Yardım Mi10T bootloader kilitleme

sonklavyebükücü

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi10T
Konular
3
Arkadaşlar selam, eski elma kullanıcısı olduğum için biraz bilgisizim kusurabakmayın. Sorum şu birincisi global rom yüklü mi10t cihazım var buna eea yani resmi avrupa sürüm yüklemek istiyorum. BL kilidim 1 haftaya açılacak, öncelikle ben avrupa romu nasıl yüklerim rehber var mıdır ? İkincisi ise globalden eea'ya geçtikten sonra BL tekrar kapatmak cihazda brick olmasına sebep olur mu? şimdiden teşekkürler

bayepayizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sabribey
Cihazım
Redmi note 9pro
Meslek
Operatör
Konular
19
bootloader kilidini açtıktan sonra cihazınıza uygun EEA tgz bağlantılı romu indirin sonra pcde de gerekli driverlerin yuklu olduguna emin olun usb hata ayıklama açtıktan sonra tgz uzantılı romu rardan çıkarıp mi flash ile flashlayin ama fikkat efin mi flash da clean all seçili olduguna ekin olun

sonklavyebükücü

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi10T
Konular
3
global rom harici bootloader kilitlemek riskli.
hocam selam, şu an global 12.0.9.0 sürümündeyim. 12.0.7.0'da mevcut olmayan bazı buglar var animasyon atlamaları gibi. BL kilidini açıp 12.0.7ye geri dönüp kilidi kapatsam sorun olmaz herhalde o zaman. Sadece sürüm düşürmek istiyorum, bunun için BL kilid açmaya gerek var mı ? BL kilidini bir kez kapatırsak yeniden açamıyoruz galiba. (Cihaz orijinal olarak 12.0.5.0 gibi bir sürümle geldi IMEI yok türkiye cihazı garantili)

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
sonklavyebükücü, Garantili cihaz da açıp kapatma olayını servis isterse görebiliyor risk alma derim.

BL açılmadan da sürüm düşürülmez maalesef...

sonklavyebükücü

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi10T
Konular
3
sonklavyebükücü, Garantili cihaz da açıp kapatma olayını servis isterse görebiliyor risk alma derim.

BL açılmadan da sürüm düşürülmez maalesef...
tamamdır hocam, cihazda donanımsal soruna rastlamadım 2 aydır kullanıyorum. Servise yazılım yüklerken gitmesinden korkuyorum. Peki BL kilidi açık olmasının bana ekstra bir zararı var mı Netflix gibi platformlar dışında ? Google Play Store gibi yerlerden halen uygulama yüklenebiliyor anladığım kadarıyla.

Üst Alt