Soru Mi Router 4A Giga Version Amplifier Modu

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
Evin tamamında Wifi elde edemediğim için menzili artırmaya karar verdim. Şu an sadece Asus DSL-N16 modemimle 2.4Ghz kullanmaktayım. Mi Router 4A Giga sürümünü dün sipariş verdim ancak yeni öğrendiğim bilgiye göre bu cihazı Amplifier olarak kullanamayacağım. Mi Wifi Pro'da (Birçok model yazmışlar ama farkı anlamadım.) bu özellik var mı?

Evimde çok sayıda Wifi ağı olmasını istemiyorum ama Mi Router 3C ile kullanılan bu özelliği neden 4A Giga ile kullanamayacağımı da anlamadım. Mi Router 4A/4C vb. kullanan veya bilgisi olan birisi beni aydınlatırsa çok memnun olurum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
Ürünü 2.5 gündür kullanıyorum. İlk gün IP adresi alınıyor şeklinde kaldı ancak modemden ve routerdan birçok ayar yaparak sorunu hallettim. Sonra hızlar 0.2Mbps'ye kadar düştü. Onu da kanalları manuel belirleyip statik ip vererek hallettim. En son dün akşam 9'da Zoom bağlantısı sırasında repeatera bağlı kalmama rağmen internet tamamen gitti. Daha sonra cihaz yine bağlantı kabul etmeyip IP adresi alınıyor diye kalmaya başladı. Tüm cihazlara statik IP atayıp sorunu çözdüm ama bu soruna çözümü olan varsa dinlemekten memnun olurum.

Sonra benim ana modemde de kesinti sorunu başlayınca baktım TV Box modeme kabloyla bağlı kesiliyor. Ya modemi bozduk ya da hat gitti dedim ve arıza kaydı açtım. Hızım 35'den 26'ya düşürülmüş bakalım daha neler olacak.

Üst Alt