İnceleme Mi WiFi Router Mini PC Uygulama ve Web Arayüzü Kurulum ve Kullanımı / Bölüm 3

Yebas

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Samsung
Cihazım
S7 edge
Konular
0
Merhaba,

Mi router 3 satin aldim.urunu kurulumunu yapmak istedim ama karsima iki problem cikti birincisi cince olmasi ikincisi ise kurulum neyse kurulum sayfasina geldim burada benim eski modemde bulunan Static IP adreslerini girdigimde internet gelmedi konu ile ilgili yardimlarinizi rica ederim.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Merhaba,

Mi router 3 satin aldim.urunu kurulumunu yapmak istedim ama karsima iki problem cikti birincisi cince olmasi ikincisi ise kurulum neyse kurulum sayfasina geldim burada benim eski modemde bulunan Static IP adreslerini girdigimde internet gelmedi konu ile ilgili yardimlarinizi rica ederim.
Çince sorununu, Chrome browser kullanıp Google Translate'i aktif ederek giderebilirsiniz.
Diğer sorunu anlayamadım. Herhangi bir ip vermiyorsunuz. Kendisi modemden IP'sini alıp ağınızı genişletiyor.
Bunu Modem olarak kullanmıyorsunuz değil mi?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

EYUNAL

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eren
Cihazım
Note III LTE
Konular
1
Xiaomi Routher 3 aldım. Bu Xiaomi'nin en kötü yani kendisinin globalleşen bir firma olduğunu unutmasıdır. Uygulaması yarım yamalak İngilizce. Paneli ise tamamen Çince çok saçma

hemsinlee

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ilker
Cihazım
s6 edge
Konular
0
192.168.31.1 adresine girmiyor benim pc ne ypabiliriz

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
192.168.31.1 adresine girmiyor benim pc ne ypabiliriz
Pc'nizin Ip adresi ne? Aynı blokta olması gerekiyor. Bu bir network kuralıdır yani cihaz ile ilgisi yok.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

ronshard

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Oğuz
Cihazım
mi router 3
Konular
0
İyi günler.Bende xiaomi mi router 3 aldım.Kullanma amacım komşumdan aldığım kabloyla bizim evde wifi sinyali dağıtmak.Yani modem olarak kullanmayacağım.Kabloyu mavi yuvaya takmamam gerekiyor mu?(Yani nereye taktığım farkeder mi?)2.'si hangi ayarları uygulamam gerekiyor?3.'sü benimde pc 192.168.31.1 adresine girmiyor.4.'sü miwifi ayarlarını bildiğim kadarıyla yaptım ancak ayar sayfası tekrardan açılmıyor.Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
İyi günler.Bende xiaomi mi router 3 aldım.Kullanma amacım komşumdan aldığım kabloyla bizim evde wifi sinyali dağıtmak.Yani modem olarak kullanmayacağım.Kabloyu mavi yuvaya takmamam gerekiyor mu?(Yani nereye taktığım farkeder mi?)2.'si hangi ayarları uygulamam gerekiyor?3.'sü benimde pc 192.168.31.1 adresine girmiyor.4.'sü miwifi ayarlarını bildiğim kadarıyla yaptım ancak ayar sayfası tekrardan açılmıyor.Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ben Router 3'ü görmedim. Bu nedenle mantıki olarak yazacağım.
WAN portu bazen diğer portlardan farklı bir renk verilerek diğer portlardan ayrılıyor. Bu renk mavi olur, kırmızı olur, yeşil olur. Bu yüzden mavi diye sınırlama yapmak yanlış olur. Evet Mini Router'da mavi idi ama Router 2'de renk yok. Cihazın ethernet portlarında LAN ve WAN diye yazıları yada Router2'de olduğu gibi Dünya resmi de olabiliyor. Hangi portun WAN olduğunu bilmeniz gerekiyor ki Ana modemden gelen kablonun bu WAN portuna bağlanması gerekir. Yoksa internet olmaz sadece yerel yani LAN bağlantı kurmuş olursunuz.
Yeni cihazlarda ethernet portunu bilgisayarınıza taktığınız an otomatik olarak bağlantı gerçekleşip browser açılarak ayar sayfasına giriyor. Bundan sonrasına, görmediğim için bir şey diyemiyorum. Ekrandaki yönergeleri takip etmek gerekir.

Her cihazda IP adresi 192.168.31.1 olacak diye bir kural yok. Modele göre farklılık gösterebilir. Modemin IP adresini kendiniz çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızın IP ayarlarına bakmanız yeterli. Bununla ilgili Google'da milyarlarca sayfa bulabilirsiniz.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Emres03

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Lenovo
Konular
0
Dosyaları yeniden yukleyebilirmisiniz

FARAKLİT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
faruk
Cihazım
mi 5
Konular
0
günel link:
[doublepost=1530089890,1530089836][/doublepost]
günel link:

buradaki konudan aldım linki

Thorondor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Mi 360 kamera
Konular
0
3G routerı extender olarak kullanıyorum. Routeri günün belirlediğimiz saatlerinde kapanıp, belirlediğimiz saatlerde açılmasını nasıl sağlayabiliriz? Teşekkürler.

Üst Alt