romları kurmayı denedim.
ilk olarak http://www.forum.miuiturkiye.net/konu-ROM-Xiaomi-Mi3-WCDMA-Singapore-Stable-14-versiyon-Turkce-Eklendi.html singapur versiyonunu kurmayı dendim. Bu yöntem indirdigimiz dosyayı [font=Verdana, Arial, sans-serif]Update.zip olarak değiştirme işlemi yaparak kurmaktı bende indirdiğim dosya ismini değiştirip kurmaya çalıştığımda recovery menüde hata mesajı aldım:
[font=Verdana, Arial, sans-serif]"Can't find update.zip in sdcard"
[font=Verdana, Arial, sans-serif]Please rename the update pack to update.zip and put it to the root directory of SD Card"[font=Verdana, Arial, sans-serif] Dosyayı system update yöntemi ile dosya yeri göstererek güncelledim ama bu seferde kurulu olan sistem üzerine kurdu yani temiz bir sıfırdan kurulum yapamadım.
[font=Verdana, Arial, sans-serif] Bu arada bu işlemi yaparken manuel olarak (Ses kısma ve power tuşu) ile boot menüye girmeye çalıştım cihaz Fastboot moda geçti ve öylece kaldı taki linkteki: [font=Verdana, Arial, sans-serif]http://www.forum.miuiturkiye.net/konu-MI3-Fatsboot-Modda-Rom-Kurma.html 
[font=Verdana, Arial, sans-serif] döküman ile ilerleyerek sistemi normal calişiyır hale getirdim ilginctir indirdiğim rom'u flash ile kurdugum halde sistem ilk baştaki şekline geldi stok rom ama en azından multi dil vardır diye tahmin etmiştim olmadı.
[font=Verdana, Arial, sans-serif] Site üzerinde bir kaç link denedim ama genelde ya temiz bir kurulum yapamadım yada üst bold olarak yazdıgım şekilde hata mesajı aldım.
[font=Verdana, Arial, sans-serif] Şimdi yapmak istediğim multilanguage dil desteği ile sorunsuz stabil bir rom kurmak istiyorum. Dil secenekleri içinde, Türkçe olmasa bile, dutch (Flemenkce, Hollandaca yani) olmasını istiyorum abim elimde gördü istedi kırmadım ve dil sıkıntı olacak bu konuda yardımcı olabilecek kişiler varsa çok memnun olurum.
[font=Verdana, Arial, sans-serif] Şimdiye kadar kullandığım en sorunsuz yöntem fastboot yöntemi sıkıntısız ve çabuk oluyor biraz riskli ama hızlı ve kolay :yorumsuz: 
[font=Verdana, Arial, sans-serif] Yarımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

[font=Verdana, Arial, sans-serif]Not: Son olarak şuan cihaz üzerinde temiz olarak yaptıgım ve güncellediğim MIUI 4.6.20(Weekly) güncel versiyonu vardır.

KirkLee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramms+ein
Cihazım
Samsung s5
Konular
4
Cvp: Mi3 multilanguage rom kurmak ?

Kurcalayarak kendim hallettim ama tam olarak değil izlediğim ve yüklediğim sıralama aşagıdadır.http://en.miui.com/thread-22804-1-1.html
Linkteki rom dosyasını indirdim 2 dosya var,
1- 4.5.30 > http://d-h.st/73o linkinde bulunan wiui-4.5.29-cancro-linuxx adlı dosyadır, benim işimi sadece bu dosya gördü. Linkten indirdikten sonra telefonun ana dizinine attım ve telefon hakkında bölümünde update'e gelerek, dosya secerek güncelle dedim ve cihaz android kitkat olarak yeniden başladı güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra sıfırdan sistem kurar gibi dil ve bölge ayarlarını secerek özelleştirerek sistemi kurdum, Hem Türkçe, hemde Flemenkçe olarak denedim dil çevirisi baya güzel ve herhangi bir hata mesajı almadım şuan miui sürümü MIUI-wiui-4.5.23 görünmektedir.
 Aynı yerde 4.6.20 başlıklı bir link daha var bu indirme linkin de wiui-4.6.20 adı altında bir rom daha var bu dosyayıda aynı şekilde güncellemek istediğimde hata mesajı aldım yüklemedi ikinci romu yüklemek için ne yapmam gerekiyor bu konuda yardımcı olacak olan olursa memnun olurum, bunun hariçinde cihaz stabil ve sıkıntısız çalışmaktadır. Şimdiden teşekkürler.:yorumsuz:

