İnceleme Mi Smart Band 5 Kullanıcı Yorumları ve Detaylı İnceleme

ikiekmekbimaltepe

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Not 7
Konular
418
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekrandan sensörlere ve işlemciye kadar Mi Smart Band 5 daha zengin özellikler ile piyasaya sürüldü.Mi Smart Band 4 ile kıyaslama yaparak özelliklerine beraber göz atalım.

Daha Büyük Ekran

Mi Smart Band 5'in AMOLED ekranı Mi Smart Band 4'ten biraz daha büyük .Mi Smart Band 4'ün 0.95 inç ekranının aksine Mi Smart Band 5 1.1 inç ekran ile karşımıza çıkıyor. %20 gibi bir artış büyük bir fark değil ama ekranda daha fazla bilgi görüntüleme imkanı sunuyor.Çözünürlük 126 x 294 piksel olarak ayarlanmış ve P3 renk gamının% 100'ünü destekliyor.Ayrıca ekranı çizilmelere ve aşınmaya karşı koruyan 2.5D temperli bir cam panel bulunmaktadır.

Spongebob Squarepants, Neon Genesis Evangelion, Hatsune Miku ve Detective Conan gibi 54 IP özellikli tema dahil 100'den fazla yeni temalı kadran mevcut.
Bant arayüzünü, tercihinize, günlük ruh halinize ve kişisel stilinize göre işlev modülleri ekleyerek de özelleştirebilirsiniz.

Hem İç Mekan hem de Dış Mekan Egzersizleri için Tasarlanmış

Mi Smart Band 5 aynı zamanda birkaç yeni spor moduna da sahip.İnsanların bugünlerde çok fazla dışarı çıkmadıkları göz önüne alındığında Mi Smart Band 5'e daha fazla iç mekan aktivitesi özelliği eklendiğini görüyoruz.

Mi Smart Band 5 Yoga, kürek makinesi, ip atlama gibi spor aktivitelerini destekler, yaptığınız her hareketi doğru bir şekilde izler ve analiz eder.
Kilo verme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için kalp atış hızınızı ve yaktığınız kalorileri izler ve analiz eder.

24 saat Uyku ve Kalp Hızı İzleme

Mi Smart Band 5 sürekli kalp atış hızı takibi ile gelişmiş uyku izleme özelliğine sahip.Doğruluğu %40 oranında arttırılan Uyku analizi teknolojisi ile, uyku düzeninizin profesyonel olarak yorumlanmasına izin verir. Bu özellik ile düzensiz uyku ve hızlı göz hareketi gibi uyku sorunlarının belirlenmesine yardımcı olacak ve bilimsel tavsiyeler sunacak. Uygulama toplanan verilere dayanarak uyku kalitenizi nasıl artıracağınız konusunda size önerilerde bulunacaktır.

Kalp atış hızınız alışılmadık derecede yüksek olduğunda titreşimi sayesinde sizi uyarır.

Sağlığınızı Geliştirmek için Sağlık Modları

Kişisel aktivite zekası - Kişisel canlılık endeksi ile yaş, kalp atış hızı ve diğer veriler kullanılarak hesaplanır ve puanınızı artırabilecek aktiviteler için önerilerde bulunur. Günlük aktivitenize ve kalp atış hızınıza göre size 1-100 arasında bir puan vererek sağlığınızı oyun oynayarak eğlenceli bir şekilde takip edebilirsiniz.

Stres izleme - Stres seviyenizi takip eder ve stresi hafifletmek ve stresten kurtulmak için önerilerde bulunur.

Solunum egzersizleri - Ekranda gösterilen nefes alma alışkanlıklarını takip ederek 1-5 dakika süren rehberli solunum egzersizi ile vücudunuzu ve zihninizi rahatlatmak için tavsiyelerde bulunur.

Kadın sağlığı takibi- Aylık döngü sırasında kayıt ve hatırlatma için kullanılır. Adet döngüsünü ve yumurtlama aşamalarını kaydeder ve size hatırlatır.

