Rom Mi10 Ultra (cas) Mi-Globe 21.7.28 Android 11 [MIUI 12.5]

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Değerli forum üyeleri,

Mi10 Ultra cihazı için (kod adı cas) mi-globe 28 Temmuz'da yeni sürümünü piyasaya sürdü.
mi-globe, xiaomi.eu romun tabanını baz alarak eu roma optimizasyonlar ekleyen bir romdur.
İndirirken de göreceksiniz, "custom rom builder" seçeneğinden istediğiniz uygulamayı ekleyip, istediğinizi kaldırıp özgür bir kurulum yapabilirsiniz.

Mi-globe'ı ben sevdim. Hatta rom kurarken size eklemek istediğiniz veya silmek istediğiniz programlar için opsiyon da tanıyor. Youtube Vanced'i rom ile beraber yükleyebiliyorsunuz, Magisk yükleyebiliyorsunuz, sevmediğiniz sistem uygulamalarını hatta mi Tarayıcıyı, daemon'u bile kaldırabiliyorsunuz :)

Verdiğim rom linkindeki Show All Settings seçeneğine basarak eklemek/kaldırmak istediğiniz programları seçebilirsiniz.

Cihazınızın Bootloader kilidi açık, TWRP yüklü olmalıdır! Aksi durumda kurulum yapamazsınız.

Linkten romu ve varsa Magisk dosyasını indiriniz.
* Cihazınızı TWRP modunda başlatınız.
* TWRP ile Wipe -Format Data / Yes yapıp Reboot - Recovery ile Tam Temizlik yapınız.
* Twrp ile Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayınız " Dalvik / Art Cache - Cache - System - Data '' Seçip , Swipe to Wipe yapınız.
* Kurulumunu yapmak istediğiniz romu, varsa magisk dosyasın cihazınıza aktarınız/kopyalayınız.
* TWRP ana menüsüne dönünüz, Install üzerine dokununuz ve cihazınıza aktardığınız romu seçiniz.
* Romu seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız.
* ROM’unuz başarıyla yüklendikten sonra,sol alt köşeden Art dalvik / cache yapınız ve Navigasyon tuşlarını kullanarak twrp ana menüden Reboot - Recovery yapınız.
* Cihazınız tekrar TWRP de açılacaktır. İndirmiş olduğunuz *Magisk zıp dosyasını telefondaki Twrp klasörüne kopyalayınız.
*TWRP / Install kısımından Magisk zıp dosyasını seçip flashlayınız. Art dalvik / cache » Reboot - System yapınız.

İlk Kurulum ortalama 5 dk kadar sürmektedir.

kurulum adımlarında desteği archesm hocama teşekkür ederim

Rom'a ait ekran görüntüleri kullanan bir hocamız ekran görüntüsü paylaşınca eklenecektir. :)

Keyfini çıkarın..

Mi10 Ultra [cas] için mi-globe

Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine, düzenleme hakkı bana aittir.
Yapılan yanlış işlemlerden ve cihazınızda oluşabilecek arızalardan şahsım ve miuiturkiye.net ailesi ASLA SORUMLU TUTULAMAZ.

Son düzenleme:

Buse S. Ada

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Sürüm güncellendi.

Değişiklikler:

Sistem
Yeni - MIUI 12.5 güncellemesi
Yeni - Android 11 güncellemesi (Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9T Pro, Mi 10T / Pro). Mevcut en yeni TWRP sürümleri, Android 11 güncellemesinden sonra bu cihazlarda çalışmalıdır (en azından Mi 9'da)
Yeni - Yeni süper duvar kağıtları: Geometri ve Siguniang Dağı
Yeni - Doğa karışımı, kendi bildirim ses sisteminizi oluşturmanın yeni ve heyecan verici bir yoludur
Yeni - Dünyanın her yerinden hayvanları temsil eden yüzlerce sistem sesi
Optimizasyon - Geliştirilmiş sistem kararlılığı ve hızı
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Ocak 2021'e kadar güncellendi (Redmi Note 7)
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Aralık 2020'ye kadar güncellendi (cihazların çoğu)
Düzeltme - Geri yüklenen M yazı tipi boyutu (xiaomi.eu tarafından)
Düzeltme - Pano öğeleri sistem uygulamalarına yapıştırılamadı

