Yardım Mi rom açılış sorunu

Mart kedisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi6
Konular
18
Şimdi en baştan anlatayım sorunumu. cihazım mi 9t eu stabil kullanıyordum. mi rom kurmaya karar verdim. Zip uzantılı son sürümünü indirdim. Orange Fox üzerinden wipee yaptım sadece ilk 3 maddeyi hemde. Sonra yeniden başlatmak ister misiniz dedi uyarı verdi cihazınızda rom yüklü değil diye nedense tamam dedim. Ve cihaz hiç açılmadı fastboot modunda kaldı. Hiç bir müdahale edemiyorum. Mi fash programını kurdum onun içinde eu fastboot tgz uzantılı dosyasını indirim. mi flash ile yüklemeye başladım. 6-7 dk sonra sonları doğru hata veri program ama tele baktım xiaomi recovery açılmış sonra tekrar orange fox recovery sini kurdum açtım onu tekrar wipe yaptım ilk 3 tiki bu sefer yeniden başlatmadan daha önce cihazın hafızasında bulunan zip uzantılı mi rom u yüklemeye başladım.
Yükleme tamamlandı cihazı yeniden başlattım mi logusunu geçiyor cihaz fakat miromun logosunda takılı kalıyor öylece bekliyorum. Ben bu sorunu nasıl çözebilirim şuan kullanamıyorum gecenin bu saatinde yediğim nane yüzünden kendime çok kızıyorum lütfen yardımcı olun.

Mart kedisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi6
Konular
18
Denemediğim rom kalmadı, resimlerim, uygulamalarım, ayarlarım silinmeden bu işi yapmak istiyordum çünkü bu olay çok önemli keşke hiç başlamasaydım lütfen birileri bana yardımcı olsun.

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Aşağıdaki proğramı kullanarak yüklemeyi deneyin.
Proğramın başlangıcında Sağ üst köşedeki LOGIN ile Mı Cloud bilgileriyle giriş yapın.
Bu bilgiler ile giriş yaparsanız telefonunuza ait resmi ROM veya TWRP sürümünü getirir.

Anılan sayfada yer alan talimatları dikkat ederek gerçekleştirin.

Xiaomitool2 İle Rom ve Twrp Kurma Kılavuzu

NOT: Bu işlemi gerçekleştirmek için acele etmeyin, belki arkadaşların daha verimli daha uygun bir çözüm yolu olabilir, onları da bekleyin.
Ayrıca, bu işlem ile telefonunuz sıfırlanır.
Bu sizlere önemli bir katkı sağlar, bundan sonra telefonunuzdaki önemli bilgilerin mutlaka yedeğini alırsınız. :))

Oyla:

Mart kedisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi6
Konular
18
TWRP ile data back up yapmıştım ama sanırım onu kurtarma şansımız yok mu kaldım öylece.

Edit: Şimdi tekrar baktım da twrp de hiçbir dosyalarım gözükmüyor şifreleme sorunu sanırım değişik isimlerde görüyorum yedeğe de ulaşamıyorum format datadan başka çarem kalmadı galiba.

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
1-TWRP alanında TEMIZLE > VERİYİ BİÇİMLENDİR seçilerek gelen ekranda YES denilerek okeyleyin.
Bu durumda şifreli ekran/karakter gözükmesi düzelmez ise
ikinci seçenek olarak
2-FORMAT DATA ve gelen ekranda YES denilerek işlem yapması beklenecek, bu işlemin bitiminde ise REBOOT > RECOVERY yapılacak.
Bu durumda başlaması gerekiyor.

Kimi durumlarda verinin şifreli karakterlerle gözükmesi cep telefonunun açılış veya kilit ekranında kullanılan şifreleme sonucunda oluştuğunu dair görüşler var.

Oyla:

Mart kedisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi6
Konular
18
1-TWRP alanında TEMIZLE > VERİYİ BİÇİMLENDİR seçilerek gelen ekranda YES denilerek okeyleyin.
Bu durumda şifreli ekran/karakter gözükmesi düzelmez ise
ikinci seçenek olarak
2-FORMAT DATA ve gelen ekranda YES denilerek işlem yapması beklenecek, bu işlemin bitiminde ise REBOOT > RECOVERY yapılacak.
Bu durumda başlaması gerekiyor.

Kimi durumlarda verinin şifreli karakterlerle gözükmesi cep telefonunun açılış veya kilit ekranında kullanılan şifreleme sonucunda oluştuğunu dair görüşler var.
Aynen hocam başta benden şifre istiyorsa sonra nedense istemedi ve böyle oldu. Format data yaptım artık gözümü kararttım ama artık twrp yede ulaşamıyorum fastboot modunda kaldım sadece şaka gibiyim :D elime yüzüme bulaştırdım. Artık bir önemi kalmadı ben temiz bir şekilde mi rom kurmak istiyorum nasıl yol izlemeliyim. İlk verdiğiniz linkteki program fastboot modunu seçtiğim halde cihaz bulunamadı hatası alıyorum.

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Magisk dosyası ile Telefonunuza ait rom dosyasını bilgisayarınıza yükleyin(Rom'un telefonunuza ait olmasına dikkat edin)

1. - Telefonu GÜÇ + SES artırma ya basarak TWRP ekranına getirin.
  2. . Wipe > Format Data > ve gelen ekrana YES yazarak format atıp TWRP ekranına gelmesini bekleyin.
  3. . Ardından Reboot > Recovery denilerek telefonun kapanıp tekrar TWRP ekranına gelmesini bekleyin.
  4. . Yüklemek istediğiniz ROM ile Magisk dosyasını telefonun hafızasına atın(Download gibi).
  5. Twrp içerisinden bağla seçeneğinden MTP’yi etkinleştirip bilgisayara bağlayın ve romu telefonun içerisindeki DOWNLOAD veya başka bir klasöre atın ve yeniden yükleyin.
  6. . TWRP ekranında INSTALL(Yükle) kısmından ROM dosyasını seçerek yüklenmesini sağladıktan sonra Reboot Recovery yapın.
  7. . Ardından da Magick dosyasını aynı şekilde yüklenmesini sağladıktan sonra Reboot Recovery yapın.
  8. Sistematik olarak arka planda yapılan işlemler nedeniyle telefonun ilk açılışı biraz uzun sürebilir(10 dakika gibi) .

NOT: Rom atarken veya rom yükleme bittikten sonra ekrana çıkan bilgilere veya sistem mesajlarına dikkat edin, hatalı durumda genellikle uyarı veriliyor.
Eğer TWRP veya ROM hatalı ise hata mesajı verme ihtimali çok yüksek.

Oyla:

Mart kedisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi6
Konular
18
Hocam twrp ekranına ulaşamıyorum fastboot ekranındayken yüklüyorum ama olmuyor cihaz sürekli fastboot ekranında geliyor.

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Hocam twrp ekranına ulaşamıyorum fastboot ekranındayken yüklüyorum ama olmuyor cihaz sürekli fastboot ekranında geliyor.

Oyla:

Mart kedisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi6
Konular
18
Hocam halletim fakat gene dünkü yerde takılı kaldım. mi rom indirdim tekrar cihaza attım recoveryden wipe 3 wipe yapıp kurulum yaptım gene mi rom logosunda takılı kalıyor. ne yaptım ne ettim olmadı nasıl çözebilirim?
İndirdiğim bağıntı:

Oyla:
Üst Alt