Yardım Mi11 Ultra MIUI 14 Resmi Güncellemesi

firatkilinc7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fırat KILINÇ
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
5
Merhaba değerli dostlar. Resmi olarak MIUI Global versiyonu için MIUI 14 güncellemesi geldi. Güncellemeyi yapan var mı? Performans ve batarya durumu nasıl?

Biliyorsunuz ki Mi11 Ultra için MIUI 13 rezalet bir sürüm. Bir çok hata barındırıyor, batarya performansı çok kötü taş çatlasın 6-7 saat ekran süresi veriyor. Bu nedenle ister istemez güncelleme yapmaktan çekiniyorum. Güncellemeyi yapan dostlar konu hakkında bilgilendirme yaparsa sevinirim.

Mayhemxxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sMy
Cihazım
Samsung s8
Konular
0
Merhaba değerli dostlar. Resmi olarak MIUI Global versiyonu için MIUI 14 güncellemesi geldi. Güncellemeyi yapan var mı? Performans ve batarya durumu nasıl?

Biliyorsunuz ki Mi11 Ultra için MIUI 13 rezalet bir sürüm. Bir çok hata barındırıyor, batarya performansı çok kötü taş çatlasın 6-7 saat ekran süresi veriyor. Bu nedenle ister istemez güncelleme yapmaktan çekiniyorum. Güncellemeyi yapan dostlar konu hakkında bilgilendirme yaparsa sevinirim.
ben beta versıyonunu kurmuştum baya kullandım batarya maalesef 13 den kötü biraz beklemek lazım diye düşünyorum...

firatkilinc7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fırat KILINÇ
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
5
Dostlar an itibariyle güncellemeyi yaptım. Detaylı incelemeyi birkaç gün sonra yapacağım.

İlk izlenimlerim;

1)Klavyenin altına klavyeyi kapama tuşu gelmiş, alışkanlığı bozduğundan ötürü yazı yazmak zorlaştı nasıl kapatacağımı bulamadım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2) Ana ekranda veya bildirim çubuğunda zaman zaman çok ufak droplar veyahut fps düşüşleri mevcut.

3) Pil kullanımı şu an için kötü ilerliyor. Mi 11 Ultra da kronik olan ekranın çok fazla pil tüketmesi yerini android sistemine bırakmış. Sorun hala devam ediyor.

4) Bazı uygulamaların rengi kendi kendine değişti ve değiştirmek için herhangi bir ayar bulamadım.

5) Kamera noktasında bir geliştirme görmedim. 4k 60fps video kaydında drop sorunu devam etmekte. Hala stabil 60fps kayıt yapılmıyor.

Dip not: Cihazım Çin versiyonudur. Pasaport a kayıt yapılmıştır. Cihaza dışarıdan herhangi bir müdahale yapılmamıştır. Direnç vs. yoktur.

Elysion

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi a2 lite
Konular
4

bende bekliyorum miui 13 gerçekten çok kötüydü 14 daha da kötü olur mu sanmı
Dostlar an itibariyle güncellemeyi yaptım. Detaylı incelemeyi birkaç gün sonra yapacağım.

İlk izlenimlerim;

1)Klavyenin altına klavyeyi kapama tuşu gelmiş, alışkanlığı bozduğundan ötürü yazı yazmak zorlaştı nasıl kapatacağımı bulamadım.

2) Ana ekranda veya bildirim çubuğunda zaman zaman çok ufak droplar veyahut fps düşüşleri mevcut.

3) Pil kullanımı şu an için kötü ilerliyor. Mi 11 Ultra da kronik olan ekranın çok fazla pil tüketmesi yerini android sistemine bırakmış. Sorun hala devam ediyor.

4) Bazı uygulamaların rengi kendi kendine değişti ve değiştirmek için herhangi bir ayar bulamadım.

5) Kamera noktasında bir geliştirme görmedim. 4k 60fps video kaydında drop sorunu devam etmekte. Hala stabil 60fps kayıt yapılmıyor.

Dip not: Cihazım Çin versiyonudur. Pasaport a kayıt yapılmıştır. Cihaza dışarıdan herhangi bir müdahale yapılmamıştır. Direnç vs. yoktur.
Öncelikle bende yaptım güncellemeyi bende de klavye altında geri tuşu çıktı ayarlar ana ekran sistem navigasyonu hareket doğrulamasını açınca sorun düzeldi.

firatkilinc7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fırat KILINÇ
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
5
bende bekliyorum miui 13 gerçekten çok kötüydü 14 daha da kötü olur mu sanmı

Öncelikle bende yaptım güncellemeyi bende de klavye altında geri tuşu çıktı ayarlar ana ekran sistem navigasyonu hareket doğrulamasını açınca sorun düzeldi.
Tam ekran göstergesini gizle seçeneğini aktif ederek kaldırabiliyormuşuz. Teşekkürler bilgi için.

Kadersiz144

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bayrm
Cihazım
Mi 11 ultra
Konular
12
Ozaman 12.5.4 e geri dönüş başlasın :) nasıl yapabiliriz bilmiyorum ama

awr0n

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak Alp
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
5
Merhaba, araçlar kısmında da bir değişiklik yok. miui 13 den hiç bir farkı yok resmen benim sürüm mü hatalı geldi yoksa hepimizde öyle mi?
14.0.1.0 global versiyon

Venomz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yücelen
Cihazım
Mi 13 Ultra
Konular
5
Arkadaşlar dirençli 11 ultralarda 14e güncelleyince IMEI'ler siliniyor mu?

firatkilinc7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fırat KILINÇ
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
5
Merhaba, araçlar kısmında da bir değişiklik yok. miui 13 den hiç bir farkı yok resmen benim sürüm mü hatalı geldi yoksa hepimizde öyle mi?
14.0.1.0 global versiyon
Katılıyorum.5GB boyutundaki güncellemede sadece kontrol paneli, ikonlar değişmiş. Ha bide unutmadan klavyenin altındaki zımbırtı eklenmiş.

Üst Alt