Yardım Mİ sim kart etkinleştirilemedi hatası

ahmetsl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
orta
Cihazım
mi 6
Konular
6
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miui 12 beta
Telefon Modeli
k20 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar. K20 pro kullanıyorum cihazıma imei attırdım sonrasında hemen miui 12 kurdum fakat kurduğumdan beri sürekli Sim kart etkinleştirilemedi hatası veriyor. Beni arayan bana ulaşamıyor. Telefonu yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Sorun rom yüzünden mi imei yüzünden mi bilemedim.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Arayan kişilerin ulaşamaması, Sım kart etkinleştirme hatası ile alakalı bir durum değildir. Yaptırdığınız imei işlemi hatalı olabilir veya kurduğunuz romda bug olabilir.
Yedeklerinizi alarak, farklı bir rom ile kontrol ediniz. Sorunun devam etmesi durumunda repair işlemini işin ehline yaptırınız.

Ek olarak Bakınız S. S. S

SIM Kart Etkinleştirilemedi hatası alıyorum?
Mi Cloud üzerinden sunulan uzaktan cihaz bulma, kilitleme, silme fonksiyonların, yapılan çağrıların ya da gelen/giden SMS'lerin yedeklenmesi vb. bazı işlevlerin çalışabilmesi için cihazınızda takılı olan SIM kart ile Çin'de yer alan Xiaomi sunucularına bir adet SMS gönderilmesi ve sunucunun gelen SMS'i onaylayarak cihazınızı etkinleştirmesi gerekmektedir. Bu SMS gönderilemediğinde, sunucu cevap vermediğinde ya da cihaz etkinleştirme esnasında her hangi bir hata olması durumunda bu bildirim alanında bu uyarı ile karşılaşırsınız. Uyarının bildirim olarak belirmesi cihazınızı normal şekilde kullanmanıza her hangi bir engel oluşturmayacaktır ancak etkinleştirme için gönderilen her SMS için -başarısız olsa dahi- ayrı ayrı operatörünüz tarafından faturanıza Yurt Dışı SMS tutarı yansıtılacağı için beklenmedik faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tavsiyemiz SMS'in hiç gönderilmemesini sağlamanız. SMS gönderimini engellemek için ise ayarlar/ek ayarlar/yetkilendirme ve geri alma altından Xiaomi SIM etkinleştirme hizmetine ait yetkileri geri almanız ve ayarlar/mi hesabı altından cihazı bul, çağrılar ve SMS yedeklemenizi kapatmanız yeterli olacaktır

Oyla:

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Mi hesabiniz yoksa bir mi hesabına bağlı deilseniz mi hesabı açın. Hesaba bağlanın. Telefonun dilini ingilizce yapın. Cihazi bastan başlatın kontrol edin. Aktivasyon olduysa tekrar Türkçe'ye donebilirsiniz. Bu şekilde çözenler olmuştu.

Oyla:
Üst Alt