Manyetik şarj

Geleneksel olarak, tüm Mi Akıllı Bantlar şarj etmek için silikon kayışlarından çıkarılmalıdır. Yeni Mi Smart Band 5, bu güçlüğü ortadan kaldırıyor ve yepyeni manyetik şarj özelliği ile karşımıza çıkıyor.Mi Smart Band 5 , 100mAh bataryaya sahiptir ve normal modda 14 güne kadar ve tam şarjla güç tasarrufu modunda 20 güne kadar açık kalabilir.

Fotoğrafları Uzaktan Çekin

Dahili fotoğraf çekici ile selfie ve grup fotoğrafları çekmek artık daha kolay.

Özelliklerinin özet tablosu ;

Ekran
1.1 "AMOLED ekran

Ekran çözünürlüğü: 126 * 29

Ekran renk derinliği: 16 bit

Ekran arka ışığı: Maksimum parlaklık ≥ 450 nit, ayarlanabilir

Ekran düğmesi : Tek dokunuşla düğme (uyandırma, geri dönüş)​
Sensörler
Yüksek hassasiyetli 6 eksenli sensör ve PPG kalp atış hızı sensörü

6 eksenli sensör: Düşük güç tüketimi 3 eksenli ivmeölçer ve 3 eksenli jiroskop

PPG kalp atış hızı sensörü

Dijital MEMS mikrofon​
Pil ömrü
Manyetik şarj cihazı ile 14 günlük ekstra uzun pil ömrü

Şarj yöntemi: Manyetik şarj

Şarj süresi: 2 saat

Pil ömrü: 14 gün​
Spor Dalları
11 profesyonel spor modu

Desteklenen alıştırmalar:

Açık koşu, güç yürüyüş, bisiklet, kapalı koşu, havuz yüzme, serbest stil, kapalı bisiklet, eliptik, atlama ipi, yoga, kürek makinesi

Otomatik koşu veya yürüme algılama, tempo uyarıları, tamamlanmış kilometre uyarıları, yüksek kalp atış hızı uyarılarını destekler​
Sağlık
24 saat kalp atış hızı ve uyku izleme

Kalp atış hızı izleme: Tüm gün kalp atış hızı manuel kalp atış hızı, dinlenme kalp atış hızı ve kalp atış hızı eğrisi

Uyku izleme: Derin uyku, hafif uyku, hızlı göz hareketi (REM), şekerleme

Kadın sağlığı takibi: Adet döngüsü ve yumurtlama aşamaları için kayıt ve hatırlatmalar sağlar
Stres izleme, nefes egzersizleri, PAI canlılık indeksi değerlendirmesi, atıl uyarılar, adım sayacı, hedef belirleme​
Diğer özellikler
Uzaktan fotoğraf çekme, müzik çalma, telefonumu bulma, telefon sessiz modu, telefon kilidi açma, gelen arama bildirimi, rahatsız etmeyin, WhatsAPP bildirimi, uygulama mesajı uyarıları, takvim hatırlatıcısı, etkinlik hatırlatıcısı, hava durumu tahmini, zamanlayıcı, geri sayım sayacı, alarm, Bluetooth yayın, çevrimiçi aramalar, özel aramalar, önceden ayarlanmış aramalar, ekran kilitleme, şarj ilerleme ekranı, kullanım yöntemi seçimi, OTA yükseltmeleri​
Boyutlar ve teknik özellikler
Model numarası ; XMSH10HM

Gövde net ağırlığı ; 11.9 g

Gövde boyutları ; 46,95 × 18,15 × 12,45 mm

Su geçirmezlik ; 5 ATM

Kablosuz bağlantı ; Bluetooth 5.0 BLE

Veri deposu ; 512 KB

Flash bellek ; 16 MB

Ayarlanabilir uzunluk ; 155-219 mm

Pil Türü ; Lityum-iyon polimer pil

Kayış malzemesi ; TPU

Bileklik tokası malzemesi ; Alüminyum alaşım

Ekran kapağı malzemesi ; 2.5D güçlendirilmiş cam ve AF kaplama

Kasa malzemesi ; PC plastik

Çalışma sıcaklığı; ℃ ~ 45 0 ℃

Sistem dili ; İngilizce, İspanyolca, Rusça, İtalyanca, Fransızca, Almanca, Ukraynaca, Lehçe, Korece, Portekizce, Türkçe, Japonca, Arapça, Çekçe, Tayca, Endonezyaca, Yunanca, Vietnamca, Rumence, Çince ve Hollandaca dillerini destekler.