Notlar
Yeni - Karalama ve eskiz için yeni araçlar
Yeni - Konturları otomatik olarak ayarlamak için bir çizimi basılı tutun
Yeni - Hareket kısayolu artık istediğiniz yerde notlar, görevler ve alıntılar oluşturmanıza olanak tanır
Yeni - Alıntılar metinleri, URL'leri ve resimleri birkaç basit dokunuşla Notlar'a kaydeder
Yeni - Dinamik düzenler, Notes'taki tipografiyi yeni bir düzeye taşır

MIUI +
Yeni - MIUI + için Yeniden Tasarlanmış Ekran Kombosu
Yeni - Telefonunuzu ve bilgisayarınızı tek bir çalışma istasyonunda birleştirebilirsiniz (uygulamaları çalıştırın, bildirimleri açın, belgelerde düzenlemeler yapın, dosyaları aktarın vb.). Bu özellik seçilen cihazlar tarafından desteklenmektedir: Mi 11, Mi 10 Ultra, Mi 10 Pro, Mi 10, Mi 9 Pro 5G, Mi 9, Redmi K30s Ultra / Mi 10T / Mi 10T Pro, Redmi K20 Pro / MI 9T Pro, Redmi K30 Pro / POCO F2 Pro

Güvenlik
Yeni - Artık hangi uygulamaların panonuza eriştiğini görebilir ve erişimi kontrol edebilirsiniz
Yeni - Yaklaşık konumun kullanılması, gizlilik korumasına puan kazandırır

Sistem başlatıcısı
Yeni - Uygulama klasörleri için yeni tasarım

Düzeltme - Bir görüşme seçerken eylem çubuğu görünmedi
Düzeltme - Hesap ayarlarından gereksiz Çince ayarı kaldırıldı

Fotoğraf Galerisi
Düzeltme - Belirli senaryolarda (ör. Klip oluşturmaya çalışırken) çökmeler
Yeni - Yeni fotoğraf düzenleme düzeni
Yeni - Birkaç yeni fotoğraf filtresi, ör. Kış Ortası, Kar Yağışı, Sangria, Akşam Yağmuru, Karamel
Yeni - Rastgele gökyüzü filtresi özelliği eklendi
Yeni - Fotoğraf düzenleme için gelişmiş ayarlar eklendi, ör. pozlama, renk sıcaklığı, ton
Yeni - Kimlik fotoğrafı özelliği, Sanat fotoğrafı özelliği
Optimizasyon - Yeniden sınıflandırılmış fotoğraf filtreleri

Temalar
Optimizasyon - Sistem duvar kağıtları, animasyonlar ve sesler için kişiselleştirme özellikleri

Saat
Yeni - Zamanlayıcı için yeni kum saati animasyonu (Snapdragon 888/865 cihazlar)

Xiaomi Bulut
Yeni - Parola yöneticisi, parolaları bulutta saklamanıza olanak tanır

Bu güncelleme Mi 9 Pro 5G, Mi 9 Lite, Redmi Note 8, Redmi Note 9 4G / Redmi 9T, Redmi Note 9 Pro 5G / Mi 10T Lite için askıya alınmıştır.
Bu cihazların, buna göre Android 11 güncellemesiyle birlikte 2021 Ocak ortası veya sonlarında bu güncellemeyi alması bekleniyor.

Bugünden itibaren Redmi 7A, Redmi 8A ve Redmi S2, MIUI 12 için sondur. - xiaomi.eu ekibi bu cihazları (32-bit mimari) desteklemeyecektir.

Tolga 111

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Aaa
Cihazım
Mi note 01
Konular
0
Sürüm güncellendi.

