Sohbet Mi Telefonlarının SAR Değerleri Neden Yükseliyor?

Dantes7

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 5
Konular
1
Merhaba, ben Xiaomi markasıyla 3 yıl önce Mi 5 telefonu satın alarak tanışmıştım. Telefondan çok memnun kalmak ile beraber başka Xiaomi marka ürünleri çok kaliteli buldum. (Örneğim Mi Box)

Ancak, cep telefonu yenilemek için Mi'nin modellerini incelediğimde Mi 5'ten bu yana SAR değerlerinin sürekli yükseldiğini görüyorum. Mi 5 tercih ederken bu değerlerin düşük olması etkili olmuştu. Xiaomi gibi hızla yükselen bir firma bu konuya neden eskiden olduğu kadar önem göstermiyor acaba?

Örnek Sar Değerleri:

Mi 5 :

Mi 8 Lite :

Mi 9 SE :

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Değerleri dikkatlice incelerseniz, sırf Xiaomi cihazlarının değil, tüm üreticilerin SAR değerlerinde artış var...
ama merak etmeyin, bu değerler hem ülkemizde, hem avrupada, hemde amerika da titizlikle kontrol edilmektedir

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Son düzenleme:

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
Merhaba, ben Xiaomi markasıyla 3 yıl önce Mi 5 telefonu satın alarak tanışmıştım. Telefondan çok memnun kalmak ile beraber başka Xiaomi marka ürünleri çok kaliteli buldum. (Örneğim Mi Box)

Ancak, cep telefonu yenilemek için Mi'nin modellerini incelediğimde Mi 5'ten bu yana SAR değerlerinin sürekli yükseldiğini görüyorum. Mi 5 tercih ederken bu değerlerin düşük olması etkili olmuştu. Xiaomi gibi hızla yükselen bir firma bu konuya neden eskiden olduğu kadar önem göstermiyor acaba?

Örnek Sar Değerleri:

Mi 5 :

Mi 8 Lite :

Mi 9 SE :
elinize telefonu alıp wifi açıp gezin hocam
o her yerde en az 10 tane olan wifiler hep 'sar'
çok takılmayın bence
hepsi birlikte hız sınırını aşmadıkları sürece
sınırı aşana ekmek yedirmezler ;)

Dantes7

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 5
Konular
1
Değerleri dikkatlice incelerseniz, sırf Xiaomi cihazlarının değil, tüm üreticilerin SAR değerlerinde artış var...
ama merak etmeyin, bu değerler hem ülkemizde, hem avrupada, hemde amerika da titizlikle kontrol edilmektedir

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Öncelikle cevap için teşekkür ediyorum. Mutlaka kontrol ediliyordur, ayrıca tavsiye edilen limitin de altında. O yüzden sıkıntı yok gibi görülüyor ama benim merak ettiğim soru mesela mi 5'te gerçekten çok iyi seviyelerdeyken neden sürekli yükseliyor. Tüm üreticilerde var demek ki Xiaomi'nin elinde değil diye düşünebiliriz ama o zaman Samsung S9 bu şekilde daha iyi değerleri bulabiliyor? Samsung firması genel olarak bu konuya dikkat ediyor gibi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

elinize telefonu alıp wifi açıp gezin hocam
o her yerde en az 10 tane olan wifiler hep 'sar'
çok takılmayın bence
hepsi birlikte hız sınırını aşmadıkları sürece
sınırı aşana ekmek yedirmezler ;)

Cevap için çok teşekkür ediyorum. Haklısınız, belki wifi kadar bile etkileri yoktur ama merak ettiğim konu Mi 5 ile çok iyi bir değer yakalamışken, sonraki modellerde bu konuyu biraz es geçiyor gibi görünmek. Sonuçta, 1.376 yerine 0.376 olsa daha iyi değil mi?

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
Öncelikle cevap için teşekkür ediyorum. Mutlaka kontrol ediliyordur, ayrıca tavsiye edilen limitin de altında. O yüzden sıkıntı yok gibi görülüyor ama benim merak ettiğim soru mesela mi 5'te gerçekten çok iyi seviyelerdeyken neden sürekli yükseliyor. Tüm üreticilerde var demek ki Xiaomi'nin elinde değil diye düşünebiliriz ama o zaman Samsung S9 bu şekilde daha iyi değerleri bulabiliyor? Samsung firması genel olarak bu konuya dikkat ediyor gibi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cevap için çok teşekkür ediyorum. Haklısınız, belki wifi kadar bile etkileri yoktur ama merak ettiğim konu Mi 5 ile çok iyi bir değer yakalamışken, sonraki modellerde bu konuyu biraz es geçiyor gibi görünmek. Sonuçta, 1.376 yerine 0.376 olsa daha iyi değil mi?
hocam çekim gücü artırmak amaçlı yapılanların yan etkisi olabilir
sonuçta sınırı geçmedikleri için de önemsemiyorlardır
Samsung bunu pahalı donanım ile çözmüş olabilir ama
hepimizin şaomi alma sebebi ucuz çin malı olması değil mi:))
3g 4g arası hıx farkı bariz
herkes 5g hazırlığında
yani yükselmesi bence kaçınılmaz
kendi adıma
çekmediği ya da yavaş olduğu için şikayet ettiğim için bunlara takılmıyorum
kablolu kulaklık kullanıyorum bide :)

Üst Alt