Soru Mi10T ısınma durumu hk.

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Merhaba arkadaslar.
1-2 ay once mi10t pro kullaniyordum android10 da, normal kullanimda isinma tarzi bir sorunum yoktu. sensor de fazla tutaklik yapmiyordu. O cihazi sattiktan sonra yeni Mi10T düz modelini aldim.
Ve direk gelen android 11 e guncelledim.
Suanda sensor ciddi anlamda tutaklik yapiyor ve Normal kullanimda hissedilir sekilde isinma yapiyor.

Bu durum diger 10T/10T pro kullanicilarinda da aynimi ?
Ortalama 5-10 dakika standart kullanimda isinmaya basliyormu ve Sensorunuz arama esnasinda sorun yapiyormu ?

Durumun yazilimsal mi donanimsalmi oldugunu kesfetmeye calisiyorum.
Tesekkurler.

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
10t ve 10t pro modellerinde (hepsinde olmasa da) yakınlık sensörü kararsızlığı var. Yabancı forumlarda da dile getirilmiş. 10 aramanın 4-5inde sensörün tutarsız davranması oluyor, ya ekranı kapatmıyor, ya kapatsa da durduk yere kulaktayken ekranı açıyor, yahut da kulaktan uzaklaşınca ekranı açmıyor.

Dün kilidin açılmasıyla Endonezya global yükledim, 10 aramanın 1-2sine indi sıkıntı.

Ahh xiaomi ahh, bi halledemedin şu yakınlık sensörü sıkıntısını yıllardır.

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
10t ve 10t pro modellerinde (hepsinde olmasa da) yakınlık sensörü kararsızlığı var. Yabancı forumlarda da dile getirilmiş. 10 aramanın 4-5inde sensörün tutarsız davranması oluyor, ya ekranı kapatmıyor, ya kapatsa da durduk yere kulaktayken ekranı açıyor, yahut da kulaktan uzaklaşınca ekranı açmıyor.

Dün kilidin açılmasıyla Endonezya global yükledim, 10 aramanın 1-2sine indi sıkıntı.

Ahh xiaomi ahh, bi halledemedin şu yakınlık sensörü sıkıntısını yıllardır.
Geri donusunuz icin tesekkurler.
İsinma durumu hakkinda ne diyorsunuz?
Standart kullanimda her zaman olmasada Hissedilir derecede isinma oluyormu ?

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Isınma farketmedim, belki kullandığım kılıftan, belki oyun falan hiç oynamayıp sadece youtube - whatsapp - twitter vs kullanıcı olduğumdan olabilir. Ama xiaominin her yeni modelinde yakınlık sensörü sıkıntısını duymak cidden gına getirdi artık, ultrasonik sensör mü ne kullanıyormuş, zamanında mi mix2s'te de bu dertten satmıştım telefonu, onda da ultrasonikti, beceremiyorsan koyma şunu bu kadar basit, ama inatla kaç modeldir aynı sıkıntı devam ediyor

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Isınma farketmedim, belki kullandığım kılıftan, belki oyun falan hiç oynamayıp sadece youtube - whatsapp - twitter vs kullanıcı olduğumdan olabilir. Ama xiaominin her yeni modelinde yakınlık sensörü sıkıntısını duymak cidden gına getirdi artık, ultrasonik sensör mü ne kullanıyormuş, zamanında mi mix2s'te de bu dertten satmıştım telefonu, onda da ultrasonikti, beceremiyorsan koyma şunu bu kadar basit, ama inatla kaç modeldir aynı sıkıntı devam ediyor
Sensor konusunda haklisiniz.
Bende oyunsuz standart whatsapp- face-insta-youtube dortlusunde takiliyorum size benzer.
Ekrana elimi koydugumda veya arkasinda ust kameranin yanlarinda bariz isinma hissediyorum bu sebeple sormustum.
Yinede geri donusunuz icin tesekkurler.

webumut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
w
Cihazım
w
Konular
28
Sensör arızası bende yok. Normal kullanımda ısınma sorunuda yok.mobil veri ile 90 FPS pubg oynarken ısınıyor

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Sensör arızası bende yok. Normal kullanımda ısınma sorunuda yok.mobil veri ile 90 FPS pubg oynarken ısınıyor
Geri donusunuz icin tesekkurler. Cihazinizin modelini, ve kullandiginiz romu paylasma imkaniniz varmi acaba ? Kullanan diger arkadaslara da destek olur.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Bugün bir mi 10T edindim ben de. Maalesef aynı hissi ben de yaşıyorum. Cihaz elime sıcak geliyor. Çeşitli uygulamalar ile ısı durumuna bakıyorum cihazın ısısı da gayet normal görünüyor. Önceki telefonum note 8 proydu MTK işlemci olmasına rağmen daha soğuktu belki kılıfla ya da kullanılan malzeme ile alakalıdır.

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Bugün bir mi 10T edindim ben de. Maalesef aynı hissi ben de yaşıyorum. Cihaz elime sıcak geliyor. Çeşitli uygulamalar ile ısı durumuna bakıyorum cihazın ısısı da gayet normal görünüyor. Önceki telefonum note 8 proydu MTK işlemci olmasına rağmen daha soğuktu belki kılıfla ya da kullanılan malzeme ile alakalıdır.
Kilifla alakali degil hocam. Bariz bir isinma var, umarim android11 hatasidir. Yoksa problem teskil edecek shake~~
BL acildiktan sonra rom testlerini yapacagim

Üst Alt