[Mi3/Mi4] Android 5.1.1 Lollipop (%100 Stabil)

xxSpecter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
RM 3 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
32
GitHub sources[size=large]: https://github.com/mi3-dev
[size=large]Kernel[size=large]: https://github.com/mi3-dev/android_kernel_xiaomi_msm8x74pro/tree/lollipop-mr1

[size=large][size=large][size=large]Changelog:

[size=large][size=large][size=large]5.5.20
4K video kaydı eklendi
USB OTG desteği ve NTFS desteği

Download:

Gapps paketsiz:

Orjinal link: 
Mirror: 

Gapps paketli:

Orjinal link:
Mirror:

Supersu: 

Yükleme talimatları:

1- Telefonunuza costum recovery kurun (Kurmayı bilmiyorsanız bu link yardımcı olacaktır: ([MI3 WCDMA] CWM Recovery - True Dual Boot(TDB) Modu İle)

2- SDCard dizinine ROM ve supersu dosyalarını atın.

3- Recovery'e girin.

4- MIUI'ın yedeklemesini alın. (İsteğe göre)

5- Sırasıyla: Factory reset, wipe cache, wipe dalvik cache, format system, format data, format cache yapın. 

6- Install kısmından romu seçip flaşlayın, ardından supersu içinde aynısı.

7- Telefonu yeniden başlatın.

[size=large]Screenshots:

[img=350x550]http://en.miui.com/data/attachment/forum/201503/27/203439nzcr2fot96xo96rb.jpg.thumb.jpg[/img][img=350x550]http://en.miui.com/data/attachment/forum/201503/27/203443wwozojjjfyzynrkh.jpg.thumb.jpg[/img]

[size=large][img=350x550]http://en.miui.com/data/attachment/forum/201503/27/203447vzxxxn4vcncjves2.jpg.thumb.jpg[/img][img=350x550]http://en.miui.com/data/attachment/forum/201503/27/234638ce2m5sbs32zkylal.jpg.thumb.jpg[/img]

zulkarneyn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
fatih
Cihazım
redminote 3g
Konular
4
Hocam mi3 mi4 diye belirtmişssiniz ama resmi note için de uygunmu diye sormak geldi içimden.. Belki uygundur  da eski model ürün olduğundan belirtmemişsinizdir? 

xxSpecter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
RM 3 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
32
@HiddeNKinG

Hocam denedim. Buraya deneyimlerimi yazıyorum diğer arkadaşlarda yararlansın.

- Şarj MIUI'ya göre daha fazla gitmekte. MIUI'da yoğun kullanımda 1 günü zor görürken, bu romda rahat 1.5 gün görüyorum. 
- Uygulama çalışma hızları MIUI'ya göre daha iyi.
- Stabilite olarak bu rom daha iyi. MIUI gibi abuk sabuk hatalar verdiğini görmedim.
- Eksik bulduğum yönü tuşların titreşim ayarı çok yüksek, ayarlayamıyorsun da. Ya kullanmayacaksın ya da mecbur kullanacaksın. 
- Xposed for lollipop bu romla çalışmıyor. 

MIUI'dan sıkılanlar için şiddetle tavsiye ederim. Diğer gördüğüm eksik veya artı noktaları bu postu düzenleyerek yazarım. 

xxSpecter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
RM 3 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
32
zulkarneyn' Alıntı:
Hocam mi3 mi4 diye belirtmişssiniz ama resmi note için de uygunmu diye sormak geldi içimden.. Belki uygundur  da eski model ürün olduğundan belirtmemişsinizdir? 

Maalesef Redmi Note ile çalışmaz. Ama Redmi Note için ColorOS öneririm. 

husoyildiz88

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Konular
10
xxSpecter' Alıntı:
@HiddeNKinG

Hocam denedim. Buraya deneyimlerimi yazıyorum diğer arkadaşlarda yararlansın.

- Şarj MIUI'ya göre daha fazla gitmekte. MIUI'da yoğun kullanımda 1 günü zor görürken, bu romda rahat 1.5 gün görüyorum. 
- Uygulama çalışma hızları MIUI'ya göre daha iyi.
- Stabilite olarak bu rom daha iyi. MIUI gibi abuk sabuk hatalar verdiğini görmedim.
- Eksik bulduğum yönü tuşların titreşim ayarı çok yüksek, ayarlayamıyorsun da. Ya kullanmayacaksın ya da mecbur kullanacaksın. 
- Xposed for lollipop bu romla çalışmıyor. 

MIUI'dan sıkılanlar için şiddetle tavsiye ederim. Diğer gördüğüm eksik veya artı noktaları bu postu düzenleyerek yazarım. 

devamini bekliyoz hocam detayli + ,- leri yazarsanız kurmak icin daha bi cesaretleniriz

ready

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ready
Cihazım
Mİ3
Konular
0
Paylaşım için teşekkürler. 
Biraz önce yükledim. Fena görünmüyor. Miui den sonra farklı geldi. Sanki özgürlüğüm biraz daha kısıtlanmış gibi. 