Değişiklikler:

Sistem
Yeni - MIUI 12.5 güncellemesi
Yeni - Android 11 güncellemesi (Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9T Pro, Mi 10T / Pro). Mevcut en yeni TWRP sürümleri, Android 11 güncellemesinden sonra bu cihazlarda çalışmalıdır (en azından Mi 9'da)
Yeni - Yeni süper duvar kağıtları: Geometri ve Siguniang Dağı
Yeni - Doğa karışımı, kendi bildirim ses sisteminizi oluşturmanın yeni ve heyecan verici bir yoludur
Yeni - Dünyanın her yerinden hayvanları temsil eden yüzlerce sistem sesi
Optimizasyon - Geliştirilmiş sistem kararlılığı ve hızı
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Ocak 2021'e kadar güncellendi (Redmi Note 7)
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Aralık 2020'ye kadar güncellendi (cihazların çoğu)
Düzeltme - Geri yüklenen M yazı tipi boyutu (xiaomi.eu tarafından)
Düzeltme - Pano öğeleri sistem uygulamalarına yapıştırılamadı

Notlar
Yeni - Karalama ve eskiz için yeni araçlar
Yeni - Konturları otomatik olarak ayarlamak için bir çizimi basılı tutun
Yeni - Hareket kısayolu artık istediğiniz yerde notlar, görevler ve alıntılar oluşturmanıza olanak tanır
Yeni - Alıntılar metinleri, URL'leri ve resimleri birkaç basit dokunuşla Notlar'a kaydeder
Yeni - Dinamik düzenler, Notes'taki tipografiyi yeni bir düzeye taşır

MIUI +
Yeni - MIUI + için Yeniden Tasarlanmış Ekran Kombosu
Yeni - Telefonunuzu ve bilgisayarınızı tek bir çalışma istasyonunda birleştirebilirsiniz (uygulamaları çalıştırın, bildirimleri açın, belgelerde düzenlemeler yapın, dosyaları aktarın vb.). Bu özellik seçilen cihazlar tarafından desteklenmektedir: Mi 11, Mi 10 Ultra, Mi 10 Pro, Mi 10, Mi 9 Pro 5G, Mi 9, Redmi K30s Ultra / Mi 10T / Mi 10T Pro, Redmi K20 Pro / MI 9T Pro, Redmi K30 Pro / POCO F2 Pro

Güvenlik
Yeni - Artık hangi uygulamaların panonuza eriştiğini görebilir ve erişimi kontrol edebilirsiniz
Yeni - Yaklaşık konumun kullanılması, gizlilik korumasına puan kazandırır

Sistem başlatıcısı
Yeni - Uygulama klasörleri için yeni tasarım

Düzeltme - Bir görüşme seçerken eylem çubuğu görünmedi
Düzeltme - Hesap ayarlarından gereksiz Çince ayarı kaldırıldı

Fotoğraf Galerisi
Düzeltme - Belirli senaryolarda (ör. Klip oluşturmaya çalışırken) çökmeler
Yeni - Yeni fotoğraf düzenleme düzeni
Yeni - Birkaç yeni fotoğraf filtresi, ör. Kış Ortası, Kar Yağışı, Sangria, Akşam Yağmuru, Karamel
Yeni - Rastgele gökyüzü filtresi özelliği eklendi
Yeni - Fotoğraf düzenleme için gelişmiş ayarlar eklendi, ör. pozlama, renk sıcaklığı, ton
Yeni - Kimlik fotoğrafı özelliği, Sanat fotoğrafı özelliği
Optimizasyon - Yeniden sınıflandırılmış fotoğraf filtreleri

Temalar
Optimizasyon - Sistem duvar kağıtları, animasyonlar ve sesler için kişiselleştirme özellikleri

Saat
Yeni - Zamanlayıcı için yeni kum saati animasyonu (Snapdragon 888/865 cihazlar)

Xiaomi Bulut
Yeni - Parola yöneticisi, parolaları bulutta saklamanıza olanak tanır

Bu güncelleme Mi 9 Pro 5G, Mi 9 Lite, Redmi Note 8, Redmi Note 9 4G / Redmi 9T, Redmi Note 9 Pro 5G / Mi 10T Lite için askıya alınmıştır.
Bu cihazların, buna göre Android 11 güncellemesiyle birlikte 2021 Ocak ortası veya sonlarında bu güncellemeyi alması bekleniyor.

