Mi Note Pro Sebeke Sorunu.

'Mi Note Pro' forumunda kerem demir tarafından 11 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.
  1. Merhaba

Telefonumun bir hafta kadar önce şarji bitti ne olduysa her şey ozaman oldu açtığımda telefon sim kartı görmesine rağmen şebeke görmüyordu sim arizalidir diye düşündüm sim kartı değiştirdim olmadı,dedim rom arizalidir farklı romlari kurdum yine düzelmedi son çare bootloaderi açık olan telefona fastboot rom yükleyerek orjinale döndürdum dedim bu sefer oldu ama yine olmadı maalesef :)

Şebeke kısmında no service yazıyor ve arama yapmaya çalıştıkça uçuş modunda tarzı bir hata veriyor hala ". have to turn the airplane mode on and off."
    Şebeke seçimini 2g den 4g ye kadar hepsini denedim yine olmadı meret
    Duvara atıp kırmayı düşünüyorum mi 5 almak için fırsat ayağına geldi diyor içimden bir ses :) Ama sonra diyorum mi note Pro kral Telefon uğraşalım biraz daha

Çok uzattım yardımcı olacak biri varsa sevinirim

Herkese kolay gelsin artık.

2. Yapılacak her şeyi fazlasıyla yapmışsınız.
    Akla tek gelen donanım arızası. Yazılımsal değil.

Şunu da deneyin ama:

Uçak moduna alıp, tekrar iptal edin. Hata böyle diyor.
    Olmazsa, Mi5 alın.:)

3. İmei durumunu kontrol ettiniz mi peki

4. Sorununuz @repairman arkadaşımızın da yazdığı gibi %99 ihtimal ile imei sorunu.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RepairM@n bunu beğendi.
  5. Cihaz pasaport kayıtlı ve donanım arızası yok gibi.
    Yanıtlar için sağolun

Mi 5 ses çıkışı note Pro kadar iyi midir

6. Btk sorgulamasını yapın yine de. Donanım arızası yoksa imei arızası gibi sanki.
    Kayıtlı duruyorsa sağlam bir note pro qcn yedeği üzerine kendi imeilerinizi kaydederek o qcn dosyasını telefona yazdırın.
    Dediklerim yabancı geliyorsa hazır rehberler var. Özelden mesaj atın yönlendireyim.

7. china developer sürümü kurunca şebeke geldi fakat kapatıp açınca yine gitti.

8. kerem demir
    Offical Sitede Sizin Sorununuz Aşağıdaki Şekilde Çözülmüş. Sanırım Sizdede Olacaktır.
    Bende de Aynı Sorun Vardı. Bu Dosya ile Redmi 2 Prime Şebeke Sorununuda Çözdüm.

1. Telefonun Stock Romunu İndirin.
    2. Modem Dosyasını İndirin [NON-HLOS.bin] İndirme Linki: Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...
    3. İndirdiğiniz Modem Dosyasını, Rom Klasörü İçerisindeki İle Yer Değiştirin.
    4. Romu Fastboot Modda Flaşlayın.

Orjinal Kaynak Konu:
    Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

9. merhaba siizn dediğiniz yolla yaptığımda telefon açılıyor fakat ana ekranda donuyor ekran tepki vermiyor yani.

bunun üzerine fastboot roma sizin dosyayı ekleyip flashladım sonuç yine aynı açılıyor fakat ekran tepki vermiyor

orjinal non-hlos bin dosysıyla flashladığımda malum yine şebeke görmüyor

ama mi flash ta flash all expect storage işaretliyken sistem belirtilen dosyayı bulamıyor dediği için bende diğer iki seçeneklede denedim ama yine olmadı. ;( orada hata yapmış olabilirim iyi geceler.

10. Merhaba hocam,

Note pro da benim de aynı sorun başıma geldi. Acaba siz bir çözüm bulabildiniz mi?

11. Sağlam bir Mi Note Pro cihazdan QCN dosyasını alıp gerekli düzenlemelerden sonra cihaza atarsak düzeliyormuş anladığım kadarıyla. Ama ne yazık ki internette bulamadım bu dosyadan. Acaba birinde varsa bir şekilde bize bir link verebilir mi?

12. Merhaba biraz geç oldu ama o cihazı unuttum bile
    Ondan sonra note 7 aldım onun başına gelenleride biliyorsunuz :))))
    Bana note cihazları yaramıyor.

13. merhaba,
    aynı sorun dün bende de oluştu. elimde qcn backup dosyası yok maalesef.sağlam bir backup varsa çok iyi olur :)
    bu konuda çözüme ulaşan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

14. Amme hizmeti olsun ben paylaşayım, imei atarken Allah'tan yedeklediydim.
    Not: kendi imeimi içerisinde değiştirdim, bilginize. Aratacağınız imei numarası : 323233213217331 Hex değeri de : 08 3A 32 32 23 31 12 37 13

Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...