Çözüldü Mi10T Pro (Miui 13) Sorun Hk.

SavixieN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kubilay Berk
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
6
Merhabalar,

Cihazımı Mi12 sıralarında temiz bir EU rom ile kurdum. Gelen güncellemeleri sorunsuz bir şekilde alabiliyorum. Fakat Mi13'e geçiş yaptıktan sonra ufak bir sorun ile karşılaştım. Sorun ise; Karanlık mod ayarları kısmındaki tekli uygulumalar gözükmüyor. Sorunu araştırdığımda Mi13'ün Android 12 tabanlı sistemlerde genel bir sorun olduğunu öğrendim. Sorunun tek çözümü ise Save_Mi Hocamın paylaşmış olduğu şu konudaki Magisk ile yüklenilen ayar dosyası ile çözümlenebileceği yönünde. Fakat cihazımdaki TWRP ile Magisk sistemlerini romlarken kaldırmıştım.

Aklımda şöyle bir yol var. Yeniden EU olarak Mi 12.5 romunu kurmayı planlıyorum. Rom atma konusunda bilgim var. Rom kurma işleminden sonra yedeklerimi kurmadan önce manuel olarak tekrardan güncel sürüme çıkıp Magisk ile bu sorunu çözmeyi düşünüyorum. Daha sonra yedeklerimi kurma işlemine geçmeyi planlıyorum. Ama TWRP ile Magisk denilen şeyi kalıcı olarak nasıl kurabilirim? Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler.

cdemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi 10T
Konular
3
Mevcut durumda, Twrp yi yeniden yükleyip sonra magisk kurmak istemiyor olmanızın nedeni nedir ?
yedek alıp 12.5 e dönüp, sonra tekrar 13'e dönmekten daha az zahmetli ve hızlı olur.

Tam emin olmamakla beraber, yüksek ihtimal bu haliyle twrp'yi tekrar yüklerseniz, mevcut romunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.
Bende Mi10T var. Bu şekilde işlem yapmam gerekmedi hiç. Ama dediğim gibi twrp ve sonrasında magisk yüklemeniz sorun olmaz sanırım.

SavixieN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kubilay Berk
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
6
Mevcut durumda, Twrp yi yeniden yükleyip sonra magisk kurmak istemiyor olmanızın nedeni nedir ?
yedek alıp 12.5 e dönüp, sonra tekrar 13'e dönmekten daha az zahmetli ve hızlı olur.

Tam emin olmamakla beraber, yüksek ihtimal bu haliyle twrp'yi tekrar yüklerseniz, mevcut romunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.
Bende Mi10T var. Bu şekilde işlem yapmam gerekmedi hiç. Ama dediğim gibi twrp ve sonrasında magisk yüklemeniz sorun olmaz sanırım.

Merhabalar,

Hocam TWRP kurmayı denedim ama kalıcı olmadı. Kalıcı olmamakla beraber data 0mb olarak gözüküyor. Data 0mb hatası verileri tamamen temizlemeden çözülmüyor. Bu sebeple tekrardan rom ile kurmak istiyorum. Var ise çözümünüz tabii ki de denemek isterim.

Teşekkürler.

cdemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi 10T
Konular
3
Merhabalar,

Hocam TWRP kurmayı denedim ama kalıcı olmadı. Kalıcı olmamakla beraber data 0mb olarak gözüküyor. Data 0mb hatası verileri tamamen temizlemeden çözülmüyor. Bu sebeple tekrardan rom ile kurmak istiyorum. Var ise çözümünüz tabii ki de denemek isterim.

Teşekkürler.
Data şifreleniyor o zaman.
Maalesef benim bildiğim başka bir yöntem yok. İnşallah tecrübeli bir arkadaşın bildiği bir yöntem vardır. :)

SavixieN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kubilay Berk
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
6
Data şifreleniyor o zaman.
Maalesef benim bildiğim başka bir yöntem yok. İnşallah tecrübeli bir arkadaşın bildiği bir yöntem vardır. :)

Merhaba,

Hocam datanın şifrelendiğini düşünmüyorum. Çünkü data şifrelendiğinde random şeklinde dosyaların adı uzun bir şekilde oluyor. Bende daha farklı gözüküyordu. Datalarım TWRP'nin okuduğu dosya türünde olmadığı için görmüyor olabilir. Bu sorunu format data yaparak çözümleneceğini söylüyorlar. Ama ben yedeklerimi almadığım için bu işlemi yapmadım.

Teşekkürler.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Merhaba,

Hocam datanın şifrelendiğini düşünmüyorum. Çünkü data şifrelendiğinde random şeklinde dosyaların adı uzun bir şekilde oluyor. Bende daha farklı gözüküyordu. Datalarım TWRP'nin okuduğu dosya türünde olmadığı için görmüyor olabilir. Bu sorunu format data yaparak çözümleneceğini söylüyorlar. Ama ben yedeklerimi almadığım için bu işlemi yapmadım.

