Rom MI11LE/XM11Lite5GNE Android 13 MIUI 14 Stable Beta V14.0.4.0

sceryavuz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 10
Meslek
-
Konular
16
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

İndirme Linki :

Minimal ADB Fastboot :

Qualcomm USB Driver :

ADB USB Driver :

*** Başlamadan önce tüm fotoğraf/video/dosya'larınızı yedekleyiniz. İlk defa Android 13 kurulumu olduğundan temiz kurulum yapacağız. Tüm verilerimiz silinecektir. ***

Kurulum
- Daha önceden fastboot kurulumu yaptıysanız driverları ve minimal adb fastboot yazılımını kurmanıza gerek yoktur.
- Minimal ADB Fastboot kurulumunu yapalım. (klasör içerisinden çıkarıp Minimal ADB Fastboot v1.4.3.exe ile yükleyiniz)
* Kurulum sırasında masaüstüne kısayol oluştur seçeneğini seçelim.
- Qualcomm USB Driver kurulumunu yapalım. (klasör içerisinden çıkarıp Qualcomm USB Driver v1.0.exe ile yükleyiniz)
- ADB USB Driver kurulumunu yapalım. (klasör içerisinden çıkarıp android_winusb.inf dosyasına sağ klik ile yükleyiniz)
- C dizini altına rom isimli klasör oluşturalım.
- rom klasörü içerisine indirdiğimiz ...V14.0.4.0.TKOCNXM_v14-13-fastboot.zip dosyanın içindekileri çıkaralım.
- Cihazı fastboot moda alalım. (ses kısma ve güç)
- Cihazı bilgisayara bağlayalım.
- Masaüstünden Minimal ADB and Fastboot kısayolu çalıştıralım.
- Açılan pencereye fastboot devices yazalım.
- Eğer cihazımız bir kod ile listeleniyorsa ekranda driverlar kuruludur, devam edebileceğimiz anlamına geliyor.
- Eğer listelenmiyorsa, Windows Update üzerinden Gelişmiş Seçenekler ile Google driver'ı kurabilirsiniz.
- rom klasöründeki windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat isimli dosyayı çalıştıralım ve ekrandaki cihazınız formatlansın mı? sorusuna Y ile yanıt verip bitene kadar bekleyelim.
- Yükleme bittiğinde cihaz yeniden başlayacaktır, sabırla bekleyelim.
- Güzel günlerde kullanmanız dileğimle, sağlıcakla kalın..

kararlı son sürümdür. Hybrid olarak yayınlanmıştır, hem twrp hem fastboot üzerinden kurulum yapılabilir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Elinize, emeğinize sağlık hocam, paylaşım için teşekkürler

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

mladenbmv

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ROOT
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
3
emeğinize sağlık hocam, paylaşım için teşekkürler.ara model aldığım için pişmanım yazılım geç geliyor.daha orange fox dışında twrp bile çıkmadı.xiaomi artık yazılım desteği azalmaya başladı çok model olduğundan dolayı.

Norah

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Odyssey
Cihazım
Mi11 Lite 5G NE
Konular
1
Hocam öncelikle emeğinize sağlık yararlı bir çalışma olmuş. Ben bu rom u 2 gündür kullanmaktayım ancak orange fox recovery i flashlayamadım bir türlü yani adb ve minimal dosyasına recovery.img dosyasını atıyorum orange fox arayüzü geliyor ancak sadece içerisinde "fox" klasörü gözüküyor. Bilgisayara bağlamaya çalıştığımda cihazı görmüyor mtp enabled seçeneğini manuel olarak aç-kapat yaptığımda ise pc ye geliyor ancak klasör boş olarak gözüküyor. Çözümü var mıdır nasıl atabilirim recovery i bilgilendirme yaparsanız çok iyi olur hocam.

mladenbmv

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ROOT
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
3
bendede orange fox o yüzden eu romu bekliyeceğim.

sceryavuz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 10
Meslek
-
Konular
16
bendede orange fox o yüzden eu romu bekliyeceğim.
Paylaşım yaptığım Xiaomi EU rom zaten.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam öncelikle emeğinize sağlık yararlı bir çalışma olmuş. Ben bu rom u 2 gündür kullanmaktayım ancak orange fox recovery i flashlayamadım bir türlü yani adb ve minimal dosyasına recovery.img dosyasını atıyorum orange fox arayüzü geliyor ancak sadece içerisinde "fox" klasörü gözüküyor. Bilgisayara bağlamaya çalıştığımda cihazı görmüyor mtp enabled seçeneğini manuel olarak aç-kapat yaptığımda ise pc ye geliyor ancak klasör boş olarak gözüküyor. Çözümü var mıdır nasıl atabilirim recovery i bilgilendirme yaparsanız çok iyi olur hocam.
Merhaba, daha Android 13 çıkalı 1 hafta oldu bu kadar kısa sürece recovery çıktığına hiç şahit olmadım doğrusu. Xiaomi tarafı kernel paylaşımı yaptığı zaman Android 13 uyumlu OrangeFox yayınlanacaktır.

Root için OrangeFox istiyorsanız onun içinde beklemenize gerek yok Magisk ile boot dosyasını patch yapabilirsiniz. En az 2-3 ay sürer Android 13 lere recovery yapılması.

Son düzenleme:

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
bu miui 14 eu-rom ile birlikte şarj tüketimi iyileşmiş gibi geldi. sizde durum nasıl?

mladenbmv

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ROOT
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
3
Paylaşım yaptığım Xiaomi EU rom zaten.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba, daha Android 13 çıkalı 1 hafta oldu bu kadar kısa sürece recovery çıktığına hiç şahit olmadım doğrusu. Xiaomi tarafı kernel paylaşımı yaptığı zaman Android 13 uyumlu OrangeFox yayınlanacaktır.

Root için OrangeFox istiyorsanız onun içinde beklemenize gerek yok Magisk ile boot dosyasını patch yapabilirsiniz. En az 2-3 ay sürer Android 13 lere recovery yapılması.
dikkat etmemişim indirdim ama daha kurulum yapamadım yurt dışında olduğum için hafta sonu yükleriz kısmetse.

sceryavuz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 10
Meslek
-
Konular
16
bu miui 14 eu-rom ile birlikte şarj tüketimi iyileşmiş gibi geldi. sizde durum nasıl?

4-5 saat arası ekran süresi veriyor. Ben çok bir fark göremedim. Daha akıcı olmuş, bazı uygulamalarda donma çökme oluyor onu tam anlamış değilim. Uygulamalar güncellendikçe çözülüyor.

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
ekran süresi bence aldatıcı. 12.5 romunda batarya 100'de iken çok kısa sürede 99'a düşüyordu, şimdi ise bu süre baya uzadı. ama dediğin gibi ekran süreleri aynı sayılır.

Üst Alt