Mi3 - 6.4.14

sbircek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi4S
Meslek
Yazılım Destek Uzmanı
Konular
7
Avea sim kart çalışmıyor. Konuyla ilgili bilgisi olan var mı ?
Simi görüyor pin soruyor ancak arama yapamıyor mobil veri kullanılamıyor. Yanlızca acil çağrı yazıyor sadece.

Mi pc Suite de telefonu görmüyor, ancak mi flash telefonu görüyor, işletim sistemi win 10. Lolipopda bu sorunların hiçbiri yoktu o yüzden geri dönmek istiyorum. Acaba marshmallow dan lolipop a dönüş ile ilgili bilgisi olan var mı ?

Son düzenleme:

sbircek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi4S
Meslek
Yazılım Destek Uzmanı
Konular
7
Ben burayı kendi sorunumu çözmek için geçtiğim aşamaları yazmak için kullanmaya devam edeyim :) Turkcell hat buldum gecenin vakti (Tekel bayiinde) ve malesef turkcell ile de çalışmadı şuan sorunum lolipop a dönmek ancak lolipop mi flash ile hata veriyor sanırım eski versiyona dönemiyoruz.

sbircek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi4S
Meslek
Yazılım Destek Uzmanı
Konular
7
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Sorunum aynı şu videodaki gibi, ancak çözümü halen bulabilmiş değilim. Tek yaptığım hata marsmallow yüklemiş olmak, donanımsal bir sorun değil, sim kart takılınca pin soruyor sadece mobil ağ ve arama yapamıyor. Örnek veriyorum pini yanlış girince kabul etmiyor bu da donanımsal olarak sim cart yuvasında sorun yok demek diye biliyorum.

sbircek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi4S
Meslek
Yazılım Destek Uzmanı
Konular
7
Saat 04.38, denemediğim rom, neredeyse denemediğim recovery kalmadı hala sonuç değişmiş değil. iki rekat namaz kılmadım bi o kaldı bu gece :) değişen bir şey yok. Enteresan bir gece oldu, sanırım benim mi3 e elveda demek üzereyim ama yok yılmak yok devam sevgili günlük.

sbircek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi4S
Meslek
Yazılım Destek Uzmanı
Konular
7
05.27 itibariyle cyanogenrom dahi yükledim olmuyor, olamıyor. Sadece orjinal rom yükleyerek mi3 telefonu ölü duruma getirebilir miyim evet malesef yapılabiliyormuş.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Öncelikle biraz sakinleşmek iyi gelebilir. Sonra forumumuzdaki Mi4 ile ilgili yapılan videolu, resimli anlatımlara göre partisyon tablosunu yeniden KitKat'e göre düzenleyerek geri dönüş yapabilirsiniz.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

sbircek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi4S
Meslek
Yazılım Destek Uzmanı
Konular
7
Sorunu belirttiğiniz linkten çözdüm en son sabah, brick olmak yada partisyonların eski haline getirilmesi olarak yazdıkları için hiç bir yerde soruna çözümü bulamamıştım. Çünkü kimse sorun veren yeri yazmamış. Evet partisyonlar silindi ve geri gelince sorun düzeldi ancak sim hatası bu sorunun en büyük belirtisi onun dışında her şey çalışıyor. Neyse bence bu konu mi3 bölümüne de sabitlenmeli.

Üst Alt