Teşekkürler.
Uyumsuz twrp olabilir . 10t kullandığım zamanlarda sıkça karşılaştığım bir durumdu. O zamanlar düzgün bir twrp bile yoktu sonradan çıkan sürümler ile sorun çözülmüştü. En güncel sürümü yüklemenizi öneririm.

Erayflr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eray Filar
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
27
Android 12 de dosyaları okuyamıyor aynı problemi bende de var ekran kilidini kaldırdığınız zaman okuma yapıyor dosyalar gözüküyor twrp gelişmiş seçeneklerde magisk var oradan hızlıca yükleyebilirsiniz magisk kurduğunuz zaman twrp silinmez

SavixieN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kubilay Berk
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
6
Uyumsuz twrp olabilir . 10t kullandığım zamanlarda sıkça karşılaştığım bir durumdu. O zamanlar düzgün bir twrp bile yoktu sonradan çıkan sürümler ile sorun çözülmüştü. En güncel sürümü yüklemenizi öneririm.

Android 12 de dosyaları okuyamıyor aynı problemi bende de var ekran kilidini kaldırdığınız zaman okuma yapıyor dosyalar gözüküyor twrp gelişmiş seçeneklerde magisk var oradan hızlıca yükleyebilirsiniz magisk kurduğunuz zaman twrp silinmez

Merhabalar,

Bu konudaki TWRP'yi kurabiliyorum. TWRP giriyor ama Install kısmına girdiğimde sadece dosya dizinleri gözüküyor. Hepsinin içini kurcaladığımda boş olduğunu görüyorum. Data seçim ekranında da 0mb olarak gözüküyor. Ekran kilidini kapatma işlemi uyguladıktan sonra tekrar denedim ama yine de durum değişmiyor. Android 12 - Miui13 ve Mi10T Pro kullanıcısıyım. Sanırım, temiz romlamaktan başka bir çözümü yok gibi duruyor. Format data tek çözümü gibi duruyor. TWRP sürümü doğru ise format dataya gideceğiz herhalde...

Teşekkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhabalar,

Hocam TWRP gelişmiş seçenekler kısmı nerede? Bir de bu yöntemi denemek istiyorum. Magisk kurulurken sistem sıfırlanıyor mu?

Teşekkürler.

Son düzenleme:

Erayflr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eray Filar
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
27
Merhabalar,

Bu konudaki TWRP'yi kurabiliyorum. TWRP giriyor ama Install kısmına girdiğimde sadece dosya dizinleri gözüküyor. Hepsinin içini kurcaladığımda boş olduğunu görüyorum. Data seçim ekranında da 0mb olarak gözüküyor. Ekran kilidini kapatma işlemi uyguladıktan sonra tekrar denedim ama yine de durum değişmiyor. Android 12 - Miui13 ve Mi10T Pro kullanıcısıyım. Sanırım, temiz romlamaktan başka bir çözümü yok gibi duruyor. Format data tek çözümü gibi duruyor. TWRP sürümü doğru ise format dataya gideceğiz herhalde...

Teşekkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhabalar,

Hocam TWRP gelişmiş seçenekler kısmı nerede? Bir de bu yöntemi denemek istiyorum. Magisk kurulurken sistem sıfırlanıyor mu?

Teşekkürler.
Magisk yüklediğiniz zaman cihaz sıfırlanmaz gelişmiş seçenekleri de resimlere ekledim kullandığım twrp sürümünü de üst kısımdan bakabilirsiniz linkine bakacağım bulursam paylaşım yapacam ekran kilidini de kaldırdığımda resimde gözüktüğü gibi dosyalar geliyor

Ekli dosyalar

• IMG_20220607_041345.jpg
    IMG_20220607_041345.jpg
    169,5 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20220607_041357.jpg
    IMG_20220607_041357.jpg
    172,7 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_2022-06-07-03-06-55.png
    Screenshot_2022-06-07-03-06-55.png
    104,9 KB · Görüntüleme: 10

SavixieN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kubilay Berk
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
6
Magisk yüklediğiniz zaman cihaz sıfırlanmaz gelişmiş seçenekleri de resimlere ekledim kullandığım twrp sürümünü de üst kısımdan bakabilirsiniz linkine bakacağım bulursam paylaşım yapacam ekran kilidini de kaldırdığımda resimde gözüktüğü gibi dosyalar geliyor

Merhabalar,

TWRP Sürüm kısmında 3.4.2b-1206 K30S ULTRA yazıyor. Advanced kısmına girdiğimde Magisk ile alakalı bir şeyler olmadığını görüyorum. Install Root diye bir seçenek var. Acaba bunla alakalı mıdır?

Teşekkürler.

Üst Alt