Mi WiFi Router Mini ve Aliexpress'te indirim kuponu kullanımı

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
11.11 Festivali kapsamında Aliexpress’ten aldığım Mi WiFi Router Mini, 68 gün süren bir macera sonunda elime ulaştı.

Aldığım cihazın linki bu:

Router, Festival kapsamında 39,99$’a düşmüştü. 3-4 gün boyunca 2 saat aralıklarla geceleri de dahil defalarca kalkıp şansımı zorlayarak ve nihayet bunlardan birisinde fırsatı yakalayıp, 7$ ödeyerek satın almış olduğum, 49$ üzeri siparişe 14$’lık indirim kuponu ile birlikte satın almıştım. Siparişi 50$’a tamamlamak için de ayrıca 10 küsur $’lık başka ürünleri de aynı siparişime eklemiştim. Bu 50$’lık sipariş için 14$ indirimden sonra 36$ para ödedim. Ama aslen bu kuponu alabilmek için ödediğim 7$’ı da hesaba katmamız gerekir ki bu da tüm siparişin maliyetini 43$’a çıkartır.
Neyse asıl konumuz fiyat değil. Şu anda sanırım 35$ civarlarına bulunabiliyor zaten. Burada çok önemli bir tecrübe edindim. Aliexpress’ten para ile satın alınan indirim kuponlarını asla kullanmayınız. Çünkü herhangi bir iade sözkonusu olduğunda Aliexpress satın aldığınız ürünün fiyatından, kullandığınız indirim miktarını düşerek paranızı geri iade ediyor.
Yani diyor ki “kardeşim sen 50$’lık ürün almışsın ve 14$ indirim kullanmışsın. Bu 14$’lık indirimin, satın aldığın 39,99$’lık ürüne oranına baktığımda 11.27$ indirimi bu ürün kullanmış oluyorsun. Eğer ürün eline ulaşmaz, yada başka bir sebeple siparişi iptal eder, dispute açıp paranı geri istersen ben sana aldığın indirimi geri ödemem, sadece ürün bedeli olarak görünen 28,72$’ı öderim diyor. Uzun lafın kısası, satın aldığınız indirim kuponları için ödemiş olduğumuz paraların hiçbir önemi yok. Olur da ürün elime ulaşmasaydı ve 2 defa süre uzattığım için yeni bir uzatma daha kabul edilmeyip siparişin iptali gerçekleşseydi aldığım indirimler bir yana, 7$ da zarar edecektim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Aslen bakıldığında benim 14$ değil, bu kupon için ödemiş olduğum 7$’ı da hesaba katarsak 7$’lık bir indirimim sözkonusu. Ama Aliexpress bunu kaale almıyor ve o para yanıyor. Bu nedenle bu 68 gün benim için oldukça sıkıntılı geçti.

Cihaz ile ilgili unboxing, inceleme ve kurulum konularını şu konudan takip edebilirsiniz.
İnceleme - Mi WiFi Router Mini Unboxing ve inceleme / Bölüm 1

Son düzenleme:
Üst Alt