Teşekkürler

Edit: 
Telefonum Mi3
Şuan için tek yaşadığım problem, sadece bir ne diyorlar onun ismini, masaüstü diyeyim. Sadece bir tane var ve çoğaltamadım demiştim.  Bir program yükleyince masaüstüne attı kısayolunu ve yeni bir sayfa ekledi. Widget eklerken sayfa çoğaltıcı görülüyor, o şekilde de çoğaltılabilir.

Ram kullanımı hoşuma gitti, telefon ilk açıldığından 1300 küsürleri gördüm. Normal durumlarda 800-1100 arasında değişiyor.

Batarya konusunda çok birşey diyemiyeceğim, sürekli ekran açıktı ve uygulama yükle kaldır derken çok çabuk bitti. Test edemedim.

Romda müzik player ve video oynatıcı yok. Klasör içinde tıkladığımızda bir player çıkıyor ve onu oynatıyor ama o kadar. Google müzik player için market ülkenizde kullanılamıyor diyor, başka yerden yükledim sorunsuz çalıştı.

Kamera: Gayet güzel, tek yaşadığım sorun: video kayıt yaparken odaklamak için ekranın herhangi bir yerine dokunduğumuzda, fotoğraf çekme moduna geçecek gibi oluyor ve o şekilde kalıyor, sözde video kaydı yapılırmış gibi görünüyor ama bişey kaydetmiyor. Ve geri dönülemiyor, öylece kalıyor, bir kaç kez home tuşuna basarak ana ekrana geliniyor, sonra uygulamalara gidip kameraya gelip verileri sil vs gibi sıfırlama yapılmadığı takdirde yeniden kullanılamıyor kamera. Ya da telefonu kapatıp açmak gerekiyor. Ama kayıt yaparken ekrana dokunulmadığı sürece herşey gayet güzel çalışıyor.

Miui de en çok kullandığım, geri tuşuna uzun basınca mevcut uygulamayı sonlandırma, bu romda yok. Evet home ve menü tuşuna bazı şeyler atanabiliyor ama force close yok.

Ekran kaydı, klasik yöntemle alınabiliyor. ses kısma+power

Piston kullananlar için şu uygulama önerilmiş, denemedim. Çünkü Ana ekranda bembeyaz google bar var ve kaldıramadım. Hiç sevmiyorum. Ben de sistemden google ı sildim, ve arayüz çöktü. En son devoloper romdan öncekilerde bazı sorunlar olabiliyor denilmiş bi yerlerde, vaktim olursa o şekilde denerim.
 https://play.google.com/store/apps/details?id=se.jays.headsetcontrol&hl=fr

Başka aklıma birşey gelmiyor.
Not: Supersu dosyasını indiremedim. Rom içinde supersu varmış zaten. rootexplorerla oradan aldım.

etahirs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin Tahir
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
2
ready' Alıntı:
Biraz önce yükledim. Fena görünmüyor. Miui den sonra farklı geldi. Sanki özgürlüğüm biraz daha kısıtlanmış gibi. Şuan için tek yaşadığım problem, sadece bir ne diyorlar onun ismini, masaüstü diyeyim. Sadece bir tane var ve çoğaltamadım. sizin yayınladığınız resimlerin ilkinde iki tane var, nasıl çoğaltabiliriz bir fikriniz var mı

Not: Supersu dosyasını indiremedim

Teşekkürler

Edit: Bir program yükleyince masaüstüne attı kısayolunu ve yeni bir sayfa ekledi.

Hocam Supersu inmemesinin nedeni; yayınlandığı foruma üye olmanız lazım.
Forumda ilgili konunun linkini veriyorum oradan direkt Supersu linkine tıklayarak çekin.

ready

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ready
Cihazım
Mİ3
Konular
0
etahirs' Alıntı:
ready' Alıntı:
Biraz önce yükledim. Fena görünmüyor. Miui den sonra farklı geldi. Sanki özgürlüğüm biraz daha kısıtlanmış gibi. Şuan için tek yaşadığım problem, sadece bir ne diyorlar onun ismini, masaüstü diyeyim. Sadece bir tane var ve çoğaltamadım. sizin yayınladığınız resimlerin ilkinde iki tane var, nasıl çoğaltabiliriz bir fikriniz var mı

Not: Supersu dosyasını indiremedim

Teşekkürler

Edit: Bir program yükleyince masaüstüne attı kısayolunu ve yeni bir sayfa ekledi.

Hocam Supersu inmemesinin nedeni; yayınlandığı foruma üye olmanız lazım.
Forumda ilgili konunun linkini veriyorum oradan direkt Supersu linkine tıklayarak çekin.

Teşekkür ederim bilgi için. Üyeyim ama sanırım konuya hiç birşey yazmadım diye indirememişim. Bakın şöyle diyor "[font=Arial, 'Microsoft YaHei', Tahoma, Helvetica, SimSun, sans-serif]For make a Experience you must have at least 0 (the forum Download attachments Experience-1)."

Mesaj gönderdiğimizde ise "[font=Arial, 'Microsoft YaHei', Tahoma, Helvetica, SimSun, sans-serif]1 credit consumed, "supersu.zip" will be downloaded right away. [font=Arial, 'Microsoft YaHei', Tahoma, Helvetica, SimSun, sans-serif] "

Üst Alt