Desteklenen sistemler ; Android 5.0 veya iOS 10.0 ve üstü​

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100

Global versiyon XMSH10HM:

Çin versiyon (NFC ve Mikrofon) XMSH11HM

Bir kaç detay da ben ekleyim istedim. Aslında Mi Smart Band 5 kullanıcı yorumları konusu açılsa ana başlık olarak iyi olabilir.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100

Bu gün 6. gün Nabız izleme dakika başı olarak ayarlı, etkinlik izleme, uyku takibi, stres takibi açık. Ekran parlaklığı 2 de, ekran kapanma süresi 10sn de ve saate baktığında ekran açılma ayarı açık durumda.

NightFleqS

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berat
Cihazım
P9 lite 2017
Konular
7
Ben de deneyimlerini paylaşayım. Alacak kişilere referans olsun.

Neredeyse 8 9 günüdür kullanıyorum. ekran mi band 4 e göre daha parlak ve büyük olmasından dolayı göze çok hoş geliyor.
Manyetik şarj olayı çok pratik ve mi band 4'te yaşadığım sıkıntı olan bilekliği şarja takıp geri kordonuna taktığımda bilekliğin yamuk durması olayının önüne geçilmiş.
Ekranın kavisi 3'e göre az, 4'e göre fazla ve açıkçası 4'e göre bileklik boyutunun büyük olmasına rağmen daha kibar duruyor.

yaşadığım tek sıkıntı ise ekranın sebepsizce kolumu kaldırmamış olmama rağmen açılması. mi band 4'te hassasa aldığımda istediğim gibi açılıyordu fakat 5'te normal ayarda kullandığım halde çok ufak bir harekette bile ekranı açılıyor. (örnek: bisiklet sürerken ekran sürekli açık kalıyor ve pil ömrüne etkisi fazla.)Güncelleme ile düzeltilebilir büyük ihtimalle.

bilonemsi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
behlul
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
15
merhaba bende aldım ve memnunum çok inceleme ve bilgilendirme için teşekkürler cok, incelememizde Türkçe dil var yazmışsınız ama bende Türkçe seçenek yok malesef bir öneriniz varmidir?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bide 100 den fazla tema var yazmışsınız saydım 50 kusur var ;)

Son düzenleme:

Chandler Muriel Bing

I'm hopeless and awkward and desperate for love.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Çok Değişken
Meslek
Cep Teknik
Konular
27
Arkadaşlar bazı sitelerde Çin versiyonunda SpO2 sensörü olduğunu ama Global versiyonda olmadığı yazıyor? Global versiyon alıp da SpO2 kullanabilen var mı?

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Arkadaşlar bazı sitelerde Çin versiyonunda SpO2 sensörü olduğunu ama Global versiyonda olmadığı yazıyor? Global versiyon alıp da SpO2 kullanabilen var mı?

İkisinde de yok hocam. SpO2 sensörü olan cihaz Amazfit markası altında çıkacakmış.

Chandler Muriel Bing

I'm hopeless and awkward and desperate for love.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Çok Değişken
Meslek
Cep Teknik
Konular
27

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
O zaman Mi Band 5 Pro söylentileri de doğru NFC + SpO2 olarak çıkacak deniliyor
5 pro diye bir model çıkar mı bilmiyorum, daha önce olmayan bir durum. Ben okuduğum bazı mecralarda Tüm bu şöylentilerin sahibi cihazın Amazfit Band 6 olduğunu duydum.

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
5 pro diye bir model çıkar mı bilmiyorum, daha önce olmayan bir durum. Ben okuduğum bazı mecralarda Tüm bu şöylentilerin sahibi cihazın Amazfit Band 6 olduğunu duydum.
Amazfit band 6 ile mi band 5 arasında bildiğim kadarıyla hiçbir fark yok. Mi band 5 satışa sunulmayan ülkelerde. Amazfit band 6 satılıyor. Mi band 5 pro ise çıksa bile çok yüksek ihtimalle global bir versiyonu olmayacak sadece Çin'de satılacak

Üst Alt