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25

KirkLee pid=3870 dateline=1403468785' Alıntı:
Kurcalayarak kendim hallettim ama tam olarak değil izlediğim ve yüklediğim sıralama aşagıdadır.http://en.miui.com/thread-22804-1-1.html
Linkteki rom dosyasını indirdim 2 dosya var,
1- 4.5.30 > http://d-h.st/73o linkinde bulunan wiui-4.5.29-cancro-linuxx adlı dosyadır, benim işimi sadece bu dosya gördü. Linkten indirdikten sonra telefonun ana dizinine attım ve telefon hakkında bölümünde update'e gelerek, dosya secerek güncelle dedim ve cihaz android kitkat olarak yeniden başladı güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra sıfırdan sistem kurar gibi dil ve bölge ayarlarını secerek özelleştirerek sistemi kurdum, Hem Türkçe, hemde Flemenkçe olarak denedim dil çevirisi baya güzel ve herhangi bir hata mesajı almadım şuan miui sürümü MIUI-wiui-4.5.23 görünmektedir.
 Aynı yerde 4.6.20 başlıklı bir link daha var bu indirme linkin de wiui-4.6.20 adı altında bir rom daha var bu dosyayıda aynı şekilde güncellemek istediğimde hata mesajı aldım yüklemedi ikinci romu yüklemek için ne yapmam gerekiyor bu konuda yardımcı olacak olan olursa memnun olurum, bunun hariçinde cihaz stabil ve sıkıntısız çalışmaktadır. Şimdiden teşekkürler.:yorumsuz:

hocam en güncel multi rom budur bilgin olsun http://files.miuiandroid.com/4.6.20/xiaomi.eu_multi_cancro_4.6.20_kk-4.4.zip

KirkLee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramms+ein
Cihazım
Samsung s5
Konular
4
Şuan iş yerindeyim ama yanılmıyorsam konuda verdigim ikinci link aynı sürüm rom aldığım başlığın linkini verdim yeterli ingilizcem olmadığı için belkide kuramadım bu romu. Stabil rom üzerinden denedim kurmadı ikinci link de Linux uzantılı romu kurup üzerine kurmak istedim yine kurmadı. Stabil rom üzerine Developer rom kurmadıgını tecrübe ettim halen bu konuda yardım bekliyorum. Yinede verdiginiz rom belki farklıdır diye şuan cepten indiriyorum aksam eve gidince deneyeyim iş yerinde telefonsuz kalmak istemem :D

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25

hocam update var ya ona gireceksiniz indirdiğiniz romu seçenekler düğmesinden hafıza biriminden seçerek yükleyeceksiniz recovery e falan girmeyeceksiniz cihazınız mtk değil orjinalse yüklenir bence

KirkLee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramms+ein
Cihazım
Samsung s5
Konular
4

ihsanhalici pid=3902 dateline=1403524317' Alıntı:
hocam update var ya ona gireceksiniz indirdiğiniz romu seçenekler düğmesinden hafıza biriminden seçerek yükleyeceksiniz recovery e falan girmeyeceksiniz cihazınız mtk değil orjinalse yüklenir bence
Yok orjinal ki xiaomi faturası var onda sıkıntı yok şuan üstte linkini verdigim wiui multi Language sürümü Kurulu sizin verdiginiz indirdim Update dedigin zaman temiz kurulum yapmıyor yanlız :( aksama bir aksilik olmazsa denerim, temiz bir kurulum olmadigi zaman bazı programları otomatik durduruldu hatası mesajı geliyor

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

@KirkLee, orjinal recovery yerine cvm kurmanızı tavsiye ederim. Cvm ile temiz kurulum yapabilir, romu sistrem 1 veya 2 bölümüne kurabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için bu konuyu inceleyebilirsiniz. http://www.forum.miuiturkiye.net/konu-MI3-CWM-Recovery-TDB-Destegi-ile.html

Wiui romu aslen xiaomi.eu sitesinden @wajk adlı üyenin mi2 için optimize ettiği haftalık geliştirici romudur.
Daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. http://www.forum.miuiturkiye.net/konu-Mi2-S-WIUI-Rom.html
Mi3 için yayınlanan sürümü, aynı sisteden bir başka geliştirici üye tarafından haftalık sürüm taban alınarak hazırlanmaktadır.

KirkLee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramms+ein
Cihazım
Samsung s5
Konular
4

@proton252 ilgili yanıtınız için teşekkürler.
Cihaz üzerine ilk kurduğum wiui rom ile beraber her ne kadar dikkat etmesemde cwm kurulmuş tabi ben bu işlemi yaptıktan sonra cihazi recovery mod'da başlatmadığım için bu farkıda göremedim. Cihazi recovery mod'a geçirdikten sonra linkteki diğer rom'u kurabilirdim ama ben @ihsanhalici nikcli arkadaşın verdiği rom'u kurmayı seçtim ve şuan multi dil secenegi ile CMW ile rom'u kurmuş bulunmaktayım. Ama kurulumu @ihsanhalici dediği gibi dosya göstererek değilde recovery mod'a geçirerek CWM ile kurulum yaptım tabi daha önce sütten ağzım yandığı için wipe ve chache data yaptıktan sonra temiz bir kurulum yaptım :)
 şuan miui-4.6.20 stabil ve multi dil seçenegi kurulu, yardımlarınız için teşekkürler.

KirkLee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramms+ein
Cihazım
Samsung s5
Konular
4

chatin_62 pid=3965 dateline=1403568210' Alıntı:
@KirkLee gözünüz aydın. Güle güle kullanın.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 Çok teşekkür ederim.

Üst Alt