Bugünden itibaren Redmi 7A, Redmi 8A ve Redmi S2, MIUI 12 için sondur. - xiaomi.eu ekibi bu cihazları (32-bit mimari) desteklemeyecektir.
merhaba ben mi 10 ulrta aldım.sanırım cıhaza bir rom yuklenmis.Sistem guncellemesi geldi ama yukleyemıyorum.Cihaz kurtarma modunda acılıp kapanacak dıyor acılıp kapanıyor ama guncelleme yapmıyor. GLOBAL rom varmı dıye sordum bır kac yere ama henuz yok yukleyemeyız dedıler.Ne yapmam gerekır?

matez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
selçuk
Cihazım
mi 10 ultra
Konular
1
buse hanım merhaba açıklamalar için sonsuz teşekkürler.Benim size bir sorum olacak m10 ultra kullanıyorum.TWRP'de
* Twrp ile Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayınız " Dalvik / Art Cache - Cache - System - Data '' Seçip
Dalvik / Art Cache - Cache - System - Data bu seçeneklerde ''System'' yazısı çıkmıyor. Bunun dışında TWRP'de diğer bölümler mevcuttur.
System yazısı olmadan nasıl işlem yapalım..Cevabınızı beklemekteyim.Bu arada bir kaç twrp yükledim yinede System yazısı çıkmıyor TWRP ekranında..

Buse S. Ada

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Sorun olmaz hocam siz wipe işlemlerini yapın rom kurarken zaten system siliniyor. Yalnız seçeneklerde persist ve efs varsa seçmeyin. Persisti silerseniz parmak izi vb. efs silerseniz de şebekeniz gider.
buse hanım merhaba açıklamalar için sonsuz teşekkürler.Benim size bir sorum olacak m10 ultra kullanıyorum.TWRP'de
* Twrp ile Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayınız " Dalvik / Art Cache - Cache - System - Data '' Seçip
Dalvik / Art Cache - Cache - System - Data bu seçeneklerde ''System'' yazısı çıkmıyor. Bunun dışında TWRP'de diğer bölümler mevcuttur.
System yazısı olmadan nasıl işlem yapalım..Cevabınızı beklemekteyim.Bu arada bir kaç twrp yükledim yinede System yazısı çıkmıyor TWRP ekranında..

matez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
selçuk
Cihazım
mi 10 ultra
Konular
1
Sorun olmaz hocam siz wipe işlemlerini yapın rom kurarken zaten system siliniyor. Yalnız seçeneklerde persist ve efs varsa seçmeyin. Persisti silerseniz parmak izi vb. efs silerseniz de şebekeniz gider.
hızlı cvp için çok çok teşekkür ederim..

Buse S. Ada

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Sürüm güncellendi.

Sistem
Yeni - Sistem genelinde değişken yazı tipini etkinleştirmek / devre dışı bırakmak için anahtar eklendi. Bu yazı tipini devre dışı bırakmak, üçüncü taraf uygulama yazı tipi sorunlarının çoğunu çözmelidir
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Şubat 2021'e güncellendi [belirli cihazlar]
Düzeltme - Metin boyutunu XXS / XL / XXL olarak değiştirmek sistemi kilitledi [Redmi Note 7]
Düzeltme - Hava durumu süper duvar kağıdı, Hava Durumu uygulamasından hava durumu verilerini alamadı

Kontrol Merkezi
Yeni - Tek bir kaydırmayla Kontrol merkezi ve Bildirim gölgesi arasında geçiş yapabilirsiniz [Android 11 cihazlar]

Fotoğraf Galerisi
Düzeltme - Fotoğraflar arasında gezinirken uygulama kilitlendi [Redmi Note 7]
Düzeltme - "Öneriler" sekmesinde "Video efektleri" kullanmaya çalışırken uygulama kilitlendi [Redmi Note 7]

İndirilenler
Düzeltme - İndirme tamamlandı / tamamlanmadı bildirimi, kapatıldıktan sonra bir kez daha yeniden görüntülendi

Mr_luci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
3
Ben bu sürümü indirsem twrp ile kursam tüm bilgilerim silinir mi acaba?

omrfrkbyrk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
3
Merhaba, ROMdaki sistem başlatıcıyı SAI ile eapk olarak extract edip gönderebilir misiniz ?

Fatihdursun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 10 ultra
Konular
0
Romu yukleyenler memnun kaldı mı acaba ? Bazı kullanıcılar performans düştü diyor

Üst Alt