Yardım Mi10 root kaldırma ve eski haline döndürme

tolgakim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 10
Konular
2
Arkadaşlar merhaba;

Mi10 telefonuna sahibim. Telefonum robotlu ve global rom yüklenmiş durumda. Cihazın root ve rom yükleme işlemini ben yapmadım.

Sorum şu, cihazımda ki root u kaldırıp eski haline çevirebilir miyim? Güncelleme yapamıyorum telefonumda hiçbir şekilde doğrulama sorunu diyor. Aylardır bu durumdayım ve bu durumdan çok bunaldım.

Ücretli bir şekilde yetkili birinden destek almaya hazırım.

Bana vaktini ayırabilecek tecrübeli bir abimiz yada kardeşimiz varsa beni çok mutlu etmiş olursunuz.

Çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
78
TWRP var ise hocam (Root var demenize göre söyledim) kendiniz TWRP üzerinden yükleyebilirsiniz ROM'ları. IMEI işlemi yapılmış olmalı cihazınıza ve bundan ötürü sorun çıkartıyor olmalı.

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124
(verileri mutlaka yedekleyin önce) En basit ve temiz yöntem cihazınızın Fastboot romunu indirip mi flash ile yüklemeniz. Telefon ilk günkü gibi olacaktır. Güncelleme de sorunsuz alacaktır.
(verileri mutlaka yedekleyin önce) İkinci yöntem de 4 5 GB boyutunda olan Fastboot romu indirmeye gerek kalmadan da orjinal hale çevirebilirsiniz. telefon da magisk uygulamasi olur, uygulamayi açıp içinde kaldır diye bir menü olması lazım. Kaldır diyip ön yükleme imajı ile kaldır seçeneğini seçin. Ardından cihazı yeniden başlatın ve normal uygulama kaldırır gibi magisk uygulamasini kaldırın. Sonrasında teli kapatın, ses açma ve güç tuşu ile basılı tutarak açarsınız, twrp kalkmış mi teyit edersiniz. Kalkmış ise sorun kalmadı demek, root ve twrp gitmiş, güncelleme sorunsuz olur artık. Ama twrp açıldıysa yani twrp kalkmadı ise orjinal recovery yüklemek gerek veya ilk dediğim yöntem ile fastbooot romu kurmalisiniz.

Punch

Don't criticize something you don't understand
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
9
Mi 10 için plaka işlemi yapılmışsa global roma geçilemez sim 2 global de iptal olur bu yüzden twrp üzerinden temiz bir eu custom rom kurup keyfinize bakabilirsiniz.

tolgakim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 10
Konular
2
Mi 10 için plaka işlemi yapılmışsa global roma geçilemez sim 2 global de iptal olur bu yüzden twrp üzerinden temiz bir eu custom rom kurup keyfinize bakabilirsiniz.
Bahsettiğiniz şeyler ile çok bilgili değilim. Cihazım TR cihazı faturalı garantili, gerçi garantisi iptal oldu root atıldığı için. :/
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bahsettiğiniz şeyler ile çok bilgili değilim. Cihazım TR cihazı faturalı garantili, gerçi garantisi iptal oldu root atıldığı için. :/
Ve tek sim telefonum, çift sim değil.

ademkurtan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
adem
Cihazım
mi5
Konular
0
eğet root magisk ile atılmış ise : Ana Başlık - Magisk Tüm Sürümler İndirme Bağlantısı
konusuna bak. ben magisk 22 ile rootladım kaldırdım tekrar rootladım. kolay yani. zaten linkini verdiğim konuda açıklaması var magisk 22 ile root atılmışsa Magisk-v22.1.apk yı indir. Magisk-v22.1.apk ismini .pk uzantısı ile birlikte uninstaller.zip olarak değiştir. dosya zip dosyasına dönüşecek zaten. uninstaller.zip dosyasını telefonun ana dizinine at. twrp den rom flash lar gibi bu uninstaller.zip dosyasını flashla root kalkacaktır. eğer magisk 22 öncesi yüklü ise en kolay yoku magisk 22 ile rootla ve anlatıığım şekilde rootu kaldır. nasıl rootlarım dersen gene verdiğim konudaki magisk22 yi indir. telefona kur. sonra aynı magisk.apk dosyasının sadece uzantısını zip olarak değiştir. yani magisk22.zip olacak ve apk dosyası magisk22.zip dosyasını dönüşecek. magisk22.zip dosyasınıda telefonunun ana dizinine twrp den rom kurar gibi yükle.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ayrıca root kaldırılınca garantisi devam eder diye biliyorum. gerçi twrp duruyordur. aslında en güzeli telefondaki yedeklerini al. türkiye romu var forumda onu indir. twrp den önce wipe bölümünden format at sonra türkiye romunu yükle. twrp de root da kalkar. garantisi bozulmaz diye biliyorum

Scawll

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergün
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
21
Arkadaşlar merhaba;

Mi10 telefonuna sahibim. Telefonum robotlu ve global rom yüklenmiş durumda. Cihazın root ve rom yükleme işlemini ben yapmadım.

Sorum şu, cihazımda ki root u kaldırıp eski haline çevirebilir miyim? Güncelleme yapamıyorum telefonumda hiçbir şekilde doğrulama sorunu diyor. Aylardır bu durumdayım ve bu durumdan çok bunaldım.

Ücretli bir şekilde yetkili birinden destek almaya hazırım.

Bana vaktini ayırabilecek tecrübeli bir abimiz yada kardeşimiz varsa beni çok mutlu etmiş olursunuz.

Çok teşekkür ederim. Saygılarımla.
Mi 10 Stock Rom sıfırdan kurabilirsiniz cihazınızı. anlamam derseniz anlayan bi kişiye yaptırabilirsiniz

Üst Alt