Rom Mi10 (umi) Mi-Globe 21.7.28 Android 11 [MIUI 12.5]

saban19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
şaban
Cihazım
Mi 10 5G
Meslek
Bilgisayar Program
Konular
5
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Değerli forum üyeleri,

Mi10 cihazı için (kod adı umi) mi-globe 28 Temmuz'da yeni sürümünü piyasaya sürdü.
mi-globe, xiaomi.eu romun tabanını baz alarak eu roma optimizasyonlar ekleyen bir romdur.
İndirirken de göreceksiniz, "custom rom builder" seçeneğinden istediğiniz uygulamayı ekleyip, istediğinizi kaldırıp özgür bir kurulum yapabilirsiniz.

Mi-globe'ı ben sevdim. Hatta rom kurarken size eklemek istediğiniz veya silmek istediğiniz programlar için opsiyon da tanıyor. Youtube Vanced'i rom ile beraber yükleyebiliyorsunuz, Magisk yükleyebiliyorsunuz, sevmediğiniz sistem uygulamalarını hatta mi Tarayıcıyı, daemon'u bile kaldırabiliyorsunuz :)

Verdiğim rom linkindeki Show All Settings seçeneğine basarak eklemek/kaldırmak istediğiniz programları seçebilirsiniz.

Cihazınızın Bootloader kilidi açık, TWRP yüklü olmalıdır! Aksi durumda kurulum yapamazsınız.

Linkten romu ve varsa Magisk dosyasını indiriniz.
* Cihazınızı TWRP modunda başlatınız.
* TWRP ile Wipe -Format Data / Yes yapıp Reboot - Recovery ile Tam Temizlik yapınız.
* Twrp ile Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayınız " Dalvik / Art Cache - Cache - System - Data '' Seçip , Swipe to Wipe yapınız.
* Kurulumunu yapmak istediğiniz romu, varsa magisk dosyasın cihazınıza aktarınız/kopyalayınız.
* TWRP ana menüsüne dönünüz, Install üzerine dokununuz ve cihazınıza aktardığınız romu seçiniz.
* Romu seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız.
* ROM’unuz başarıyla yüklendikten sonra,sol alt köşeden Art dalvik / cache yapınız ve Navigasyon tuşlarını kullanarak twrp ana menüden Reboot - Recovery yapınız.
* Cihazınız tekrar TWRP de açılacaktır. İndirmiş olduğunuz *Magisk zıp dosyasını telefondaki Twrp klasörüne kopyalayınız.
*TWRP / Install kısımından Magisk zıp dosyasını seçip flashlayınız. Art dalvik / cache » Reboot - System yapınız.

İlk Kurulum ortalama 5 dk kadar sürmektedir.

kurulum adımlarında desteği archesm hocama teşekkür ederim

Rom'a ait ekran görüntüleri kullanan bir hocamız ekran görüntüsü paylaşınca eklenecektir. :)

Keyfini çıkarın..

Mi10 [umi] için mi-globe

Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine, düzenleme hakkı bana aittir.
Yapılan yanlış işlemlerden ve cihazınızda oluşabilecek arızalardan şahsım ve miuiturkiye.net ailesi ASLA SORUMLU TUTULAMAZ.
bu romda thememanager çince mi ??

Üst Alt