Rehber Mi Recovery İle Xiaomi Mi4'e Rom Yüklenmesi

gandalfmeg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gokhan
Cihazım
mir 4 4g
Konular
1
Telefonu yeni aldım 2gb olan versiyon..Android 5.1 yada 6.0 gibi sürümlerini yuklemem için ne yapmam lazım. Videodaki işlemi yapsam sürüm yükselir mi.Yoksa önce telin romunu mu değiştirmem lazım ve bunu nasıl yapacagım.Global rom mu yüklenmesi gerekiyor öncelikle.Türkçe dil seceneği oluyormu.Bir suru yöntem var ilk önceliğim ne olmalı yardım ederseniz sevinirim..Forumda anlattım şeklinde cevap vermeyin lütfen Bilgilendirirseniz sevinirim.

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Telefonu yeni aldım 2gb olan versiyon..Android 5.1 yada 6.0 gibi sürümlerini yuklemem için ne yapmam lazım. Videodaki işlemi yapsam sürüm yükselir mi.Yoksa önce telin romunu mu değiştirmem lazım ve bunu nasıl yapacagım.Global rom mu yüklenmesi gerekiyor öncelikle.Türkçe dil seceneği oluyormu.Bir suru yöntem var ilk önceliğim ne olmalı yardım ederseniz sevinirim..Forumda anlattım şeklinde cevap vermeyin lütfen Bilgilendirirseniz sevinirim.

sanırım cihazınız mi4 modeli aşağıdaki verdiğim linkten fastboot romunu indirip telefonuza mi flas programı ile rom kurulumu yaptıktan sonra güncelleyici üzerinden yüksetme işlemini yapabilrsiniz romda türkçe dil desteği mevcuttur.

Fastboot Romu:

Mi Flasla Fastboot Rom Kurulumu:http://forum.miuiturkiye.net/konu/mi-flash-tool-ile-fastboot-rom-kurulumu.3267/

Ulutan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulutan
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
CAD-CAM Prog.
Konular
9
İlk önce sayfanın en üstünde S.S.S (sıkça sorulan sorular) sekmesine girip orayı bi okuyun (mobilden giriyorsanız yine en üstte menüyü açın) global rom yüklemeniz gerekiyor. Global stabil ve global beta yani developer romlar ı kullanıyoruz türkçe olarak. Sizde bu iki seçenekten birini yükleyeceksiniz.

gandalfmeg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gokhan
Cihazım
mir 4 4g
Konular
1
Yardımlarınızı için teşekkür ediyorum.Yaptığım zaman sonucu yazacağım.

gandalfmeg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gokhan
Cihazım
mir 4 4g
Konular
1

janjan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Mi 5S Plus
Konular
2
Recovery moda geçmiyor benim telefon. bilgisayara bağlanma resmi çıkıyor kablo ile.mi note pro.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Recovery moda geçmiyor benim telefon. bilgisayara bağlanma resmi çıkıyor kablo ile.mi note pro.
Bootloader kilitli cihazlarda Recovery'yi direkt olarak kullanamıyorsunuz. Güncelleyici içerisinden dosya seçip yükleyebilirsiniz. Tabi imzalı resmi bir dosya olması gerekiyor, rom güncellemesi gibi. Modları yükleyemezsiniz. Twrp, Cwm, Philz gibi Recovery'ler bu yüzden piyasada.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

Münzevi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
S3 Mini
Konular
2
Rom yükleme hakkında pek bilgim yok lakin Mi 5S için bana kolay gözüken Mi Recovery ile Rom yükleme yöntemini tercih edeceğim.
Ancak bazı sorularım olacak.
1)Bu yöntem romu telefonumuzun System1 partisyonuna yükleyecektir. System2 partisyonuna bu yöntem ile rom yüklenemez tam olarak ne demek?
2)System2 partisyonuna Rom yüklenmemesi ne gibi sıkıntı çıkarır?
Yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Rom yükleme hakkında pek bilgim yok lakin Mi 5S için bana kolay gözüken Mi Recovery ile Rom yükleme yöntemini tercih edeceğim.
Ancak bazı sorularım olacak.
1)Bu yöntem romu telefonumuzun System1 partisyonuna yükleyecektir. System2 partisyonuna bu yöntem ile rom yüklenemez tam olarak ne demek?
2)System2 partisyonuna Rom yüklenmemesi ne gibi sıkıntı çıkarır?
Yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler.
Bunların artık bir hükmü kalmadı. Eskiden cihazlarda 2 sistem bölümü vardı ve güncelleme ile ilgili bir sıkıntı varsa eski sistem ile cihazı açarak telefonunuzu normal şekilde kullanmaya devam edebiliyordunuz. Artık tek sistem bölümü var.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mazluMerve

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mazlum
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
0
Selam arkadaşlar. Bu işlemi mi5s için yapsam bi sıkıntı olur mu?

Üst Alt